Byla jednou pěkná banka a několik zločinců, kteří ji chtěli vyloupit... Lupič Dee Bishop a jeho banda se pokusí vykrást banku v městečku Val Verde. Šerif Johnson však muže zajme a soudce je za jejich zločin odsoudí k smrti. Když se v blízkém San Antoniu o chystané popravě dozví Mace Bishop, rozhodne se mladšího bratra zachránit za každou cenu. Na cestě do Val Verde si proto počká na kata, jenž má vykonat rozsudek. Právě od něj si „vypůjčí” šaty a v přestrojení pak odsouzencům pomůže utéct přímo zpod šibenice. Jako rukojmí si s sebou Dee Bishop vezme krásnou Marii Stonerovou, do níž je zamilován stárnoucí šerif July Johnson. Bude to on, kdo povede trestnou výpravu za uprchlíky, kteří mají namířeno na území texasko-mexických hranic, kde neomezeně vládnou tlupy banditů, tzv. bandoleros... Slavný western natočil klasik amerického filmu Andrew V. McLaglen (Shenandoah). Působivost příběhu stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů: James Stewart v roli Mace Bishopa, Dean Martin jako jeho povedený bratříček Dee, Raquel Welchová v úloze Stonerové a George Kennedy v postavě stárnoucího a tvrdohlavého šerifa Johnsona. (Česká televize)

Arsenal83

James Stewart ako legenda a Rachel Welsh ako prirodzenosť sama. Dve ikony v inak priemernej strieľačke. Dnešné kačeny z instagramu by sa ale určite mali pozrieť ako vyzerali dámy pred 60 rokmi, možno by prišli na to, že umelinami a filtrami to nebude celkom ono. ()

dopitak

Western, který dovede přinést ještě neokoukaný fígl, musí být vždy dobrý. A celá ta taškařice s popravčím rozhodně novou intencí je. Přidejte opravdu hodně dobrou hudbu Jerry Goldsmitha, padoucha Deana Martina a "dobrého špatného" Jamese Stewarta, zamilovaného George Kennedyho a půvabnou a tady už mnohokrát vzpomínanou Raquel Welch. K tomu taky poněkud nezvládnutý konec (to příšerné filmařské klišé, kdy přesila přepadající nějakou osadu jezdí na koních jako pitomci dokolečka po náměstí či jinde kolem hradeb, aby si hrdinové mohli v klidu zastřílet, obvykle se tak ovšem podle filmařů chovají indiáni). Vychází mi z toho čtyři*, ale jen kvůli tomu konci. ()

rikitiki

Nuda a schéma. Druhou hvězdičku dávám za Jamese Stewarta a jeho úšklebky, dle kterých soudím, že z toho měl legraci. ()

mm13

Áno, iba priemer, ale mám slabosť pre dobre napísané a zahraté postavy. Tie v Bandoleru vďaka obidvom spomenutým momentom dýchajú skutočným životom, nie sú to žiadne figúrky v službách príbehu o zloduchoch a správnych šerifoch, ale ľudské bytosti so všetkým pekným aj nepekným, čo k nám patrí a prežívajú normálny malý príbeh, ktorý mňa osobne tak akurát pobavil aj dojal a ak budem mať tú možnosť, rád sa k nemu vrátim. ()

5150

Výborný western se zajímavým příběhem a skvělým hereckým obsazením (mj. nádherná Raquel Welch), u kterého se mi dost zamlouval i ten akční a dojemný konec..)) ()

Dont

James Stewart tentokrát nikoliv jako typicky kladný hrdina. Po celkem solidním úvodu přichází putování za hranicemi, které už mi přišlo trochu zdlouhavé a přineslo příliš nudné pasáže. Na Raquel Welch se moc hezky koukalo, ale postavit na tom celý film je pro mě málo. ()

