Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

gemi

Pointa filmu výborná, ale člověk se k ní musí prokousat skrz nesympatické, pitomě se chovající postavy a béčkový look, který vypadá skoro jako Příběhy ze záhrobí. Ano, silná pointa je základ, ale nejdůležitější je přece cesta, ne cíl. Když si budu osmdesát minut klepat na čelo, tak to těch posledních pět nezachrání. ()

rivah

Sugestivní, strašidelný, prý směšný horor s rodinkou cestující v noci autem a setkávající se s absurdními zážitky. ()

Black007

Film má výbornou atmosféru a některé scény jsou opravdu dost děsivé. I přes lehce předvídatelný konec se mi líbil. ()

Je 21:40 a ja jsem to dokoukal. Nejdrive jsem to chtel vypnout, ale jsem rad,ze jsem to neudelal. Desiva atmosfera a zajimavy "end", nezbyva nez doporucit. ()

Euchrid

Musím říct že očekávat něco zajímavého od tohohle dílka podle hodnocení v databázi byla v mém případě docela chyba. Jinak bych si možná i užil atmosféru gradující beznaděje, v jaké se nachází rodinka na "výletě" který ne a ne skončit. Takhle jsem skoukl nepříliš zajímavý a docela nablblý horůrek, který v mých očích totálně dorazila pointa.Ale námět prostě má něco do sebe a kdyby se to udělalo líp, mohlo by z toho být i něco co by stálo za zkouknutí.. ()

Tamdydam

Z tohodle filmu jsem měl bobky u zadku, jak opuštěné děcko na nočním hřbitově. A to jsem se doposud u žádného hororu nebál. Co je ale absurdní, že je to i vtipné. Člověk by řekl, že se děsivý horor a vtipná komedie skloubit nedají, ale tenhle film o buranské rodince a jejím posledním výletu je důkazem opaku. Závěr jsem sice trochu nepobral, ale čert to vem. Zbytek filmu je opravdu prvotřídní. ()

xladojx

No nevím, zatím za tři, hlavně se na to budu muset mrknout znovu s původním zněním, ten dabing byl přímo katastrofa... ()

vojtik

Nevěřím tamějšímu hodnocení. Já snad viděl úplně jiný film?! Už po prvních deseti minutách jsem přestal brát film vážně a nasadil jsem vřelý úsměv, který bohužel nevydržel příliš dlouho. Herecké výkony - ok, parodie. Horor - ok, krev tam je. Thriller - ok, to byl dobrý vtip. Mysteriózní - ok, to je jediné kvůli čemu jsem to dokoukal. Ale pořád, nevidím tu spojitost s tak vysokým hodnocením?! Že by, ten překvapivý závěr? Zas tak překvapivý nebyl. Nejsem nejbystřejší divák, ale v poslední třetině filmu jsem něco takového začal tušit - indicie tam vážně byly. Co se týče kvality naprostý balast a nevidím v tom nic pozitivního kromě pohledné hrdinky. Ale, že bych tomu dal více než dvě hvězdičky to mě ani samotná SMRT nedonutí, ať už v bílém nebo v černém... ()

Shredder odpad!

Nudna, trapna, neatmosfericka brakova sracka. Pointu som odhalil len o nieco neskor nez POMO, takze dopozerat tento "skvost" do konca mi dalo naozaj zabrat. Povedat ze film smrdi beckovostou by bola urazka, lebo v skutocnosti je este o par tried nizsie. Kiez by sa tam vyskytla aspon jedna napinava, strasidelna alebo posobiva scena za ktoru by som mohol dat aspon 1 hviezdicku. Opat som sa presvedcil ze pri hororoch netreba na CSFD hladiet na hodnotenie, pretoze naozaj desive horory tu maju par percent, zatial co taketo odpady pri ktorych by som sa nebal ani ako 5 rocny spracek su ospevovane do nebies. A cierny humor mam rad, akurat ze tie chabe pokusy on ma naozaj nemohli rozosmiat. ()

JohnZ87

Kvalitiní a atmosférický horor, jaký tu dlouho nebyl. Filmu se navíc poměrně často daří úspěšně útočit na divákovu bránici, na čemž má lví podíl zejména skvěle hláškující Ray Wise. Je zajímavé sledovat, jak se s nastálými situacemi jednotlivé postavy vyrovnávají. Faktem ale je, že do poslední chvíle vlastně netušíte, co za tím vším vězí. Závěrečná pointa mě ovšem malinko zklamala a navíc si ani nejsem pořádně jistý (díky jisté dodatkové scéně během titulků), jak to rozuzlení chápat. 75% ()

Megynka

Musím říct, že větší blbost jsem již dlouho neviděla. Ale tolik jsem se nasmála, že ty blbosti, kvůli kterým bych tento "horor" jinak vypnula nebyly vůbec důležité ... Rozhodně to nebylo strašidelné, to ne, ale jako komedie si to zaslouží hooodně dobrý ohlas :D ()

Ewík

Pohodová hororová, napůl komediální podívaná. Stopáž je příjemně dlouhá, rozuzlení je pěkně vymyšlené a atmosféra je napínavá a chvílemi bláznivá. Skvělý film na víkendové posezení s bandou přátel :-) ()

sigin21

"Doufám, že jsi se prospal! Nemám ti připravit snídani?!" Skrytá hororově komediální lahůdka s několika neskutečnými hláškami a solidní hereckou sestavou. Zvláště Ray Wise si to dává. ()

Miagy

Vtipný hororvý zážitok. Vtip však nebol mienený parodicky, ale ironicky. Niektoré hlášky sa podarili na výbornu. Nebudete sa tlemiť, ale isto každého takéto dielko poteší. PLUS: temná atmosféra lesa a diaľnice, nadpriemerné herecké výkony, výborná pointa a myšlienka ( cestovanie "v čase" resp. v tomto filme skôr cestovanie v "priestore" - priestorová slučka .Neviem ako inak to nazvať.), rozuzlenie a záver filmu bol dokonalý. MINUS: dalo sa vyťažiť trocha viac najmä z desivej dialnice. ()

merlinovic

Nezajímavé, nudné a rozhodně ne děsivé jak to tady spousta lidí nálepkuje. Pointa, kterou už jste určitě viděli někde jinde tomu taky nepřidá.J ednu hvězdčiku aspon za hercké výkony. Přeložit Dead End jako Smrt přichází v bílém... tady byl asi někdo pořádně sjetej při překladu co ? Což mě přivádí k myšlence co tam dělala ta žena v bílém ? Vzhledem k závěru postrádám jakýkoliv smysl existence této postavy. ()

altaica

PRO MUŽE:Hluboká noc, hluboké lesy, cesta bez konce. Vánoce u tchýně, to bude horror. A ještě se za ní trmácet takovou štreku. Fuj tajxl. Mít takovou rodinu jako je ta v tom autě, až tak moc by mi nevadilo, kdyby se začala zmenšovat. Žena v bílém. Žena s mrtvým dítětem. Přizrak z noci. Po jejím zjevení se začínají otvírat stará tajemství a jitřit nové rány. Houstnoucí atmosféra a perfektní závěr dobroušený brilantní pointou.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, když se bílá paní přestane špacírovat po cimbuří a začne plnit bobříka zdatnosti v temných lesích, je načase otočit káru a zmizet co nejdál a co nejrychleji , ideálně zpátky do civilizace. K tomu ještě autínko černé jak bobr mladé Masajky a stejně tak výkonné. Mám podezření po chvilce filmu, že by to mohla být pojízdná mikrovlnka, ale nechte se překvapit a mrkněte sama na film o bubácích okolo nás i v nás.          HLÁŠKA:Co je špatného na večeři s mojí rodinou? Tvoje rodina. ()

DavidWebb

Tak toto som musel tak trochen predýchať!. Z tohto vydareného hororíku som doslova sýty!! Je tu cítiť nadšenie bandy týpkov, ktorí dostali nápad a podarilo sa im natočiť fakt zaujímavú vecičku. Takto: Dnes sa už kdekdo snaží robiť filmy s neuveriteľnými zvratmi pre ne samotné, pričom sami tvorcovia sú z výsledku často možno viac dopletení ako diváci. Ale u tohoto dielka vzhľadom na dobu vzniku je (bola, - pre mňa,) záverečná pointa očakávaná až pred takmer úplným koncom. Má to kvalitné tempo od začiatku až do konca a s naťahovaním deja sa to vôbec neserie, takže 80 min. je ťip-ťop. Ja osobne milujem v hororoch alebo hustých triľeroch trocha odľahčujúce vtipné vsuvky, ktoré dovolia divákovi si trošku odfúknuť, alebo sa trebárs aj z chuti zasmiať. A to , čo tunáá dokázal Ray Wise, tak na jeho koncert nemám slov, vážení! Scéna, keď to schytá od manželky do nohy, alebo scéna, keď v opustenej chate bez svetla škrtá zápalkami je fakt Božíííí! Ľudia, byť napnutí z vyvýjajúcej sa situácie a zároveň sa zo srdca smiať z Rayovho výrazu tváre a jeho schválne nadneseného herectva, no tak to sa hneď tak každý deň nevidí. Ja si proste nemôžem pomôcť a aj keď to zrejme nie je objektívne, tak aj tak si neodpustím vypáliť tomu päťku. Palce hore. PS: "Co sme ti udelali? Pojď ven! Dám ti ochutnat tvou vlastní medicinu, ty KURVO! ()

Tormentor665

Výtečný horor, kde se stupňuje napětí, pracuje se s postavami a je tam i pár geniálních hlášek. "Chtěl jsem jen mít veselé Vánoce!" ()

celticek

Ani kočka, ani pes, ani horor, ani komedie. Doslova jsem to přetrpěl, shit nehorázného kalibru. Někdy si filmy pouštím 2x,abych se s hodnocením neunáhlil, no tady už to v životě neudělám. Pro mě neskutečná ztráta času. 1 hvězdu za kydy vypatlané babky. ()