Byla jednou pěkná banka a několik zločinců, kteří ji chtěli vyloupit... Lupič Dee Bishop a jeho banda se pokusí vykrást banku v městečku Val Verde. Šerif Johnson však muže zajme a soudce je za jejich zločin odsoudí k smrti. Když se v blízkém San Antoniu o chystané popravě dozví Mace Bishop, rozhodne se mladšího bratra zachránit za každou cenu. Na cestě do Val Verde si proto počká na kata, jenž má vykonat rozsudek. Právě od něj si „vypůjčí” šaty a v přestrojení pak odsouzencům pomůže utéct přímo zpod šibenice. Jako rukojmí si s sebou Dee Bishop vezme krásnou Marii Stonerovou, do níž je zamilován stárnoucí šerif July Johnson. Bude to on, kdo povede trestnou výpravu za uprchlíky, kteří mají namířeno na území texasko-mexických hranic, kde neomezeně vládnou tlupy banditů, tzv. bandoleros... Slavný western natočil klasik amerického filmu Andrew V. McLaglen (Shenandoah). Působivost příběhu stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů: James Stewart v roli Mace Bishopa, Dean Martin jako jeho povedený bratříček Dee, Raquel Welchová v úloze Stonerové a George Kennedy v postavě stárnoucího a tvrdohlavého šerifa Johnsona. (Česká televize)

GMVajgl

Správní muži v roce 2019 sledují starý westerny! A teplouši chodí do kina na marvel filmy! A jakej je to vlastně film? Je to akční honička - road movie - kde se situace mezi šerifovou bandou a lupiči několikanásobně otočí nohama vzhůru. A nakonec přijde "vichr z hor" - přestřelka s bandity, kde všechny už nepotřebné postavy vyjdou postupně z úkrytu na prostranství a nechají se proděrovat. Takže zdánlivě taková blbost. Nicméně je tu jedna důležitá příběhová linka: šerif, který se po celý film snaží sbalit Raquel Welch. Šerif je v tomhle filmu napsanej jako ten největší simp a captain Save-A-Hoe, co kdy kráčel světem. Důležité je to tím, že je to hlavní hnací silou celého příběhu, a pak tím, že kvůli tomu skoro všichni šerifovi muži zemřou. ()

strikeman

Western s jednoduchoučkým dějem a nic moc přestřelkami jednoznačně zachraňují a táhnou charismatické mužské herecké hvězdy, jenž jsou po vzoru "špageťáckých" westernů esteticky doplněny růží mezi jejich trním - nestárnoucí Raquel Welch (typová variace Sophie Loren či Claudie Cardinale). Fajn záležitost na nějaký klidný oddechový večer ... 65% ()

kyLuke

Klasický americký western s velmi silným začátkem,kterému však za pár minut dojde dech a film ztrácí své kouzlo.Ale film má i své klady.Například hudba je skvělá(soundtrack 5 hvězdiček). ()

Ex_Machina

Neočakávajte dlhé pozeranie do očí pred súbojom na život a na smrť. Ide skôr o komornejší príbeh s pár slušnejšími prestrelkami. Tiež tu nenájdete žiadneho nesmrteľného hrdinu, ani žiadnu kladnú, alebo zápornú postavu. Zato tu nájdete vynikajúci začiatok s prípravou na popravu banditov a nádhernú Raquel Welchovú na ktorej si môžete pri každej scéne oči vyočiť. ()

Řízek odpad!

Neskutečná snůška naprosto debilních dialogů v totálně stupidním ději. A ty závěrečné citové projevy - to je vážně na blicí kyblík. ()

PlysovyMacko

Najlepšia scéna je na začiatku kedy brat zloducha, ktorého čaká šibenica , predstiera  ze je kat a pomôže mu utiecť. Potom sa zloduchovia na úteku dvoria Raquel a dozvedáme sa niečo o ich minulosti. Mne k srdcu neprirastli a držala som palce serifovi. James Stewart je prekvapivo nevýrazný. ()

ostravak30

Bandolero! je jedna z klasik westernu, který se zaobírá i motivy obou stran. Šerif sice ženu miluje, ale možná by se jeho družiny bylo záhodno zeptat, zda by reagovali stejně, kdyby se jednalo o jejich sestru, dceru či manželku. Civilní rukojmí je pořád civilní rukojmí. Tvůrci se ale snaží pídit i potom, proč se muži dostali na odvrácenou stranu zákona. Co je k tomu vedlo. Mimo to se jedná o western napínavý a plný přestřelek. Pravda, George Kennedy už dávno překročil čtyřicítku a není představitelem klasické kladné role hrdiny. Tím spíš je tento rozdíl zvýrazněn, že mezi ním a Raquel Welch je podstatný věkový rozdíl. Film je také jednou z odpovědí na otázku, proč se ženy zamilovávají do parchantů. Moc velké dobráky nemá nikdo rád. ()

