Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

marek29

Všichni tady píšou, že jde o klasický horor a místama, že potřebujeme "kardiology" spolu se zážitkem, kterej by v noci byl náš "end". No asi takhle - není podle mě z čeho se tady posrat a s objektivním hodnocením, bych se vrátil hezky na zem. Já se díval večer za bouřky a na začátku sem nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet :D klišé je tam opravdu dost a napínavějších hororů sem viděl hodně a stáli za mnohem víc. Navíc mi přijde, že jde o film z 90. let jejich chováním, vystupováním a zmiňováním Mansona + Atari. Rozhodně nejde o film kvalit roku 2003 a hodnocení většího než 70% (které tady svítí 21.6.2012).. Na odpad to sice není, ale víc jak 3 hvězdy nedostane. Na to jak se nad tím tady všichni rozplývají, mi to přišlo slabé. Místama napětí, jednou sem se možná lekl. A na to, že celej film je o jízdě v autě a pár procházkách, tak gratuluju tvůrcům, kteří s nulovým rozpočtem dokázali obrat lidi v kinech po celém světě :) ()

zuzzuli

Tento film byl velice zajimavý v mnoha ohledech. Děj je pořád ve stejném duchu jedou pořád v autě, vystoupí z auta, přijede černě auto, člen rodiny zmizí.. Avšak takový horor jsem ještě nikdy neviděla. Zajimavá rodinka, kdy tatínek podvádí maminku, dcera je těhotná a chce se rozejít se svým klukem, syn o kterém si všichni myslí že je blázen a kouří mariánku a nakonec maminka, která se po smrti svého syna úplně zblázní. V některých chvlích mi přišel tento film i vtipný jako např. Můžu jít za Jean? Jean už je 20 let mrtvá Loro, Můžu? Tak si běž a najednou vylítne z auta jako duch. Či on je už taky mrtvý´? Pokud máte rádi horory tak doporučuji :-))) ()

Paja.93

Když jsem tu četla, že to má být horor s komedií zhrozila jsem se. Jak může něco, co vás má vystrašit být nakombinováno s něčím co vás má rozesmát? Nechápala jsem, až doteď. Postavy občas utrousí úsměvné hlášky, ale na napětí to vůbec neubírá. Mile mě to překvapilo. Vypadá to, že občas přímočarý příběh, je lepší než ty oblíbené překombinované zápletky. ()

Izi-Peťan

Skvělý horor, u kterého jsem měl jen problém přizpůsobit se stylu scénáře, kdy postavy měli ke každé situaci divnou poznámku. Naštěstí to postupně ubývalo a přibývalo na strachu a atmosféře. Chvílemi jsem se i přistihl, že se bojím. Celkově tedy za 75% protože jim prostě ten začátek s údajně vtipnými poznámkami neodpustím. Jednoduše jsem čekal drsný horor hned od začátku. ()

Queendom

Tenhle horor je vtipnější než lecjaká komedie, což by ale nebyla dobrá vizitka nebejt toho, že je taky parádně napínavej. Dívala jsem se na něj přes den, ale i tak jsem musela dělat pauzy, abych se neposrala strachy. Tož doporučuju. Možná to nebyla záměrná narážka, ale pobavilo mě opět z úst Raye Wise slyšet jméno Laura. ()

konysua

Nárazová zábava s obsazením, které spočítáte na prstech jedné ruky, avšak s věrohodným podáním. Je to jeden z mnoha filmů, který láká na horor v komedii. Napětí se bohužel rozplývá s neschopností režiséra ukázat aspoň něco z toho mála. 6/10 ()

Brano

Vydarený horor, ktorý je obohatený o čierny humor. Celková atmosféra je pomerne mrazivá. Dejovo to síce veľký zmysel nedáva, ale pri tomto filme mi to veľmi nevadilo. Päť ľudí, ktorí cestujú autom po ceste, ktorá nevedie nikam. Na záver príde rozuzlenie a vysvetlenie. Ako taká oddýchovka je to dobré. ()

Pitryx

Vše je vybudováno na atmosféře a ta se povedla. Nečekejte hektolitry krve, ani lekačky, nejsou tu. Za to o překvapení není nouze, a to jak verbální, tak i vizuální. Je fakt, že některé scény mohly být kratší, ale přesto jde o jeden z nejlepších hororů. Své dělá i zvuk a hudba. Navíc, má to konec a i vysvětlení, na rozdíl od podobného „Labyrintu smrti“. Jestli logické či ne, to je již jen na divákovi. Plný počet nedávám jen kvůli dvěma scénám, kde kamera zabírá lidi, ale kteří na něco čumí, ale divák to nevidí. Asi aby se moc nepolekal. Ale jinak pecka. ()

Mamlas odpad!

Protivná rodinka někam jede a furt tam nemůže dojet. Nakonec se ukáže... Neukáže se nic, jen samé další nesmysly. ()

Mr.Ward

Tohle je bomba. Ne hororová, ale komediální. Takhle od srdce sem se nezasmál opravdu dlouho. Příběh je dobře mysteriózní, bát se ale moc nebudete. Spíš se smát jak divý :D ()

regentor

To se takhle vydáte na cestu za rodinou a zjistíte, že jste narazili na někoho jiného a máte nepříjemný pocit, že jste jinde. Tenhle divný pocit jsem měl u sledování tohoto filmu od začátku , vlastně až do konce. Snímek vyprávěný monotonním tempem vhodný jako trénink pro uspávače hadů. Les, cesta a černá limuzína když si to dáte dohromady s tím co jste viděli na začátku, tak je jasné oč jde. Jediným mystériem tak zústáva , jak tahle naivní slátanina může být v červených číslech. ()

johnsnow

No takto akože až tak ma ten film popravde nechytil, ale ten záver, boháča jednak je to prekvapivé ale jednak je to mätúce jak sviňa, a tá potitulkovka tomu tiež nasadí matúcnosť. ()

moore

Mám raději horory komornější, s co nejmenším počtem postav a příběhů "druhé linie". A přesně takový Dead End je. Atmosférou mi trochu připomněl Blair Witch nebo spíš Spielbergův Duel, ve filmu je po celou dobu udrženo tajemno a napětí, aniž by bylo zničeno nějakým radikálním zvratem nebo "šokujícím ukázáním příšer lesa". Film neztrácí tempo, čemuž určitě pomáhá krátká stopáž a černý humor, který mi, ač jsem se toho bál, vůbec nevadil. Neni to nějaká intelektuální podívaná, ale mrazení v zádech dokáže Dead End vyvolat spolehlivě, což se o většině současných hororů říct nedá. Jen škoda toho konce, ten mi nějak nesedl. ()

pasqviL

Průměrný horor který ničím neurazí, ale ani nepotěší. Jediné dvě věci mi z filmu utkvěli v paměti a to scéna s zápalkou v temné chatrči a shora sledované auto jak projíždí temným lesem. Zklamalo mě i rozuzlení filmu kde sem již od druhé vraždy pochopil jak to celé dopadne. ()