Sunshine (2007)

Perfektne spracovaný dramatický príbeh, s nádychom temnoty a napätia. Až na slabé interiery, a trochu nezname obsadenie si tento film zasluži len pochvalu. S takýmto žánrom sa v poslednej dobe moc nestretávam a preto ho hodnotím tak pozitívne, a očakávam že sa do kin dostane týchto sci-fi filmov viac. Davam 4*

Hitman (2007)

Bezduchejsiu prerabku pocitacovej hry som uz davno nevidel. Mal som dojem, ze sledujem akvarium. Ziadne emocie, ziadne napatie nic len 100 minut cumenia do prazdna.

Crash (2004)

Kedze som takzvany perfekcionista sa snazim najst nedostatky na dokonalych filmoch a klady na nedostatocnych filmoch. Tento film hodnotim ako takmer dokonaly, podľa mojho nazoru, zo všetkych hladisk. Jedna strhujuca scena za druhou ako vlny na rozburenom mori. Davam plnych 98% ( nakolko na 99 moze spravit film iba boh a na 100 iba JA :D )

Komplic (2007)

Velmi zaujimava drama, s nadychom trileru o stratených životných hodnotách a nová snaha integrácie sa do spoločnosti. Až na ten zaver, vcelku doverihodne. Davam 3*

Kmotr (1972)

Tento film som videl už v detstve. Zostali mi po nom iba hmlysté spomienky na perfektný filmovy zažitok. Po prečítaní predlohy od Maria Puzza si ma tento pribeh a celkovo žaner na 100 percent ziskal. Je neskutočne vzrušujúci a perfektne spracovaný. Coppola vystihol atmosféru originálu. Davam 150% - 5*

Hulk (2003)

Niektoré komiksové filmy ma jednoducho nedokážu osloviť, a tento je jeden z nich. Zaujal ma komiksový efekt s prechodmy scien a samotné spracovanie ale nic viac. Herecké výkony mi pripadali byt nepresvädčivé a dejovo to tieš nebolo niak hviezdne. Dávam iba slabých 2*, je mi ľuto ale na viac sa nezmôžem.

Bernský zázrak (2003)

Napriek tomu, že nesympatizujem s športom zvaný futbal, sa mi tento film veľmi páčil. Aj ked skutočnosť je, že účasť nemecka na majstrovstvách nieje ústredná dejová línia. Viac sa tu venuje problémom v rodine a tiež nepríjemnou témou po druhej svetovej zo strany agresora a ich ľudských tragédií ako zajatie v táboroch a návrat do nového života a ich opätovná integrácia do spoločnosti. Čo sa jedná celkového spracovania filmu, hodnotím ho veľmi dobre a herecké výkony boli tiež veľmi dobré. Davam 4*

Osudový dotek (2004)

Prednedavnom som zhliadol komentar na tento film. Velmi ma zaujal a povedal som si, že si ho musim pozrieť ale nestalo sa tak lebo som nemal priležitosť si ho zohnať. Uplnou nahodou som po dlhom dni sadol pred telku a začal zippovat až som sa dostal k filmu Butterfly Effect. Spočiatku som nevedel čo je to zač ale po krátkej chvíli som si spomenul na csfd. Film je perfektný. Výborný nápad, skvele spracovaný a perfektne podaný výbornými hercami. Ashtona Kutchera som mal vždy zaškatulkovaného ako komedianta( "That '70s Show") a mnohých iných komédiách kde som ho videl v roli komedianta. Ale v táta úloha mu v mojich očiach dodala na vážnosti a rešpekte. Jednoucho :D , 5*

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Film ma veľmi zaujal, a hlavne kôli výbornému obsadeniu. Príbeh dvoch mužov vracajúcich sa z vojny a ich nový začiatok v ,,novom svete,, (socializmus) ale aj príbeh lásky k neznámej dievčine a problémy tedajšej doby. Ale spracovanie filmu sa mi moc nepozdávalo, neviem či to bolo nízkym rozpočtom alebo zámerne. Ale mnohé scény boli hrubo zostryhané, ziadna synchronizácia zvuku, a mal som tiež dojem že mnohé myšlienky boli nedopovedané a len tak sa zrazu skočilo na ďalšiu snimku. Vyzeralo to celkovo ako konspekt, výťah z originálu. Dal by som iba 2* ale trojica Bolek Polivka, Ondej Pavelka a Markéta Hrubešova ma natolko dostaly a uchvátily svojim tedajsim vykonom, že musim dat 4*

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Samozrejme nepatrí tento film k prelomovým trhákom tohto storočia, a myslim si že to nebol ani úmysel tvorcov. Mike Nichols & co. dokázali z nudnej dejepisnej hodiny spraviť fantastický hollywodsky príbeh. Bodaj by sfilmovali každú historickú udalosť, podstatnú aj nepodstatnú, a hneď by sme boli gramotnejší vo svetových dejinách. Spracovanie, a aj herecké obsadenie, bolo výborné a veľmi sa mi páčila postava special agenta Gusa (Philip Seymour Hoffman).