Krvavý sport

• slovenský

Krvavý šport

Akční / Sportovní / Životopisný

USA, 1988, 92 min

Nechápu, jak tenhle turnaj v kumite mohli označit jako utkání nejlepších bojovníku světa, když jsem tam chyběl já.(1.9.2008)

Je to veľmi dobrý akčný bojový film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o mladíkovi, veľmi schopnom bojovníkovi, ktorý sa vďaka svojmu uznávanému japonskému učiteľovi dostane až na tajný turnaj najlepších bojovníkov sveta. Lenže tu má mimoriadne schopného a krutého súpera a navyše mu robia problémy aj policajti, keďže kvôli zúčastneniu sa turnaja musel ujsť z armády. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je očakávane úplne jednoduchý a priamočiary, ale s tým tu nemám žiadny problém. Na samotný turnaj si chvíľu treba počkať, ale aj tak úvodná tretina je dobre zvládnutá, má to také sympatické čaro a navyše nechýba ani atraktívny tréning. A následne sa to už naplno rozbehne, turnaj je rozdelený na tri fázy, behom ktorých sa je rozhodne na čo pozerať, medzery medzi nimi síce mohli byť aj o niečo lepšie, napríklad línia s dvojicou policajtov mala omnoho väčší potenciál a vzťah s novinárkou mi zase prišiel pomerne nadbytočný, ale aj na to sa bez problémov pozerá a navyše prvoradý je aj tak turnaj a celá tá bojová atmosféra. Mňa to jednoducho bavilo od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Očakávane ju tvoria prakticky výhradne súboje v aréne, pričom tá choreografia jednotlivých štýlov rôznych bojovníkov určite mohla byť aj nápaditejšia, kvôli čomu vedľajší bojovníci prakticky ani nemôžu vyniknúť, jedine tučný bojovník a muž s pohybmi opice a navyše mohli byť aj trochu doladené, keďže celkom často vidno, že bojovníci sa skutočne neudierajú. Ale aj tak dokážu zabaviť, no hlavne je tu skvelý hlavný hrdina Van Damme, na ktorého pohyby je tu skutočne radosť pozerať, tie efektné kopy a údery pôsobia nadmieru okulahodiace, bavil ma aj surový hlavný záporák, pričom aj chémia medzi nimi funguje perfektne a tak na ich súboje sa pozerá veľmi dobre. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jean-Claude Van Damme v životnej forme a v jednej zo svojich najlepších úloh, skvelý záporák Bolo Yeung, prekvapivo mi sadol aj Donald Gibb ako priateľ hlavného hrdinu, k tomu mladý Forest Whitaker a ešte pár slušných vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, slušná vizuálna stránka, skvelá atmosféra doby, atraktívne prostredie Hong Kongu, až na pár spomínaných nedostatkov nemám čo vytknúť. Krvavý šport je jednoducho klasika, jedna z najlepších arénoviek, ktorá ma vždy dobre pobaví. 80%(27.11.2007)

• Radek99

No já nevím, za co bych tu hvězdičku dal...na vlně nostalgie v tomto případě nejedu, a i kdybych chtěl ohodnotit Van Dammeovu herecko-anatomickou invenci, skončím stejně zase jen u jeho tělesných dispozic, protože nic jiného, cokoliv byť jen minimálně herecky kreativního nenabízí. Choreografie bojových scén k smíchu, scénář prostinký jak zápletka Pařezové chaloupky. Tak možná z nostalgie za ty dispozice... ale to bych nesměl mít zapnutý zvuk! Sakra, slyšeli jste tu příšernou hudbu?! Jestli to mělo soundtrack, tak je to ten nejhorší filmový všech dob...kam se hrabe Michal David...:-((13.2.2007)

Poprve me to moc nebralo, ale podruhy uz jsem si film docela uzil. Mladej nabusenej Van Damme bez boule, rychlej uvod a trenink a sup, sme v Hong Kongu a je to jen sled bitek. Je fakt, ze natoceny nejsou nic moc, choreografie misty taky pokulhava a nektery souboje jsou zbytecne sestrihany a mistama pak kuli tomu i lehce smesny, ale da se to docela pochopit, protoze co se prostoru sebere ostatnim bojovnikum, tolik ho dostane Van Damme. Zaporak je taky dostatecnej, hudba nenastve a pribeh je presne takovej, jakej byste od tohohle druhu filmu cekali, takze ve vysledku naprosta spokojenost.(9.6.2005)

Vic nez 3* nemůže dostat filmek od Van damma :)) občas mě přijde že většina jeho filmů z této doby byli o tom samém :) ale asi je to jen zdání :))(3.6.2004)