Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Kosi..

Pecka! Komorní, úderný, překvapivě vtipný (ačkoliv jako komedie se film ani neprezentuje). Pro mě ryzí důkaz, že dobrej film se dá notočit s pár herci, téměř nulovou výpravou a bez zvláštních efektů. V hlavní roli sám Leland Palmer! Plnej počet bez mrknutí oka. ***** ()

Sunwheel

Pomerne kvalitný horor sa tu strieda s komédiou, ktorá trošku ničí celkový dojem. Postava puberťáka, ktorý sa chová dementne aj po začatí hororovej linky rúca atmosféru a prajete mu skorý koniec. Asi od polovice filmu sa to celé fajne rozbehne a drží hustoty. Ray Wise je najlepší z celého obsadenia a vďaka nemu to stále môžete považovať za horor. Koniec absolútne zničil finálny dojem. Rozpačité pocity to zamurovali do priemerného zážitku. ()

Imouse

Průměrnej horor, který nepotěší a ani nezklame. Humor opravdu dělá z této podívané frašku. Buď ho tam mělo být daleko víc a nebo žádný. ()

Petkon

Zvláštní a do jisté míry i zábavný mix komediálního a hororového žánru, s jednoduchým dějem i zápletkou, jehož tajemné kouzlo po vševysvětlující závěrečné pointě rychle vyprchá. Průměrná věcička na jedno zhlédnutí. ()

Lillyilly

Dávám 3 ale jen za scény s rozkousnutou hubou Richarda, hnusné zvuky z lesa a kočárek na silnici. Sem tam sice nějáká lekačka, ale nebylo to , že bych se u filmu vyloženě bála. ()

Denuna

Záměrně vtipný a tím pádem velice zábavný horror, který zároveň neselhává v situacích, kdy by měl nahánět hrůzu. Humor sem skvěle pasuje, přičemž to nijak nenarušuje celkově dusivou atmosféru, která se s přibývajícími minutami jen stupňuje, jak to má u správných filmů žánru být. ()

Karja

Smrt sice přichází v bílém, ale na mě bůhvíjaký dojem nezanechala. Je to jeden…jak to říct… noční koloběh, stereotyp: někdo zmizí, pak projede po ulici jakési černé auto a v něm je vyděšený ztracenec. A tak je to furt dokola, až skoro do konce. Celé je to až moc jednoduché, tedy až na konec, který je hezkým překvapením. Podle mě je tento film jeden z řady béčkových nenásilných hororů. Není na něm co předvést, ani ukázat, protože je to celé jakési prostě na čistý průměr. Ale zase na druhou stranu stísněný pocit ve vás tento film dokáže zanechat, to mu zase dávám k plusu. 50 % ()

P@\/EL

Vydařený horor, který byl místy docela napínavý. I když ne často, tak občas jsem se u filmu vylekal. Celková atmosféra je poměrně mrazivá. Děj filmu sice nedává moc smysl, ale to vůbec nevadí, jelikož třešnička přichází s výborně promakaným koncem. Závěr, kdy je vše vysvětleno, díky čemuž si člověk spojí všechny souvislosti do smysluplného celku, mě doslova odrovnal. ()

naytsirk

Strach jsem měl, to je pravda, ale občas mě to i vytáčelo… Nicméně příjemné nedělní večerní pokoukání…. ()

Lukkyn

Překvapivě dobrý horor, který místo debilních dialogů o ničem používá pro hluchá místa poněkud svérázný humor!Schválně jsem si to pustil v noci a samotnýho mě překvapilo, že to fungovalo. Je vidět , že když se vsadí na nováčky nemusí to být vždycky průser!Sice mi to opět dokázalo , že francouzi to nemaj v palici tak úplně ok, ale chválu si plně zaslouží!No nejvíc mě rozsekal "Strýček Richi" :-) ()

teseth odpad!

Tak opět jsem se nechal napálit super hodnocením na ČSFD. Trochu mě zaráží, že tato laciná fraška pohybující se mezi thrillerem, hororem a komedií dostala tak vysoké ohodnocení. Film totiž pořádně neví čím má být! Chvilkově se tváří jak nejnapínavější horor v histori a pak to celý skope do kulaté krychle 20 sekundový dialog plný rádoby vtipných cool hlášek. Ano na konci je zajímavé rozuzlení, ale zase tak překvapivé není a pokud máte průměrnou inteligenci tak na to přijdete v první polovině filmu. Ten film nebaví, nestraší a hlavně fakt nudí. Nemám ponětí proč hlavní náplní rozhovorů jsou ty sebeodhalující hlouposti, které nic neříkají a hlavně do filmu nesedí. ()

Bača1

Konečně jsem zase našel jeden z těch hororů, kde nejsou všelijaké potvory, který je promyšlený a má úchvatný konec a člověk by se u něj po tmě i bál. ()

uprchlice

Taková horrorová komedie s tajuplným příběhem, která mě moc nebavila, protože než se něco začalo dít, chvilku to trvalo. Je fakt, že to bylo napínavé (noc, stopařka a pak vraždy), ale konec to mělo divný. ()