Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Odbornik___

Velice pekny triler s prvky hororu. Opravdu mam pocit , že jsem videl neco skveleho. Konec taky velice podareny ikdyz sem to cekal. Jinak velice dobre provedene a natocene urcite doporucuji. 90% ()

ReTeZa

Hodně mi to připomíná jednu povídku od Stephena Kinga - Zkratka... Nicméně horor na úrovni, o strach máte postaráno... Ruční kamera a záběry "z lesa" jako že vás někdo sleduje jsou v tomto žánru nepřekonatelné... ()

Mark1983

Celkem zábavný hororový thriller,u kterého jsem dokonce i trochu zasmál,když tam tá bába dělala nebo kecala kraviny. ()

reccal

Snad všichni se tu rozplývají a budu asi za černou ovci. Film má poměrně krátkou stopáž, ale i tak jsem se vcelku nudila a čekala, co teda přijde dále. Zajímavý je leda konec, jinak nuda, les, nuda, les podruhé, nuda, kočka v noční košili a ejhle, nuda a les potřetí. 45% ()

MartinSTFC

Takže, bylo to fajn. Myslím si, že ta vtipná stránka tomu nijak výrazně neuškodila, bez ní by to bylo jen další průměrné béčko. Ono je to béčko i tak, ale alespoň to člověku rychleji utíká. Obvzláště pak výkon mé poprávu oblíbené herečky Lin Shaye byl opět velkolepý. Já tento film mohu doporučit, samozřejmě všichni máme rádi něco jiného a já jsem byl s tímto snímkem spokojen. Nijak zvlášť nenadchne, neurazí a trochu pobaví. ()

Shay

Zklamání. Dívala jsem se za tmy a ani to nebylo potřeba. Byla to pro mě vtipná komedie. Tohle se ani hororem nazvat nedá. Jestli se chcete zasmát, koukněte se. :) ()

Gluminator

Slabý, podprůměrný thriller. Nicmoc herecké výkony a atmosféra se nedala krájet. Bohužel jsem to viděl v tom otřesném dabingu, který tomu taky moc nepřidal. Tento film bych řadil mezi "zvláštní". 60% ()

Standey odpad!

Tak tohle byla hrozná blbost, nechápu to hodnocení. Vlastně jsem nevěděl jestli brečet, nebo se smát. Od námětu, přes režii až po koncové titulky, jeden velký průser... ()

jenspifa

pozor, černej humor, napětí, pomotání divákovy hlavy, ztřeštěnej konec, kterej jentak někdo na poprvý nepochopí, a hlavně PSYCHICKEJ NÁTLAK!!!! toto vše, v jednom filmu, nezávislym, nízkorozpočtovym se zkaženým českým názvem, ale za to stříkající atmosféru vánoc a temnýho lesa :D Pošmáknul jsem si, a pořád se to drží v mých top 10. 90% ()

Ruslan

To mělo bejt co? Banda nesympatáků jede silnicí uprostřed lesů někam do neznáma. Pak zastaví 10x za hodinu na každém odpočívadle a někdo z rodinky zmizí. Tohle byla šílená nuda... 20% ()

Royaldell

Když čtete o hororu,že to je jeden z nejstrašidelnějších vůbec,těžko si představíte tenhle. Jako na jednu stranu to mělo skvělou atmošku,herce,humor (!) a i ten plot twist byl zajímavej,ale nebylo to prostě to ,Wow’. Ale zase obdiv,přece jenom to je low cost film.. ()

Nataniel73

Smrť prichádza v bielom je bez pochýb jedným z najpôsobivejších a zároveň najvtipnejších hororov aké poznám. Veľmi jednoduchý námet postavený na typickej rozhádanej rodine zasadený na nočnú cestu, ktorá nevedie nikam jedine tak ku smrti takmer všetkých jej členov. Výborná hudba je doprevádzaná ozajstnou strašidelnou atmosférou a scénami, pri ktorých tuhne krv v žilách aj ostrieľanému hororovému fajnšmekrovi. Hlavne vtedy keď sa objaví záhadná žena v bielom...Kamera a hlavne charaktery jednotlivých postáv taktiež prispievajú k hodnotnému filmovému zážitku. Predovšetkým treba smeknúť pred prvotriednym hereckým výkonom ženy (matky), ktorá si svoju rolu fantasticky užíva a svojou prostorekosťou a trefnými hláškami dokonale odľahčuje atmosféru. Horor má v sebe toľko vtipných momentov, že v tomto smere sa mu nevyrovná väčšina komédií. Zároveň však divák ani na moment nepochybuje o tom, že sleduje ozajstný horor so skvelou réžiou, ktorá zámerne neukáže všetko a iba otvorený koniec vo mne zanechal mierne rozpaky. Päť hviezd je však zaslúžených za originálny nápad a udržanie napätia po celý čas filmu. ()

Marcecek

Celkom originálny, ako sa pozerám francúzsky horor, ktorého tvorcovia ukazujú, že aj s nízkym rozpočtom sa dá nakrútiť schopný, napínavý film bez hviezd prvej kategórie. Nepozeral som to v noci, a už vôbec nie v lese, ale viem si predstaviť, že by som to nemal gule dopozerať. Je to miestami desivé, napínavé, mysteriózne, asi to vyznie divne, som sa musel aj smiať, áno sú tu aj komediálne prvky, niekto sa ne sťažuje, mne sem celkom zapadli. Film sa snaží mať hĺbku a nebyť len hlúpou vyvražďovačkou a po pochopení pointy, kvôli ktorej sa dali aj ospravedlniť niektoré nelogičnosti v chovaní postáv, sa mu to aj podarilo, odkazuje na život medzi nebom a zemou, očistci, možno vykúpení. Koniec je prijateľný, pre mňa osobne uspokujúci, plný symbolov, aj keď ho asi budete predvídať skorej ako po zhliadnutí. Možno je to typ hororu, ktorý rozdelí ľudí na 2 tábory, ale nič to nemení na tom, že tvorcovia mňa dokázali vtiahnuť do deja, vyľakať, rozosmiať a tešiť sa na rozuzlenie, takže určite má tento hororový mysteriózny roadtrip moje doporučenie a na znásobenie zážitku skúsiť samotu, slúchadlá, tmu, a keď nebude zima, tak aj ten les. ()

Anakikin

Dost slušný horor, kde se atmosféra dá krájet. Sympatická je zejména skutečnost, že podobně jako u Lesů (The Woods) je toho docíleno jen malým množstvím triků a prací maskérů. Poctivá hororová filmařina, z které běhá mráz po zádech. Něco takového bych rozhodně nikdy zažít nechtěl! Malé mínus spatřuji jen v občasných nelogičnostech, hlavně v chování ústředních postav, které mi přijde místy trochu postavené na hlavu. ()

Depešák

No¨nevím ale ten černý humor tomu dost pokazil,moc na mě to nezabralo a to jsem se díval na to v noci...jediná scéna která byla mrazivá byla ta líbačka s tou kočkou a její odhoz šatů:-D ()