Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

TomasKotlant

Podle ohlasů jsem čekal parádní ujetinu, ale nejedná se o nic příliš originálního a ke konci už je to jen motonní vykrádání groteskních vtipů. Nechápu, jak může ta holka, co předstírá totální debilitu dělat fotografku a navíc ještě aktivně shánět peníze chozením s klíčenkami po barácích. Ze začátku mi to přišlo docela vtipné, ale ke konci už jsem byl docela otráven. Aspoň ten konec byl trochu intelektuální. *** Ve zkratce: Napoleonský komplex v praxi. ()

Jeremiah

Odpouštím tomuto filmu obtížnou pochopitelnost, odpouštím mu i nudnost děje, jediné co nemohu odpustit je absolutní "prkennost" v hereckém projevu hlavního hrdiny a jeho nejbližšího okolí / snad z vyjímkou Tiny Majorino/ . Také jsem si prošel puberťáckým obdobím, ale věřím, že takhle zvláštně jsem se nechoval / a to jsem hodně divný patron/. Ode mě lepší 2. ()

KOZEL84

Už jen při pohledu na profil tohodle filmu se hliním jak kretén.Brutální sněhule,roztomilá Tina,krut'ácký brácha raper Chip,strejda Rick a samozřejmě Heder s finální rozbalovačkou,který snad ani nemá šanci být někdy někým jiným.VOTE FOR PEDRO! ()

Lukin413

Film s nálepkou "kultovní". Tu si bezpochyby zaslouží, je to jeden z těch filmů z ranku "tohle je něco, co jsem ještě neviděl". Nicméně jak už to s kultovními filmy bývá, nejsou pro každého. Tenhle nebyl pro mě a závidím těm, pro které byl a mohli si ho naplno užít. ()

Danqo

Cítiť sa trápne za všetky postavy vo filme, a do toho sa smiať na scénach, ktoré sú tiež trápne a vlastne nič nedáva zmysel a hlavný hrdina sa celý film tváril rovnako a čo tým básnik myslel…? Nemôžem povedať, že som si to neužil. ()

Endlessly

Ok, je mi jasné, že to bolo pripečené úmyselne, ale čoho je veľa..:) Nebolo to až také zlé, ale nudila som sa. Určite však oceňujem originálne úvodné titulky a záverečný dance. ()

merigieren

Do teď nevěřím, že ten film je z roku 2004 i když sem viděl závěrečné titulky... Jde o relativně prostý život zvláštních lidí. Taky je zde zvláštní humor (po celou délku filmu), který potěší, ale nerozesměje tak jako třeba It crouds nebo Trpaslík. ()

René

Úlet, ale tak nějak od srdce. Trochu mi to připomnělo film Roztržitý s Pierrem Richardem, i když to samozřejmě není možné úplně srovnávat. ()

Ukubumbahoo

Jednoho dne jsem pustil televizi ve které zrovna běžel Napoleon Dynamit. Koukal sem minutu, dvě, pět, půl hodiny, koukal jsem celý film. Zprvu jsem nevěděl co si mám o filmu myslet, byl sem zmaten a tak nějak tápal, co z toho vyleze. Výsledkem bylo to, že mě Napoleon Dynamit nepustil a nebyla vteřina, kdy bych z filmu spustil oko, stejný proces se kupodivu opakuje během každého dalšího shlédnutí tohoto skvělého snímku a marně čekám na den kdy mě začne nudit. Musíte ho buď milovat, nebo nenávidět. Vote for Pedro! ()

GOREGASM

I´m too normal for this weird shit. I takhle by se dala ... komedie ... Jareda Hesse shrnout. Větší trotly než Napoleon Dynamite a jeho mexický compadre, Pedro Sanchez byste ve filmové historii přetěžce, neřku bolestivě hledali. Obě postavy po většinu času jen tupě, čtěte přirozeně civí do kamery a sem tam pronesou nějakou tu "weird" hlášku, nebo prostě pokračují v civění. Komedie o looserech bývají fajn, ale tady řeknu upřímně, že Napoleona, ani Pedra bych za kamarády nechtěl, protože jsou divní, a díky Jaredu Hessovi nikoliv ve vtipném slova smyslu. 40% ()

Eeuanmainyaq

Vyborna kamera a strih. Postavy mali zaujimave charaktery a to aj napriek tomu, ze sa spravali akoby ranajkovali LSD. Takto to vyzera, ked sa z divneho (niekto by mohol povedat az zleho) nametu podari spravit vyborny film. Vec nevidana. ()

martiňák

Dojmy z filmu mam smiseny. Celkem v pohode by se o nem dalo rict, ze to je fakt hodne velka blbost a za souslednosti vice ci mene rozpacitych scen, ktery mely byt komicke, nehledat nic jineho. Na druhou stranu, pokud se clovek naladi na vlnu, na ktere byli tvurci filmu (coz ale nejde tak uplne samo), muze ND divaka celkem chytit. Tak kdyz se pokusim napsat neco objektivne: na filmu je videt jeho nizky rozpocet, obcas pusobi jako levny snimek, ktery natocili z nadseni o prazdninach studenti stredni skoly. Vtipy a komicke situace nevyzni do prazdna jen kdyz se divak naladi na tento druh humoru a i tak se vetsinou jen usmiva, ale nesmeje. V nekolika momentech (uz napr. pri uvodnich titulcich) jsem mel pocit, ze film vykrada a napodobuje me oblibence W. Andersona a K. Smitha. A ted ke kladum: I pres uvedene vytky me film celou dobu zajimal a drzel mou pozornost, nebyla to nuda a sed. V nekterych scenach jsem celkem dobre poznal sam sebe z pred nekolika let. Pri sledovani jsem se vetsinou usmival. ()

Skleni

Jediný film, pri ktorom naozaj neviem čo mám napísať či povedať. A či by som ho niekomu odporučil? No to tiež neviem. Takže tentokrát aj samotné hodnotenie je také divné, pretože ja ani neviem či sa mi naozaj ten film páčil či nie. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005