Tominni

Za mě spíše průměrný western, kde každý chce Raquel Welch - ono, kdo by také nechtěl. A tak se po útěku zločinců vydává šerif stůj co stůj za dopadením obou bratrů. Všichni se tak dostávají hluboko do Mexika, kde řádí Bandoleros, takže o život jde nakonec všem. ()

calculus

Hvězdně obsazený film a určitě i dobře natočený. Bohužel se jedná jednu z naivních glorifikací, tady navíc proloženou snad tunou bezduchých keců... Někdo tomu říká nostalgie, já mám rád jiné westerny. ()

paddy35

Tenhle kousek je pro mě srdcovkou. Skvělé herecké výkony Jimmyho Stewarta a Deana Martina jsou jedním z hlavních důvodů proč si tenhle film pouštět dokola a dokola a dokola... ()

Ironhead

Slušnej western s plno sympatickými charaktery, srazila to pro mě až děsně naivně natočená závěrečná přestřelka. ()

Saxos

Starý, dobrý, pomalu se vlekoucí western. Klady: Goldsmith je prostě král hudby westernů. Zápory: bohužel zážitek kazí dost uječený dabing paní Stonerové. Závěr: záporaci málo záporní, klaďasové málo kladní. ()

PTuranyi

Plnokrvný western s neotrelou zápletkou, príbehom, ktorý nenudí a nebojí sa zabŕdnuť do hlbších úvah o dobre a zle. V podstate ide o lovestory a titulní bandoleros v príbehu takmer nevystupujú a majú funkciu osudového živlu, spečaťujúceho životy hlavných hrdinov. Krásna, mladá Maria Stoner sa stáva vďaka úvodnému prepadnutiu banky bohatou vdovou. Jej nápadníkom je šerif July, ale tá sa nanešťastie stáva rukojemníkom banditu Deeho Bishopa. Ten uniká z väzenia vďaka svojmu bratovi a unáša Mariu za mexické hranice a hoci je Dee gentleman, snaží sa ho starší brat odhovoriť od zločineckého života. Produkcia je kvalitná, scenár ponúka zaujímavé zvraty aj vtipné momenty. a herecké výkony sú výborné. Možno trocha zamrzí, že Raquel Welch napriek niekoľký dňom v sedle a nocovaniu v pustine vyzerá rovnako krásna a upravená akoby práve vyšla zo salóna. Deeho cesta k dobru napriek všetkej snahe nemá šťastný koniec a to je dobre. 75% ()

Aberdeen

Kdybych měl sestavit TOP TEN klasických westernů, nechybělo by tam Bandolero! To schéma, kdy se nakonec muži zákona spojí s darebáky proti ještě větším darebákům, sice není zdaleka použito poprvé ani naposled, ale nejvíc je mám v podvědomí spojeno právě s tímto McLaglenovým filmem. I když Stewart i Maritn jsou vynikající (mimochodem neznám film, kde by mě někdo z těch dvou profíků každým coulem zklamal), nejvíce se mi vryla do paměti psychologicky poměrně složitá postava šerifa Johnsona, skvěle zahraná dalším spolehlivým hollywoodským veteránem Georgem Kennedym. O herectví Welchové bychom mohli samozřejmě dlouze diskutovat, ale důvody, proč byla v 60. letech tak často obsazována, jsou jasné a například v tomto filmu na mě nepůsobí její přítomnost vůbec rušivě. Bandolero! má navíc velmi zajímavou hudbu. Bohužel, nemohu si vzpomenout na jméno skladatele. Zkrátka pro mě znamená tento film vrcholnou kvalitu ve westernovém žánru a dávám mu pět hvězdiček. ()

petrce

Klasický western plný dobrodružství, rozsáhlých prérií, krvelačných banditů, správných chlapů na obou stranách zákona, výborná a trefná hudba, krásné prostředí a krajina plná kaňonů a skalisk a hlavně o jedné překrásné ženě, která rozhoduje o osudu... ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch