Jehan

Milý a občas velmi vtipný film hlavně pro zasvěcené. Ta parta podivínů a superstars má asi Jima Jarmusche hodně ráda. Takže konvici silné kávy, něco na kouření, pár panáků - a příjemný večer je tu! ()

petite fille

z hľadiska konceptu a prevedenia by to mohol byť fantastický film o ničom ...keby len tie dialógy neboli také priemerné, občas až vyslovene hlúpe. niekedy tú silenosť vnímať tak mocne, že sa cítite trápne za samotných účinkujúcich. skutočne môžem vyzdvihnúť asi jedine segment so zdvojenou Cate Blanchett (to malo hlavu a pätu), zvyšok snímky je ako schôdzka s človekom, s ktorým si vlastne ani nemáte čo povedať, a tak mimovoľne končíte vo chvíľkach nepríjemného ticha pozerajúc sa na hodinky, pijúc kávu a fajčiac už len preto, aby ste mali čo robiť s rukami... ()

DaleCoper

Jsem nekuřák kafe piju ale mnohem méně než čaj nicméně tahle poloha Jarmuschovi sedla daleko lépe než v Hranicích ovládání a Přežijí jen milenci. Nejlepší byla sestřenka Cate Blanchett. ()

cinema_cz

Je radost tuhle nikotinově-kofeinovou mozaiku šlukovat/srkat, hlavně díky skvělým hercům a hravosti režiséra. 80 % (Ondřej Novák, Ci 01/2008) ()

forzaroma

Pekné, milé ZÁBAVNÉ. S prižmúrenými očami dávam 4 hviezdičky. RZA, GZA, Buscemi a Benigni sú ťahačmi tohto filmu. ()

wopi

Narosto geniální záležitost. Samozřejmě lidem, které nadchne Arnold S., se to zdá nudné o ničem. Tak už to s hlubšími záležitosmi bývá... ()

Pierret

Některé scénky jsou prostě úžasné, jiné lehce zklamou, ovšem jako celek Kafe a cigára považuji za velmi povedený snímek. Pokud chcete vidět něco skutečně originálního, pak neváhejte ani minutu. Všimněte si momentů spojujících jednotlivé situace: "vibrace", "kafe a cigára, to není dobrý oběd", "hudba a medicína" atd. ()

elCarda

Zajímavá myšlenka, zajímavý obraz, ale tím by to pro mě končilo. Chápu že vše experimentální, inovativní a netradiční se musí hodnotit, ale vážně nechápu co na tomhle filmu kdo vidíte. Je mi jedno jestli mi budete nadávat do ignorantů, analfabetů či malověrných. Tenhle „film“ je prostě nuda. Tlachání u kafe s cigaretou. Z filmu si odnáším maximálně tak averzi ke kafi a cigaretám (všeho moc škodí). Dvě hvězdy dávám za nápad, za některé scénky a za soundtrack, který se Iggymu povedl. ()

SB

Jak píší ostatní, jednotlivé povídky mají proměnlivou úroveň, to je pravda, fígl je v tom, že pro každýho je jiná dobrá, takže pěkný je, že si každej vybere. Mě např. velice pobavil kolík s Teslovou cívkou na vozíčku, kdežto Murray mě vůbec neoslovil... Ale originalita se filmu upřít nedá, a to oceňuju. ()

Honzus

Některé z povídek jsou vyloženě blbě napsané a působí tak, že je autor rychle sesmolil na poslední chvíli (což je částečně pravda), v dalších zaujme neobvyklé herecké obsazení (Iggy Pop, Tom Waits, Jack a Meg Whiteovi) nebo naopak účast zkušenýćh borců, kteří svými výkony kvalitu jednotlivých povídek rázně zvedají (Benigni, Buscemi, Murray). Pravda je však taková, že pouze u jedné z nich jsem se skutečně bavil, a to u skvělé scénky Coogana s Molinou, jinak mě Kafe a cigára jako film neoslovil. ()

sirrgulo

Sice to nemá žádný děj, snad jen že kafe a cigára k obědu jsou nezdravé, ale jinak je snímek téměř dokonalý. Měl jsem trošku obav, jestli mě dokáže hodinu a půl bavit jen povídání u šálku kávy. Jenže pak koukám a v polovině si říkám, to muselo utéct teprve pár minut. Ale houby to už se film přehoupl do finále s Murrayem a před ním s Molinou a taky s Cate, no takhle bych se vlastně vrátil až na začátek filmu k Benignimu a úplně klidně bych si tuhle ukecanou (ne moc vtipnou) komedii zapnul znovu. ()

Beskydka

tomuto asi nerozumím, dávám dvě i když naprosto souhlasím s kleopatrou... usnula jsem a dodívat se ani nechtěla... ()

jack_scott

Víceméně soukromá prezentace soukromé konverzace herců, kterou si režisér natáčel vícemeně soukromě pro své a nakonec i pro "jejich" pobavení. Zde je divák skutečně až na posledním místě. Vzhledem k tomu,jaké osobnosti v tomto souboru jsou, to nijak nevadí. A to nejsem fanoušek v podstě nikoho z těch, co zde účinkují. Je to poměrně zajimavé, nic víc ani nic míň. *** a 60%. ()

raider.minoo

Nemám ráda kafe ani cigára, ale Jarmusche ano. Bohužel to vypadalo, že moc času na režijní židličce nestrávil, a dílo působilo dost nevyváženě. Ale dvě nebo tři části byly naprosto dokonalé. ()

Unterschleif

Kopa známych tvárí v niekoľkých, kvalitatívne sa od seba líšiacich krátkych filmíkoch. Najslabší je podľa mňa "Renee", najuletenejší "Delirium" a najlepší (vďaka hercom) "Cousins?". Záverečný "Champagne" je výborným zakončením tejto úvahy nad kávou a cigaretami, ktorá stojí a padá na hercoch a dialógoch. Celkový dojem je u mňa veľmi dobrý - možno preto, že som "caffeine maniac". ()

Darth Kedr

Jednoduše geniální. To je asi nejlepší popis tohoto krásného filmu. Taková nenásilná sonda do všedních dnů několika velice zajímavých párů a různě zvrhlých konverzací nad kávou v závoji cigaretového kouře. Je to tak jednoduchý námět a je to tak funkční. V tom prostě musí být genialita. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie