Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

SeBig

To uřvany děcko byla fakt nepříjemná věc, u který ten film u me hodně klesnul. Navíc jsem měl pocit že si ten film strašně na něco hraje, přitom je to nudná blbost. Bavilo mě jen jak Willis rozbijel ty vína. ()

LaciLC

Štandartný thriller, ktorý rozhodne vo Willisovej filmografii nijako nevynikne, ale v podstate si *** zaslúži. Remeselne je dobre odvedený, Baldwina nemusím, ale v tomto filme ma zvlášť neoslnil ani Willis, inak sa mi to celkom páčilo, film mal pár napínavých miest, takže prvýkrát som sa nenudil a druhýkrát to už pozerať ani netreba. ()

Arsenal83

Ten chlapec ma akože dosť sral, nemám v obľube psycho výčiny aj keď ide o autistov, no príbehovo zaujal a z tých Willisovych počinov to bol jeden z tých chytrých v kombinácii s akciou. Hoci tie úmrtia tu sú také bez vášne, vraždí sa len preto, aby bola obeť, no nie sú v tom emócie, asi nákaza od toho autistu. Bruce tu mal ešte svoj ohoz plešatiem na jemne chlpatého ježka, takže herecky všetkov  poriadku. A že film kedysi ohodnotili Zlatou malinou len značí, že ceny odovzdávajú asi retardovanejší ľudia ako v tomto filme tvorcovia "neprelomiteľného" kódu. Pretože Mercury možno nemá drive Freddieho Mercuryho, ale ani nie je lacný ako lata z Mercury Marketu. ()

jojinecko

1,5*/5...Ideálny film do TV, kde všetko šablónovito do seba "akože" zapadá a kde premýšľať sa neopláca. Bruce Willis akoby nezúčastnene odohral svojho "policajta na liekoch", ktorý musí strážiť autistického chlapca. Malý autista sa mu v závere hodil okolo krku- zázrak a krásny emotívny záver..Bŕŕŕ. Je to fádne, nudné, miestami trapné a celkovo vrcholne nezaujímavé. Btw po dlhej dobe som videl film so slovenským dabingom a dlhu dobu neuvidím- katastrofa, najmä to decko čo dabovalo malého Simona bolo "na odstrel"! ()

SOLOM.

Nějak zvlášť okouzlující film to tedy nebyl, ale několik slibných pasáží (scén) by se tu určitě našlo. Zápletka samotná mohla být určitě lépe zpracována, je tu několik hluchých míst, ale i docela slušných akčních pasáží. Bruce Willis za svou kariéru natočil mnohem lepší filmy, ale ke konci i mnohem horší. Takže to vidím na klasický průměrný střed. Škoda, že Peter Stormare tu měl jen opravdu „jepičí život“. Nic co bych musel vidět znovu. ()

Bauer

No tak co k tomuhle napsat.Asi tak tohle je to dost podprůměrný, herecký výkony stojí za prd ale scénář je poměrně slušný. ()

Morholt

No co si budem povídat, zápletka plave na vodě, nesmyslů je tu navršeno rovněž dost a celé je to prodchnuté patetickým se sbližováním agenta FBI a malého autisty. Ale na druhou stranu hodně se tu střílí, pobíhá, jezdí a já nevim co všechno, prostě pořád se tu něco děje a Bruce je tady zase za drsoně, takže nemůžu říct, že bych se vůbec nebavil. 65% ()

BoPo

Ale to snáď nie. Willis by mal vyhodiť svojho agenta. To je ako Šiesty zmysel natočený ako akčný film zbavený atmosféry a príbehu. ()

PROROK14

Ide o priemerný triler, ktorý nie je skoro ničím výnimočný, ale je podstivo natočený a nemá vážnejšie logické nedostatky či chyby. ()

Tommassi3

"Art je cizí !! Art je cizí !!" Vůbec ne špatná čistá žánrovka s výborným Brucem Willisem a naprosto famózním prckem Miko Hughesem v roli autisty Simona vedle poněkud rutinní režie Harolda Beckera, který však s dětmi točit umí a především si hravě tyká s napětím, doplácí především na ty tuny zbytečných a hlavně nadbytečných klišé - Mám na mysli hlavně toho traumatizovaného poldu alkáče, jehož hrál Bruce celou dekádu tak často, že snad zaslouží i policejní rentu !! - vedle jinak i samostatně velmi potenciálně nosného a originálního tématu.. Přes všechny nedostatky, v čele s tím uslzeným finále, mám tenhle kousek opravdu rád, mimo výborného soundtracku klasika Johna Barryho potěší i casting nájemných zabijáků, a tak si v jejich rolích jeden může užít xfilesového Lindseyho Gintera s Peterem Stormarem.. Takže slabší čtyři kousky.. ()

Lacike

Po rokoch som sa rozhodol dat tomuto filmu druhu sancu, kedze v dobe uvedenia pôsobil medzi nadupanymi Willisovkami Armageddon a The Siege ako taky maly chudobny pribuzny. A bohuzial prvy dojem bol spravny. Scenar tvori zbierka klise ktorym majster sterility Harold Becker nedokaze dat poriadnu stavu a nijak ich neozvlastni. Film sa cely cas nevie rohodnut, ci bude tupym akcniakom alebo dojakom o zblizovani sa poldu s mindrakom z minulosti a detskeho Rain Mana. Nakoniec film nefunguje poriadne v ani jednom smere. Packal Becker proste nevie dostat z dramatickych scen emocie, nevie budovat poriadne napätie pri scenach, ked ustrednu dvojku honia hnusni zaporaci a aj tych par akcnych scen vyzera otrasne vdaka mizernej zadnej projekcii. No a ani herci to nezachrania, kedze vyzeraju cely cas znudene. Takze som si akurat overil, ze je to fakt slaby film, ktory nema zmysel vidiet ani raz. 3/10. ()

argenson

Filmy tohohle typu nesleduju často, takže si netroufám říct, že už to tu x-krát bylo. Mě to bavilo. Dobře napsaný scénář, gradující příběh. A i když Baldwinova role je nechutně záporná, nakonec i on měl svou pravdu, jeho argumenty měly logiku a v některých momentech mě bavil víc než Willisova póza spasitele světa. Hezky zahraná vedlejší role Stacey, náhodně odchycené ženy v knajpě. ()

JohnCZ

Standardní devadesátkový akční thriller s naivní zápletkou, ale taky typickým dobovým lookem, který mi je blízký. Vyobrazení autismu ze strany malého Mika Hughese po stránce herecké docela ok, co se týče věrohodnosti chování už tolik ne. Režie jako celek spíše nevýrazná, ale i přes mírnější tempo je to napínavé a přiměřeně akční. Alec Baldwin fajn záporák. ()