Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

Tyler

"Mercury" krátce a výstižně charakterizuje slovo podprůměr. Podprůměr po všech stránkách - odfláknutý scénář, televizní režie a ke všemu necharismatický Bruce Willis (!). Spousta nelogičností, málo chytlavých scén. Na druhou stranu uměřená stopáž, možnost věnovat se při sledování třeba luštění křížovek, a pěkná hudba... ()

Don Jebal

Rozpočet: 60 000 000 $ Otvárací Víkend: 10 104 715 $ (v 2 386 Kinách) Tržby USA: 32 935 289 $ Tržby Celosvetovo: 93 107 289 $ ()

castor

Když se vraždí nemocné děti, Bruce Willise to pěkně naštve. Geniální autista řeší obtížné hlavolamy, prolomil supertajný kód a jaksi je překážkou v plánech bestie s tváří Aleca Baldwina. Vládní zabijáci tak budou bojovat proti dvěma osamělým duším, z nichž jedna měla toho času superhvězdný status a přesnou mušku. Žádného druhého Rain Mana nehledejme, tohle je průměrný thriller s děravou logikou na jedno podívání. ()

lesumir

Pred deseti lety, kdyz jsem film videl, jsem se pomerne dost vylekal, jak muze dopadnout obycejna rodina kvuli jednomu telefonatu. Dneska uz to tolik nebastim, ale jako napinavy snimek dobry, napeti v tom bylo, ale casem, kdy se to prehouplo pres druhou pulku, sel cely film do pryc. Bohuzel, Bruce a deti nejdou dohromady. ()

juta

Film je dobrý, ale aby vyčníval z řady, muselo by se pro to udělat ještě trochu víc, jinak to špatný film není. Bruce ve svých nejlepších letech s Miko Hughesem, který měl kariéru před sebou, bohužel nechytil štěstí za pačesy a tak se musíme spokojit alespoň s jeho docela dobrými dětskými rolemi. ()

Fiftis

"Art je cizí." Perfektne spracovaná starostlivosť Willisa o geniálneho chlapca, ktorému vďaka jeho inteligenciu, s ktorou vyriešil tajnú vládnu šifru, zabili rodičov a usilujú aj o jeho vlastnú smrť. Famózne. ()

Shakers

Tak si listujem Brusovú filmograffiu a narazil som na Merkúr, ktorý mi podla názvu niečo hovorí, no hodnotenie mi pri nej nesvieti. Nastal čas to dobehnúť. Príbeh nieje zlý a aj keď sa o akčný film plný akcie nejedná, ma dobrý spád, moc nenudí, aj herci sú fajn, ale chcelo by to lepšieho režiséra, ktorý by vymačkal trošku viac toho thrillerovského napätia, ktoré svieti v žánre. A tiež by ma zaujímalo, kam zmizlo vo filme tých 60 miliónov s rozpočtu. 70% - 3* ()

JohnnyD

Jeden z údajných najväčších fuckupov Brucea Willisa (vedie Hudson Hawk), no ani z ďaleka to nie je také zlé. V podstate viac ako len priemerná akčná dráma. ()

Boogeyman

Ve filmu jsou tuším 2 zajímavé momenty, jinak je to zdlouhavé vaření z vody. Willis nemá co hrát a zdá se, že se ani nesnaží. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +výtečný Bruce Willis, námět, zajímavý záporáci, reálný děj -je to již starší film, málo akce, nenabízí nic nového/// Dle vašich ohlasů jsem čekal průměrný nudný film. Ovšem dostal se mi celkem zajímavej kousek do Willisovi zbírky. Přiznám se, že jsem čekal trošku jinej děj, než jen standartní thriller, ale i přes žádné překvapení se na to dalo dívat. Jen akční scény nevybočují nijak z průměru a hudba je na tenhle snímek celkem standartní. Řeknu to asi tak, být to nový snímek a vidět jej v kině, nejspíš bych byl zklamán. Na sobotní večer u televize se však jedná celkově o příjemný film./// Celkem 62%/// ()

kingik

Devítiletý chlapec dešifroval přísně tajný kod Mercury a stává se vysoce nepohodlným svědkem. Geniálně nadaného, ale autistického chlapce dostal za úkol ochránit agent FBI Bruce Willis. Brzy se i on dostává do konfliktu se zájmy vlády. Celkem solidně vystavěnému příběhu chybí nějaký ten moment překvapení. ()

Snorlax

Tenhle film je lepší zapomenout, naštěstí se o to postará sám, jelikož v něm není jedna jediná zapamatování hodná scéna. ()

Jordan

dosť zlý film - zmätená a slabá akcia, úplne nemastný neslaný scenár, kopec chýb, nezáživný charakter willisovej postavy a totálne tlačenie na city . . . dve hviezdičky pre peknú kim dickens (aj keď majúcu úplne nepochopiteľne odfláknutú rolu), slizouna storemara a jeho cameo, v ktorom ho willis vyhodí z vlaku a samotného willisa, môjho dlhodobého favorita . . . ()

Anderton

Slovenský dabing k tomuto skrz naskrz priemernému filmu bol príšerný. Nemám na mysli hlasy hercov, ktoré poznáme, ale neuveriteľne uvrešťaný dabing dieťaťa. Film som v originále nikdy nevidel, takže našim hercom možno krivdím, pokiaľ je to také aj v angličtine, tak si film tie dve hviezdy zaslúži. Skutočne tu nie je nič, čo by sa vymykalo pojmu prevarené klišé. ()

Slarque

Co to mělo být? Dojemný thriller? Už od zcela nenápadité úvodní scény je to na hlavu postavená ptákovina, jejíž autor byl buď úplně blbý nebo retardovaný. Nikdo a nic v tomto filmu ani zdaleka nedosahuje aspoň průměrné kvality. Hrůza a děs. ()

klerik

Pre mňa veľmi dobrý triler (aj keď miestami naivný). Kde len Alec Baldwin akosi zaniká. Bruce je v skvelj forme aj keď úvodná scéna ukazovala trochu iným smerom... Ale po ARMAGEDONE vynikajúca reinkarnácia... Suspendovaný policajt, ktorý s pištoľou v ruke ochraňuje malého chlapca... Vitaj späť, Bruce... ()