Martin741

V sestdesiatych rokoch 20. storocia este Western rozhodne nebol mrtvym zanrom, coho dokazom moze byt napriklad aj dolarova trilogia Sergia Leoneho, alebo hoci aj tento film Bandolero. Filmu suverenne vladne James Stewart, ktory mal dostatok hereckeho talentu na to, aby dokazal film utiahnut aj sam. Hoci uz v 60. rokoch prestaval byt divacky zaujem o Stewarta /predsa len, prerazil Eastwood s dolarovou trilogiou, Newman so svojim Cold Hand Luke ..../. Ale ked sa k Stewartovmu megatalentu popridavaju mena ako Dean Martin, Raquel Welch, ide hned o kvalitnu podivanu. Dej nema zmysel riesit, je to klasicky western se vsim vsudy, a dost sa v nom zmazava rozdiel dobro/zlo. Postavy su obycajni ludia, ktori su dokonca aj zranitelni /prec zacinaju byt casy Johna Wayne-a a jeho absolutnej nezranitelnosti/. Vysokonadpriemerna westernova jazda, ktoru mozno fundom Jamesa Stewarta len odporucit. 95 % ()

pakobylka

Western, který dělá čest žánru, ačkoli se ctí jeho hrdinů to až tak slavné není. Nicméně právě určitá ... řekněme pestrobarevnost a nevyrovnanost jejich charakterů otevírají vícero možností, kterak se zápletkou i s nimi samotnými naložit - a nezpronevěřit se přitom všem jemným odstínům, které se nacházejí na stupnici mezi černou a bílou. ()

Deverant

Začátek s přestrojením za kata je suverénně nejlepší, konec kdy ve zmatené přestřelce s nejasným počtem mexických banditů zahyne většina postav převážně zcela absurdním způsobem (starý lupič v zachvatu chamtivosti vyběhne ven mezi tucty protivníku zmocnit se peněz a poté co je, samozřejmě, zabit, za ním vybíhá mladý lupič-syn, náhle zažívající příliv synovské lásky a je také, samozřejmě, zabit). Nebýt toho konce tak, hlavně díky Jimmy Stewartovi, tři, takto dvě hvězdy. ()

mortak

Americká křesťanská morálka má při hodnocení činů jednotlivce jen jednu cestu. A klasický western byl vždy jejím mluvčím. Máme tu toho dobrého s hvězdou, banditu se srdcem na pravém místě, jeho bráchu se srdcem na pravém místě, pro kterého je krev víc než zákon, ženu spasitelku, a taky vnější ohrožení - barbarské Bandoleros. Křesťanská morálka všem rozdala karty už na začátku příběhu, a proto je bohužel střední část příběhu tak nudná. Nic převratného se tu neděje, jen postavy se musí pomalu přesouvat na místo konečného zúčtování, a přitom v dialozích naplnit všechny ty povinné morální dějové zastávky. Bandolero! je i přes své profesionální kvality a krásnou Raquel hlavně připomínkou toho, jak zoufale western potřeboval spasitele v podobě Eastwooda. ()

bartias

Slibně rozjetý western řeší složitá dramata mezi aktéry příběhu. Nic v něm ale není natolik impozantního, aby překonalo půvab Raquel Welch a výbornou hudbu Jerryho Goldsmithe. ()

andrii

Už jim krkavci kroužili nad krky, ale on, lišák, je zpod šibenic vytáh.´ Jenže kominíček u sebe věčně nebude nosit čtyřlístky. Za opasky. Štíhlé "krásky" vždy skýtat budou nebezpečí druhých břehů, když se jich dotknou jiní, k sobě je tisknout ti první, rychlejší střelci. ()

Mirokukii

Velmi slušný úvod, který dovede hlavní postavy až na samotnou šibenici. Poté už pouze cestování vyprahlým Mexikem, kdy příběh drží nad vodou hlavně rozhovory a směrování dvou bratrů. Za zmínku stojí také postava šerifa, kterého k maximálním výkonům, nežene zrovna zápal pro spravedlnost. Závěrečná přestřelka je poté spolu s koncem průšvih. ()

pytlik...

Další z filmů, kdy je divákovi děj víceméně fuk, protože ani jedna postava není dostatečně sympatická či nesympatická na to, aby se o ní bál, či naopak jí přál jen to nejhorší. Nejkladnější postavou byl asi šerif, ovšem kvůli svému nepříliš fešáckému zevnějšku nesklidil úspěch ani u té krasavice, ani u mě. Na druhé místo v kladnosti bych asi postavil bratra toho strejcovitého Stewarta (kterého bych si spíš dokázal představit, jak v molitanem vycpaných kolenech u montérek (© Přemek Podlaha) vkleče vybírá plevel na zahrádce, do role kovboje mi moc nepasoval). Ale zpět k tomu bratrovi, oceňuju, že toho hlavního padoucha nezabil v místnosti, ale vykopal ho ven, aby mohl být sám čacky střelen a závěru s hroby obou hlavních hrdinů tak už nestálo nic v cestě. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch