Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

bjukenenen

Ještě se mi to nestalo, ale ja prostě nedokážu tenhle film ohodnotit. Rozhodně to není průměrný film, jenže jestli to jde spíš k odpadu nebo 5* to nevím. Možná pomůže když na to za nějakou dobu kouknu znovu, každopádně teď nechávám bez. ()

Kingjiri

Tohle má skoro 70%? Za co proboha? Jednodušší humor mi nevadí, ale čeho je moc, toho je příliš. V tomhle případě byli asi hlavní hrdina a jeho přátelé tak dementní, že jsem při své inteligenci jejich humor opravdu nepochopil. Za celý film jsem se zasmál asi jednou. Jinak byl děj o ničem, dialogy taktéž a celý mi to nedávalo žádný smysl. Navíc střih i kamera byly dost ujetý a po technický stránce to stálo za prd taky, nízkej rozpočet byl opravdu hodně znát. Možná kdybych to viděl v originálním znění, dal bych o hvězdu lepší hodnocení, ale o tom docela pochybuju. Horko těžko hledám důvod, proč to neposlat rovnou do odpadu, dávám jednu hodně slabou hvězdu. ()

frype

Je to tak sakra retardované, že som sa zretardoval a davam retardované hodnotenie a s prstom v nose či skôr latentným pokusom o lobotomiu dávam hodnotenie aké dávam. Ale určite lepšia retardacia než čudný čávo o 7 rokov neskor. Ale ma to v podstate rovnaký efekt. čumím na to z otvorenou hubou a nepríčetným pohladom. Pokiaľ toto bol zámer tak bravóóó ()

LokiZombie odpad!

Nevím, jestli jsem koukal na stejný film jako komentující, kteří se zobrazují nejvýš, ale tahle trapná krávovina se mi nezdála ani za mák vtipná, nablblé charaktery by zachránila možná nějaká satirická zpráva schovaná mezi řádky, kterou jsem ale nebyl schopný rozpoznat. Žádný z charakterů mi nebyl sympatický, nezajímal mě. Po dlouhé době mám pocit, že pro mne byl nějaký snímek naprostou ztrátou času. Bože! ()

siloalampa

Počet imbecilov na 3 metre štvorcové v tomto filme je v priemere päť. Film mi bol vrele doporučený ako nezávislá lacná a ľahká zábava, ale priznám sa, očakával som viac. Vo filme sú totiž veľmi slabé dialógy a humor je viac - menej vizuálny a domýšľavý. Napriek tomu som sa neubránil nutkaniu zisťovať, či hlavný hrdina je ozajstný herec, alebo je to jeho reálna skutočná póza, pretože bol viac než presvedčivý. Zistil som, že je to tak 50/50, pretože hercom sa stal až po tomto filme a za túto rolu dostal ako odmenu 1000 dolárov. Takže tak... ()

zipoo

Tak tohle je jiná dimenze! Nepamatuju se, kdy jsem naposled viděl něco takhle "weird". A to doslova. Asi jsem taky divnej, ale zabouch jsem se do Deb. ()

AloeB

Ať už to má být retardovaný účelově, nebaví mě koukat na hodinu a půl školních strastí učebnicového asociála ve světě plném pokryteckých a povrchních idiotů. Je to téma, ze kterého toho jde vytřískat mraky a zde je to do určité míry zvládnuto, hlavní protagonista snímku ve mě ale probouzí více nechuť, než sympatie, nebo humor. Ve filmu je několik skutečně vtipných situací a spousta scén s ironickým nádechem, které mě ale nedonutili smát se. Humor sice není nijak příliš okatý, vychází z nespočtu uvěřitelně neuvěřitelných situací, ale nic z toho mě nechytlo. Co ale mohu rozhodně pochválit je herec v hlavní roli a jeho podrážděný tázací přízvuk. "What do you think?" nebo "What the heck would you do in situation like that?" jsou v jeho podání naprosto fantastické. ()

pistik

Asi najlepsia komedia za poslednych desat rokov. V živote som nevidel niečo ako toto. Len úplný ignorant a hlupák môže dať menej ako 4* ()

mak.

Už úvodní titulky napoví, že jde o dílko velmi originální. Humor je absurdí, zvláštní, jiný - přesně jako hlavní postava Napoleon. O čem je film sám se snad ani nedá říct a pokud ano, tak to stejně není důležité. Hlavní je, že lůzr Napoleon, jeho tajně rebelská babička, čtyřicetikilový bratr-pošuk trénující na bojovníka v kleci a strýček se zničenou kariérou fotbalisty vás zaručeně pobaví a pokud ne, tak... VOTE FOR SUMMER! ()

arkie odpad!

