Royal Tenenbaum a jeho žena Etheline žijí se svými dvěma syny a adoptivní dcerou ve velkém domě na Manhattanu a zdá se, že rodině vůbec nic nechybí. Ovšem jen do té chvíle, kdy Royal, velký milovník žen a života, rodinu opustí. To se stalo před dvaadvaceti lety. Teď je Royal bez peněz, a tak si vymyslí smrtelnou nemoc a apeluje na soucit svých bližních. Horší okamžik si ale pro svůj návrat vybrat nemohl. Etheline právě dostala seriózní nabídku k sňatku a již dospělé děti mají dost starostí samy se sebou... Proslulý filmový solitér Wes Anderson rozdělil děj filmu do jednotlivých kapitol, mapujících etapy života Tenenbaumových. Jde mu nejen o Royalovo pozdní prozření, ale i o reakci ostatních členů rodiny, protože návrat nezdárného otce vyvolává léta zasuté vzpomínky a traumata. Příběh nabitý břitkými dialogy a melancholickým humorem umocňují výrazná výtvarná stránka filmu a výborné herecké výkony. Ostatně Gene Hackman si za své ztvárnění svérázné hlavy rodiny odnesl prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Pawlisman

Podpis režiséra a podobnost se Životem pod vodou je nepopiratelná. Stejně jako velice spáditý a těžko zachytatelný začátek, kterému však postupem času začíná plyn a tempo rychle docházet. Humorné až absurdní scénky, zvraty a chování hrdinů nechybí, avšak celkově se skutečně jedná o nemastný, neslaný a jakoby bezmyšlenkovitý průběh i záměr. Je to skutečně nedotažený črt a mladší bratříček pozdějšího, již mnohem vyspělejšího díla Life Aquatic. 6/10 ()

cherita

No, tohle asi nebude film pro všechny, to je pravda. Já ale nejsem všichni, takže můžu jenom vychvalovat a vychvalovat, i když vlastně není co. Proč vyzdvihovat výběr hudby nebo adidasovou teplákovou soupravu? Jedno bez druhého by stejně nemohlo existovat a jakýkoli aspekt tady geniální by jinde asi moc nefungoval. Právě za tu jedinečnost pro mě plný počet a je mi úplně jedno, jestli tím chtěl nebo nechtěl Anderson světu něco sdělit. ()

chalp

Nemám vobec nič proti Wesovi ako režisérovi, úžasné farby, práca s kamerou, herci atď.Lenže ako scenáristu ho vobec nechápem, netuším o čom píše, prečo píše a hlavne pre koho.Z duše neznášam filmy, ktoré nemajú žiadne posolstvo, niajké ambície,komerčný potenciál a ktoré nespĺňajú ani daný žáner(komédia?)....Wesove filmy asi neznášam, teda konkrétne tento kúsok sa ešte zniesť dal, ale neskorší život pod vodou bolo fakt utrpenie. ()

husokachna

Já nevím proč, ale můžu to vidět zas a znovu. A chápu všechny, kteří to nemůžou ani cítit. A zároveň nevím, komu bych to doporučil. Snad jen fanouškům Wese Andersona. ()

toi-toi

Zvláštny film, presne ako sa na Andersona patrí. Nie je to komédia a nie je to ani dráma. Je to proste zvláštny film rozprávajúci o kríze jednej rodiny a im blízkych ľudí. Členovia v rodine nie sú tradičné čiernobiele postavy, ale sú vykreslený ako dobrí, no opustení a smutní ľudia. Jedine otec, ktorý sa nestaral o rodinu, v podaní skvelého Gene Hackmana, potrebuje získať si ich priazeň späť a tak ich zachrániť z ich zacyklených životov plných smútku. ()

pytrisss

Wesi Andersone, zhiň! Potreti a naposledy jsem se nechal nachytat na dobre hodnoceni tveho filmu a znovu je z toho akorat radoby umelecka/filtrovana, nudna, prebarvena pi*ovina ()

