rysafi

Po dlouhé době jsem zase viděl K&C (asi podesáté) a určitě viděl něco, co dříve bylo neviděno. Je zajímavé srovnat, jak vypadají Whiteovi před deseti lety a dnes. Oceňuji zmínku o Nikolovi Teslovi - ten člověk by měl být slavnější než Edison!! Odkaz na Mahlera je taky fajn - nejraději třetí symfonii. ()

Charlinka

Ze začátku mě film nudil a říkala jsem si že jsem na to asi mladá či mlo intelektuální, ale někde v prostředku jsem se začala fakt bavit. Je pravda že některé povídky jsou slabší a některé silnější no. ()

blondboss

Súbor krátkometrážnych konverzačných filmov, v ktorých sa debatuje zväčša o škodlivosti kávy a cigariet, ale ktoré zároveň vystihujú medziľudské vzťahy a ponášajú o viacerých odkazoch. Už predošlé kraťasy mi nedávali veľký význam a tento film ma tiež až natoľko nepresvedčil, aby som mu dal lepšie ako ľahko nadpriemerné hodnotenie. Každopádne top scénky u mňa Molina/Coogan, Iggy/Tom a aj Cate Blanchet nebola na zahodenie. 60 % ()

Víteček

Hodně nevyvážené. Některé skvělé (Bratranci), jiné velmi dobré (Sestřenice, Delirium) a další dobrá (Někde v Californie). Být to jen z takových povídek, dám velmi silné 4*. Naneštěstí zbytek povídek je o dost slabší a většina jich ani nestojí za shlédnutí. Takže v součtu takový průměr, kde je to o přetrpění většiny průměrných až hrozných částí pro vidění několika hodně dobrých. ()

Bawnjourno

Některé konverzace davají smysl a jsou vtipné některé zase ne, to však vůbec nevadí, protože u téhle party umělců budete mít pravděpodobně jako já chuť jen na 3 věci: kafe, cigáro a pořídit si konečně kostkovanej stůl! ()

Pisoarec

Takové americké Perličky na dně. S tím rozdílem, že Kafe a cigára nemají kameru Jaroslava Kučery a jsou značně komornější a snaží se navodit každodenní všednost, při rozhovorech, ve kterých vám děla společnost káva a cigarety. To se daří opravdu skvěle, všednost tu pramení z každého záběru. Nicméně kvalita jednotlivých povídek je nevyrovnaná a Kafe a cigára jsou především pro zasvěcené Jarmuschovy fandy a hlavně pro lidi, co mají něco v hlavě z oblasti filmu, jinak si tento povídkový snímek neužijí, neboť fórky přirozeně nebudou chápat a nebudou se mít nad čím zasmát, respektive spíše uchechtnout. Osobně se mi nejvíce líbila povídka s Billem Murrayem, zajímavý nápad.... A taky, kdy se naposled sešlo v jednom filmu tolik hvězd, že jo? i když pravda, film je poskládaný z povídek, které vznikaly řadu let... ()

borzula

Je to jedinečný film, a preto mu dávam štyri hviezdičky. Nič podobné som ešte nevidela a pre nás fajčiarov je to aj dôvod na vychutnanie si balička cigariet. ()

acoustic

"Cigarettes and coffee, man, that's a combination." Nadchlo by mě to, i kdybych těmhle neřestem nikdy nepřišel na chuť. Jo, kvalita povídek skáče, ale pořád se drži nad hladinou dost na to, abych ohodnotil *****. Jdu postavit na kafe... ()