Priznam sa, ze netusim, ci by mal byt tento film zaujimavy. Hlavny hrdina pravdepodobne s Aspergerovym syndromom vacsinu casu len blbo cumi, co mne osobne nepride ako dostatocny dovod sa tomu smiat. ()

sigf07

Tato vynikající komedie na mě působí dojmem, že značná část rozpočtu padla na kuřivo pro herce. A ani v nejmenším to není na škodu, v podstatě to dodává filmu na vyjímečnosti. Oproti stupidnímu Kdo hulí, ten umí je zde zásadní rozdíl. Strnulost, letargičnost postav zde není cílem, ale prostředkem. Scénáristův smysl pro nadhled a nadsázku se nezapře, stejně jako talent Jona Hedera získat si s minimem prostředků sympatie diváka, což činí z Napoleona Dynamita komedii, na kterou jen tak nezapomenete. A který si zapomenuta být nezaslouží. ()

Nemy

Protože tahání vojáčka na provázku za autobusem dokáže vzbudit pocity, které mnohdy nevzbudí jiný celý film. ()

Saintcrux

Nič podobné som ešte nevidel... Film ,ktorý je z časti tinedžerskou komédiou ale nepohrdol by ňou ani náročnejší divák. Je fascinujúce ako dokázal autor vytvoriť dielo ,ktoré sa stane kultovou záležitosťou pre tinedžerov. a pritom sa vo filme nenachádza žiadne napätie, akcia, sex ani kozaté krásky. Film plný absurdných scén, postáv a dialógov. Film pri ktorom sa budete buď nudiť alebo riadne smiať.. Osobne by som nevedel filmu vytknúť ani jedinú vec.. hluché scény filmu vôbec nevadia práve naopak ...hudba geniálne zasadená a Jon Heder sa úlohy Napolena pohral bravúrne.. ()

Theker

Fúha, navnadený pár vtipnými scénkami som sa na to vrhol. Škoda však že tie dve či tri fajn scénky boli jediné čo tento film k zasmiatiu ponúkol. No a hodnotiť to z pohľadu akejsi sondy do života retardovaného študenta strednej na americkom vidieku sa tiež nedalo, pretože vo filme sa nik normálny neukázal a po cca hodinke som si už aj já pripadal ako osoba z deficitom IQ. 40% ()

junglewar

Konečně jsem to viděl v originále, jiný rozměr! Film o ničem a vlastně úplně o všem. Skvělá kultovní pochutina, a happyend to má naprosto bezkonkurenční. ()

GTS_PUNK

Život kdesi v malom mestečku v štáte Idaho rozhodne nemôže byť veľmi zaujímavý. Avšak aj napriek tomu, že mesto môže byť nudné, ľudia v ňom dozaista patria k tomu najzvláštnejšiemu, čo môžete vo svojom živote vidieť. K jedným z týchto ľudí patrí aj hlavný protagonista tohto filmu, Napoleon Dynamite (Jon Heder), zvláštny "nerd" žijúci so svojim bratom a starou mamou, v škole nie veľmi obľúbený a viac než svojský. Žijúc vo vlastnom svete, snažiaci sa vyhýbať okoliu, však okolie naráža na neho a prináša do jeho života ďalších a ďalších ľudí, ktorých možno zaradiť do rovnako jedinečnej skupiny ako jeho samotného. Či už je to nový študent v škole Pedro Sanchez, dievča Deb, strýko Rico alebo, koniec-koncov, aj jeho vlastný brat Kip. Prediera sa strednou školou a divák popritom sleduje všemožné životné situácie, ktoré Napoleona stretávajú. Mnohokrát ich možno zaradiť do skupiny tých maximálne bizarných, ale hlavný hrdina ich vníma ako normálnu súčasť bežného života a nepozastavuje sa nad nimi. Ak by som sa nad nimi mal pozastaviť ako divák, musel by som neveriacky krútiť hlavou, čo som vlastne aj robil, ale bolo mi to úplne jedno, pretože celý film je akýmsi synonymom slova "zvláštnosť". Tentokrát v tom dobrom slova zmysle, lebo skĺbiť do jedného postavy, aké možno na obraze sledovať s príbehom, ktorý ich sprevádza, sa tak často nevidí. Jedná sa o skutočnú prehliadku maximálne bizarnosti a toho, že vo filme sa nekladú žiadne medze. Nenapadá mi žiaden iný film, ktorý by dokázal spojiť hispánskych gangsterov s lowriderom a súťaž v porovnávaní kvality kravského mlieka popri boji o prezidentské miesto na strednej škole. Príbeh je tak niečo jedinečné a nemožno ho s ničím iným porovnať. Herecké výkony detto, to bol kvalitný autizmus šľahnutý riadnou dávkou "nerd" sveta. Bez urážky. Napoleon Dynamite je priemerná záležitosť. Ale pozor! Nezávislá priemerná záležitosť, čo znamená, že absolútne v pohode kvalitatívne prevalcuje akýkoľvek podobný typ filmu natočený "veľkým" štúdiom. A dokazuje to. Ak hľadáte zvláštnu a jedinečnú komédiu, našli ste ju. Garantujem vám, že sa určite jedná o niečo, na čo si spomeniete vždy, keď započujete slovo "zvláštny". To príbeh a postavy v ňom sú, ale dokážu pobaviť, a to je dôležité. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005