MR007

Anderson je jeden z režisérů díky kterým beru vážně americkou kinematografii. Hollywood je směšný, ale směr který začal O.Welles, pokračoval F.F.Coppola, potom T.Gilliam a jiní ho rehabilituje. A Anderson je jeden z těch kteří mají co říct. Vždycky si myslím jestli v něm vidím Sauru, což asi platí u tohoto filmu, ale jindy je v jeho filmech cítit třeba takový Fellini, samozřejmě hodně vzdáleně, každopádně je to americký osobitý režsér který mě zajímá, mimo jiného má vždy skvělý soundtrack. ()

nonick1

Originální film, který prostřednictvím poněkud ztřeštěných, přesto uvěřitelných příběhů členů rodinky Tenenbaumových naplno vypovídá o imaginaci, kreativitě a originalitě jeho tvůrce. Před dvaceti lety se zároveň stal jakýmsi předobrazem věcí příštích a filmovým odrazovým můstkem k dalším snímkům s podobně nezaměnitelným režijně-scénáristickým rukopisem – od Fantastického pana Lišáka až po Psí ostrov. Jasných pět hvězd a pro fanoušky Wese Andersona „povinná četba“. ()

majec4

Neslo o typicku komediu, kde by postavy chrlili hlasku za hlaskou. Ide skor o taku vtipnu kroniku jednej rodinky, ktora svojim pribehom zaujme kazdeho. Na tieto podivne filmy sa vzdy nalepi aj plno ackovych hercov. Ani v tomto pripade tomu nie je inak, takze sa treba tesit na skveleho Hackmana a spol.  Scenar je fajn, chybalo mi tam kus prvoplanoveho humoru. Film je viac vtipny okolnostami, t.j. zapletkou, vystrednymi postavami, typom humoru, nefungujuca rodina, ci rozdelenie filmu do kapitol. Necakane, ale idem do 4*. ()

malcolm

Uzasny film, ktorym si ma pan reziser ziskal. Pribeh jednej vskutku neobycajnej rodinky, ktora je priam na zozratie:) Kazda postava je silna individualita a vsetky su aj skvele zahrane. Kazdopadne vsak tento pocin nie je pre kazdeho, hoci tych, co to oslovilo asi tiez malo nebude. Film ma typicke andersonovske crty: skvele postavy (vyborne obsadene aj zahrane), svojsky (mozno az absurdny) humor a atmosferu, ktoru vynikajuco dokresluje hudba Marka Mothersbaugha. ()

Mona-Lisa

Wes se trefí do každé mojí nálady, nekličkuje, vše zabírá zpříma ve vší barevnosti i pochmurnosti. Písničky, křižující jeho práci, jsou skvosty samy osobě. Nemám jediný záběr či herce na zkritizování. Toto vše bych ve vteřině mohla zkopírovat pod všechny jeho dosud viděné skvosty. Prostě má spřízněná duše mezi režiséry. ()

sebo9629

Som rád, že ma Grand Budapest Hotel presvedčil aby som dal Wesovi šancu. Tento je pre mňa jeho druhým najlepším filmom a naozaj som prišiel na chuť jeho osobitému štýlu. Hodnotenie: 8.6/10 ()

arthur.22

Moc mě potěšil výběr hudby, taky Anjelica Huston a předěly jednotlivých kapitol. Jinak mě ale u Andersona víc baví výtvarné hříčky a rutiny než hraní si na drama (byť komediální). ()

edie sedgwic

Tenenbaumovci su v podstate o nicom. Mohlo by to celkom fungovat ako serial, avsak film Anderson viac-menej postavil na absurdnych postavickach (ktore sa mi vsak nezdali take vysperkovane ako Grandhotel Budapest ci Moonrise Kingdom) a scenkach, ktorym chyba nejaky ten treti rozmer. Skoda, tento film som si nechavala nakoniec ako najlepsi bonbonik v bonboniere, ale ako to uz casto byva, on nakoniec vobec taky uzasny ako vyzeral nebol. ()

Jurkodak1

Postavy a příběhy Wese Andersona jsou prostě takový vadný, a to jim dodává tu umělou lidskost, kterou mě baví sledovat. ()

Danqo

Číra radosť od prvých až po posledné zábery, paráda. Veľmi som si užíval všetky momenty, tie komické aj tie smutné, však predsa len, Anderson dokáže urobiť aj z psovraždy celkomn prijateľnú situáciu. Absurdita situácií, ktoré vlastne dávali zmysel, šla presne podľa môjho gusta. Mám radosť. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson a superhvězdná parta

Wes Anderson a superhvězdná parta

30.12.2012

Letošním Až vyjde měsíc přesvědčil nejen oddané fanoušky svého jedinečného stylu a navíc si připsal svůj druhý nejúspěšnější film po Takové zvláštní rodince. Není divu, že jeho novinka nazvaná The… (více)