Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

Herráček odpad!

Promiňte, ale TOHLE si opravdu někdo troufne přirovnat k Rage in Placid Lake. Možná jsem jen příšerně upjatej, ale takhle ne. Film, kterej probírá osud někoho, kdo působí jako duševně zaostalý, natočenej někým, kdo podle podoby filmu působí úplně stejně? Placid je rebel, tohle je blbec. (Omlouvám se za to silné výrazivo, ale... zklamalo mě to) Ne všude, kde je použit outsider musí být nutně přidány hvězdičky jen za to, že je použit outsider. Uznávám, strýček je sice výborná parodie na americké drsňáky (a vůbec celý film paroduje Ameriku, jenže mně nějak nestravitelným způsobem), ale to je tak jediný klad. Ovšem pokud se na to nebudete koukat s tím, že je to něco podobného výše zmiňovanému filmu, možná se dostanete tak na dvě až tři hvězdičky za celkem stravitelnou (?) odpočinkovou záležitost. Leč já toho schopen nejsem a proto musím takhle. ()

Seti

Totálně mimózní film o mimoních a pro mimoně. Občas mi vadilo, že se snaží být co nejdivnější za každou cenu (i když je pravda, že se to celkem špatně posuzovalo, protože tenhle film byl hoodně divnej asi tak 80 minut:-) Zkouška stroje času, závěrečná one man show a kámoš Pedro byli fakt rulózní. ()

KrajicHlad

Film jako splněný sen strýčka Rica: Stroj času funguje. Šejdíř, který jej Ricovi prodal, ovšem něco podstatného zamlčel. Návrat do osmdesátek (ač ne přesně do roku dvaaosmdesát − co byste chtěli od průkopnického modelu?) všechny promění v bizarní loutky. Strnulé postoje, pohyb i zájmy, absence mimiky, prkenný odstup. Ještě, že jsou tu ti Alphaville, aby účastníky ploužení ukonejšili, že to nebylo zase tak špatné rozhodnutí… Měním ze tří na čtyři. ()

cab

Americky venkov a mistni tajtrdlikove jsou spise trapni nez vtipni. V Ceskem zneni to asi ani neviznelo. Mozna dam filmu druhou sanci v anglictine. Uchylarny na entou. (Jon Heder) ma talent. 40% ()

Castorr

Film o naprostých ,,LOSERECH´´, který překvapí i pobaví. Je to trochu jiná komedie než ta spousta přeplácaných amerických hovadin. Hlavní herec to zahrál opravdu dobře, těším se na jeho další filmy. Něco malýho mě tam ale chybělo, ale i tak dávám 4 lepší. ()

wosho

Divné to je,ale až tak vtipné ne.Z celého filmu mám rozpačité pocity,asi tak stejné jako z Knížákových soch trpaslíkú v záchodě. ()

eagle-eye

Bingo! Jared Hess se trefil přesně do mého vkusu... Napoleon Dynamit a Pedro Sanchez jsou nejvtipnější dvojka od doby Zoolandera, a to myslím smrtelně vážně... V rámci komedie navíc jde o unikát, jelikož za mrzký peníz, bylo natočeno hodně muziky, aniž by došlo k sebeparodii či k cílenému zesměšňování mentálně slabších jedinců... Luxusní je doprovod hudby z osmdesátek, vůbec mi připadalo, že je děj zasazený do 80-tých let, jediný odkaz na dnešní dobu byl vlastně internet... Jednoduše parádička se vším všudy. ()

bila.tecka

Co to to bylo... S otevřenou hubou jsem absolvoval tuhle masáž. Amatérismus se dá obdivovat, ale v této formě mě spíš nakrkl, hlavní postavu jsem měl chuť praštit pokaždé, když se objevila na place. Byl to absurdně cynický humor, kterému jsem jaksi nepřišel na chuť. Pár scén ale bylo vtipných, jednu hvězdičku si zaslouží genitální (!) nápad se strojem času, ten mě doslova rozmontoval :) ()

dopita

Tak to se málokdy vidí, aby všichni hrdinové filmu byli tak trochu opoždění. No na rovinu, jsou to spíš pitomci a třeba naprosto debilní škleb titulního Napoleona (už jen to jméno...) je se svou sebevědomou stupiditou až odpudivej. Fakt kretén, takovýhle typy jsme ve škole permanentně řezali :-) Normálních postav je ve filmu minimum a ještě jsou upozaděni. Nicméně film to není špatnej, nejdřív jsem spíš nevěřícně zíral, abych z těch debilů měl s přibývajícími minutami vyloženě prdel. ()

Corpsegrinder

Neuvěřitelná šílenost. Film co si musíte dát podruhý jelikož první zkouknutí na vás bude pravděpodobně moc. Takhle by asi vypadal film od Tarantina kdyby byl Tarantino retardovanej. ()

PußyMagnet

Právě jsem tento film dosledoval, a rozhodl sem se jej okomentovat, dokud ho mám čerstvě v paměti. Jak už bylo zmíněno v ostatních komentářích, úvodní titulky slibovaly neotřelý a vtipný film. Samozřejmě všechna očekávání byla splněna. Nevím, jestli by se dal film označit jako čistá komedie, i když vtipné pasáže provázeli celým filmem. Rozhodně film stojí za shlédnutí, už vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z mála novodobých nezávislých amerických filmů, tedy aspoň jeden z mála který mě nadchnul. Naivita a upřímnost v podání Jona Hedera byli uvěřitelné a celkově všechny postavy ve filmu měli své kouzlo. Obzvlášť Pedrovi bratranci a Lafawnduh. Ale nejvíc mě dostalo, když sem v průběhu filmu zjistil, koho má Lafawnduh za bratrance....:o) ()

bo.rec

Tento nenápadný film mě rozhodně příjemně překvapil. Myslím, že si zaslouží, abych se na něj alespoň jednou podíval. ()

system

Tak tohle bylo za trest, divat se na typka co ze sebe dela kripla, oblika se jako Peter Pan, bydli se svou babickou co skace na motorce pres pisecne duny, bavi se s pochybnym mexicanem, ktery nema ke kriplovi taky daleko a ktery aspiruje na skolniho prezidenta....tak to neni vazne muj salek kafe. Jo a jeste je tu jeho bratranec, noo tak to je vubec epizoda sama o sobe, skutecna lahuuudka, mit takoveho retarda doma tak si hodim masli. Opravdu nechapu co je na tomhle snimku tak funny!! ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005