DonFrolimo

Bohužel (a to jsem milovník obou titulárních drog), toho dosti nudného je tam povícero. Je těžké hodnotit celek, který nevznikl najednou, ale udělat to musím. Když už se Jarmush rozhodl slepit všechny povídky do jednoho "veledíla" měl počítat s tím, že všechno je možné přepísknout. Zvlášť bych některé povídky hodnotil i za 4*. ()

lehkoživka

Začátek byl docela nuda, až jsem měla pocit, že to asi nedokoukám. Ovšem některé části opravdu stály za to. Především Bratranci - jak trefně podotkl můj kamarád - hele, to mělo i příběh:) Potom Sestřenice. Taylor Mead, protagonista posledního dílu (mimochodem moc pěkná tečka), v rozhovoru říká, že nikdy neviděl lepší dvojroli než Cate Blanchett v roli obou sestřenic. Souhlasím, byla úžasná. Na ten profesionálně líbezný úsměv hvězdy Cate se nedá zapomenout. Potěšil mě i Bill Murray a "nekuřáci" Iggy Pop a Tom Waits, i když tyhle epizody nepatřily k nejsilnějším, člověk tak nějak tyhle lidi rád vidí (aspoň já) - a slyší. Celkově 70 %. ()

Grim

...hodnotenie ma pozitívne naladilo, ale hneď prvé dva minifilmečky ma hneď uzemnili, pretože tak nudnú komunikáciu som v živote nezažil...skoro som zaspal na klávesnici, daľšie minifilmečky neboli o nič lepšie...šedý priemer...na kvalite tomu nepridáva ani čiernobiely film, pričom herci vlastnia mobilné telefóny...pripadal som si akoby som cestoval v čase...alebo to je tak nízkorožpočtový film že nemali ani na poriadny filmový materiál?... ()

Borin.P

Na můj vkus až příliš utahané a vleklé. Přesto má tenhle soubor povídek něco do sebe. Nejen díky velmi dobrému obsazení, ale i dialogům, které mi přišly místy tak stupidní, až byly svým způsobem zajímavé. Za scénku Molina/Coogan bych klidně dal 5*, na druhou stranu plno z nich bych úplně vynechal, jelikož sráží celý film minimálně o úrověň níž. ()

gpx odpad!

Nevěřím tomu, že někdo má tak nudný život, aby se na tohle vydržel dívat. Cokoliv je zábavnější něž toto. Zkuste třeba zazvonit na sousedku a zeptejte se, jestli má hnědý cukr v kostkách. Uvidíte, že se pobavíte mnohem víc. ()

Thomak

Moje srdcovka! Ta atmosféra, ten humor, ty postavičky, to všechno, vždycky mě potěší. Bible generace kafí a cigár. Některé povídky lepší než jiné, ale všechny jsou prostě super. Občas si říkám, když tak někdy sedim, piju kafe, dávám si retko a připadám si přesně jako ve filmu, že ten Jarmusch prostě umí. Akorát to asi neni pro každýho. ()

wray

Urcite zaujimavy film. Umelecky (rozumej - nie vsetko mi sedelo, ale vzdy to ospravedlnujem tym ze nie som az tak narocny divak), iny ako ostatne, vela znamych tvari v neobvyklych situaciach - vsetko v prijemnom poviedkovom podani - ano, urcite zaujimave. Hodnoti sa mi to vsak tazko - nechavam teda priemer 3 - mozno este o torsku viac, pretoze ked tak rozmyslam - spominam na to urcite viac ako na ine filmy :) Celkovo - doporucujem. ()

kacer4

Niektoré poviedky boli výborné(Alfred a Steve), niektoré dobré(sesternice, Niekde v Californii), ale väčšina bola nazáživná a slabá. ()

ProfiDivak

Keď dvaja jeden z druhého nevydolujú nič, aspoň húlia a sŕkajú kávu, ktorá tiež spravidla stojí za hovno. Ešte, že humor a nadhľad majú životné funkcie pod kontrolou. Jarmusch ako haluzák dobrý, ale tak trochu aj zámienka na odfláknutú robotu. ()

brasek

Káva a cigarety ako hlavný motív. V podstate ide o dialóg medzi kávičkujúcimi postavami a buď vás dialóg zaujme, alebo nie. Niektoré pasáže snímku fajn, páčili sa mi a iné vcelku nezáživné až nudné, preto hodnotím "zlatou" strednou cestou. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie