Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

demonikus

Posledná jazda rodinky (až na vinimku) pred koncom. Tento mysteriózny horor zaraďujem do rebričku mojich naj. filmov. Skladačka neutíchajúceho strachu, morbídneho humoru a strašného utpenia ( s podporou vybornej hudby a skvelých scén) postupne zapadá do seba. Doomovská atmosféra a napätie nedovolí si odsadnúť alebo prepnúť. V momentoch ked som si bol vedomý, že príde niečo vyskočí a vyľaká ma som nemohol zavrieť oči. Najviac sa mi pačila scena kde Laura (Lin Shaye) nakreslila obrazok Brada (Billy Asher) "Here is Brad´s hand and here is he´s smached head". :D :D Davam plnych 120% = 5*. ()

smazilek

prej horor, thriler - mě to tedy spíš přišlo jako špatná komedie. Za normálu nesnáším "kečupy " a než jsem si tento fakt strašidelnej film, u kterýho se někteří prý fakt báli, pustila - pojistila jsem se... Pěkně dopoledně a žehlit u toho :-o))) Žádný strachy ,u tohoto filmu nikdo rozhodně infart nedostane. Má určitě atmosféru, ale je to spíš zvláštní parodie. Zvlášť rodinné rozhovory stály za to, někdy jsem nechápala... Dost jsem se tedy zasmála - ale nikdy více. ()

Pattrick

Nebaví mě humor v Horor/thriller .. Není to nikterak záživné a kazí to dojem toho správného hororu. Samotný děj má zajímavou pointu a přijemný konec, což je na něm asi všechno. Jinak si drží nezáživnou laťku s místy docela zajímavými vtípkami. Matka jakožto poblázněná Jarinka je úchvatná. Tatík se taky do role dosti vžil. Napínavé to bylo, což o to, ale té komedie jsem tam cítil o mnoho víc. Ještě k bratrovi, to měl být účel, aby byl tak vypatlanej? Celkově mám z toho rozporuplné pocity. ()

Moskowitz

Hloupé, hloupé, hloupé. Celý film jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo bát. 2* za nápad (rodinka cestující na Štědrý den večer sama lesem vzbuzuje očekávání), ale jinak: scénář děs, kamera hrůza, opakující se záběry (snad aby se ušetřilo), dialogy děsivé a herecké výkony příšerné. A závěrečné pointa? Očekávatelná, protože jinak by celý děj ani vysvětlit nešel, i když celý film ve mně doutnal plamének naděje, že mě závěr a brilantní rozuzlení ohromí. Ale marně. ()

sun.eagle

Nadprůměrná zaležitost. Takových není nikdy dost vzhledem k tomu že pořádné a koukatelné horory by jeden na prstech ruky spočítal. Nebýt místy občas nelogického a absurdního chování některých postav tak dam plné hodnocení. U spoustu filmů zavěrečná pointa celý film zhodí, tady naopak je závěr mimořádný a nechá vás chvíli přibité na prdeli. ()

Fixa

Pět lidí v jednom autě a stačí to k vykreslení hutné temné atmosféry. Chyby lze hledat samozřejmě všude, ale dlouho jsem se necítil nesvůj, tak jako při sledování tohoto hororu, kolem půlnoci...... ()

Tellar

Musím říct, že tenhle horor na mě skutečně zapůsobil. Napětí, že by se dalo krájet, nečekaný konec. Závěr perfektně navazuje a přitom vysvětlí, že nic nebylo jak se mohlo zdát. Ukazuje, že základem všeho dění je vlastně jeden téměř nepostřehnutelný okamžik. Opravdu nápadité, rozhodně si zaslouží ***** ()

Figuto

Průměrný hororový thriller s vtípky, prostoduchou pointou a slabou, až odlehčenou atmosférou. V noci jsem u toho usnul, druhého dne dodíval a zvedl hodnocení. 3/6 ()

Bluff

2 hvězdy. Jednu za docela dobrý konec a druhou za to, že sem nasmál víc, než u slušné komedie. Kromě toho ale nevidím na filmu nic pozitivního. ()

MagikaVonCary

No nevim, mě to nebavilo a asi po 40 minutách jsem to vypnula. Raye Wise jsem se teda mnohem víc bála v Twin Peaks než tady a ten divnej old school kočárek?!? hmm, velká slabota :/ ()

Drusus

Dobrý pokus o horor, nebýt faktu že hned v začátku filmu člověk ví, jak to dopadne. Ve filmu můžete předvídat, jak se bude děj vyvíjet a to sráží hodnotu filmu jako hororu. ()

Netbee

"Nakreslila jsem Breda. ... takhle mu prece visela ta noha" // Horror se zajimavym koncem se snahou vysvetlit predesle udalosti. Celkem povedena cernohumorna podivana, ktera me spis prijemne pobavila, nez vydesila. ()

Booman

Horrová stránka tohohle filmu je poměrně slabá. Ke konci snímku jsem se krapet nudil, takže moje myšlenky nevířili okolo dění na obrazovce, ale začal jsem přemýšlet nad pointou, která není nikterak originální a už tu několikrát byla, takže závěr filmu jsem ze 70% věděl. Nicméně celou věc táhne nahoru skvělý černý humor, který výborně sedí k lehce horrorovému ladění a nijak vážně nenarušuje atmosféru. V dnešní době, kdy už se netočí horrory strašidelné jako spíš nechutné a odpudivé mi tenhle snímek přišel jako poměrně svěží závan. Slabší 4* ()

baronGrga

Jako horor by u mě Dead end neobstál, jako černá komedie by byl až příliš prvoplánový. Ale jako horor a černá komedie dohromady tvoří Dead end zdařilý propletenec žánrů, který mně osobně přišel na jeden nenáročný večer víc než vhod. ()

Iker..

Kamarád mi doporučil tento "horor" a říkal , že je to pecka film, napínavý až do konce. Po 20 min bylo úplně jasné jak to dopadne. Spíš mi to připadalo jako béčková komedie než horor. Dvě hvězdy jen za to, že jsem byl schopný vydržet až do konce... ()