Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

chaturga

Úchvatné dílo! Horror, který je tak našlapaný hláškama a srandou (samozřejmě v českém dabingu), že to snad ani není sranda:) Bomba! Ray Wise - nejlepší dabing všech dob! ()

LordMysti

Tohle mám rád, toto je přesně styl hororu který můžu. Postupně dávkované napětí, stísněné a velice ponuré prostředí, i když se původně zdá vcelku normálně a nevinně. Vše postupně a nenápadně graduje. Film těží alespoň pro mě stejně jako Záhada Blair Witch z nejpeve hodně pomalého "nanápadného" tempa které diváka hodně uchlácholí (někoho až znudí) a následně se šokujícím způsobem mění v noční můru s velice zajímavým i když lehce předvídatelným koncem. S minimálním rozpočtem opravdu povedené dílo. ()

HonzaMag

Nenápadný horůrek s příjemně dusnou atmosférou okořeněnou černým humorem. Určitě stojí za vidění - i přes ten "podivný" český název. ()

ecis odpad!

Tak..a ja len cumim na hodnotenie CSFD. Uz davno som sa tak nenasral pri filme. Toto nieje film. Bol to brak a strata casu. Ani hororva ani kvazi komedialna stranka filmu nemala uroven. Scenaristi resp. cely filmovy stab asi nevedeli co robit, tak nahravali jednu scenku za druhou a vzniklo NIC. Kto do takychto "experimentov" dava peniaze??? ()

Saimon

Jsem hlupák,že jsem si o tomto filmu před promítáním tolik zjistil. Být úplně nezasvěceným divákem,tak hodnotím 100% o hvězdu výše a šlo by o jeden z nejlepších hororů vůbec. Doporučuji sledovat zcela nepřipraven.**** ()

Deftie

Konečne aj niečo s nálepkou horor, na čo sa dá pozrieť. Pomerne jednoduchý dej, žiadne efekty, len dobré herecké výkony, pár vydarených vtipov, viacmenej nezadrhávajúci sa scenár a hustá atmosféra. Netuším, aký bol rozpočet, veľký asi nie, ale aspoň sa ukázalo, že aj za málo peňazí sa dá urobiť dosť muziky. Ak by to urobili len za mak strašidelnejšie, šla by som možno aj naplno, takto "len" štyri hviezdy, ale na súčasné pomery hororov je to viac než len skvelé. PS: Opäť sa ukázala genialita prekladateľov, tak príšerný názov by hocikto vymyslieť nemohol. ()

Alexandre

Tenhle mix hororu a černého humoru jsem si užíval tak, jak jsem to opravdu nečekal. Precizní dílo, které jak dobře pobaví, tak i dobře vystraší, ale to nejdůležitější na tom je, že ani na chvíli nenudí. Originální snímek plný nečekaných překvapení a zvratů. Za mě 80%! ()

Rousseau

Přece jenom to ve Francii jde i bez hektolitrů krve, hromady vnitřností a odpílených končetin. Filmaři si v tomto případě vystačili s kamerou, lesní cestou, autem a několika "herci". A výsledek přesto ani omylem nepřipomíná nějaký laciný televizní thriller. Humor z toho udělal příjemně absurdní dílo, ale když jsem měl bát, bál jsem se hodně. P.S.: V noci jsem se stěhoval k sestře. ()

Margarettka

Dosti příjemné překvápko v podobě nervy drásajícího psycha - nedává to moc smysl, jste nervózní, nehty už máte celé okousané a čekáte, odkud na vás vykoukne ta mrcha barbína v bílém...a pak se to celé rozuzlí a vy si oddychnete, že už to skončilo a vy jste to ve zdraví přežili. Dobrý horůrek bez potoků krve, ale zato s atmosférou, kterou neukrojíte snad ani motorovkou. ()

danny_21

Nechápu, proč musí tvůrci do hororových snímků cpát hloupý humor - v tomhle případě je to vyloženě na škodu a sráží celý výsledek dolů. Přitom to mohla být klidně čtyřhvězdičková podívaná, díky solidní atmosféře temných lesů ale hlavně kvůli výbornému rozzulení, které jsem fakt nečekal - 60 %. ()

Polnoch

Perfektne zvládnutý film od začiatku až do konca. Môže sa pochváliť šokujúcim finále, napínavosťou, veľkým počtom mrazivých scén a dobrou atmosférou. Vysoko nadpriemerný horor. ()

Jacques-ds

Pohodový horror pro pohodové chvíle. Místy je příjemně úsměvný, většinu času strašidelný a napínavý. Není ale nechutný, naopak režisér se podle všeho chtěl veškerým nechutnostem vyhnout. Má i úžasný závěr, musím podotknout, že to vysvětlení všeho je fantastické a stojí za to, zápletka byla pro mě naprosto nepředvídatelná. Postavy se občas sice chovají divně, ale ne dementně. Takže, pokud máte chuť na příjemnou atmosférickou podívanou, jednoznačná volba! ()

criticson

Filmu skutečně nelze odepřít místy značně hutnou atmosféru, přesto výsledný dojem nesráží ubohost některých replik, ale celková ubohost samotných postav. Zakomplexovaného otce a burana Raye Wise deklaruji na nejnepřesvědčivějšího herce, jakého jsem letos viděl, a tuze mě mrzí, že si tvůrci s jeho exekucí nedali větší práci, samotného mě napadá milion vynalézavějších způsobů, než bylo ve finále užito. Ponaučení? Na svátky se za každou cenu projeďte lesem, alespoň si uděláte pořádek v rodinných zmatcích... ()

lakart

Velmi zdařilý horor se skvělou atmosférou. Problém je ovšem v samotném příběhu, kdy jsem jeho podstatu odhalil během prvních 20 minut filmu a potom se jenom ujišťoval. Doporučuji o tom příliš nepřemýšlet a na konci se tvářit překvapeně. Ještě bych měl poznámku k českému názvu, který je opravdu debilní a s příběhem nemá naprosto nic společného. 80% ()

FreeDooM44

Zábavné tak prvních 10-20 minut, než snad každému zákonitě musí dojít poenta celého filmu... Společně po 10 minutách, se zábavou odešla i naděje, že se někdy během filmu ještě jednou třeba nečekaně leknu, nebo budu bát. Zůstala jen černočerná noc a občasná dobrá atmoška, když zubatá jela kolem autem... Tak možná za tu občasnou atmošku (pravděpodobně dáno i tím, že je to snad první film, co znám, který se až na prakticky jedinou minutu odehráva celý ve tmě), nebo taky možná za herecký výkon tatíka Raye Wise, dvě hvězdy, jinak zklamání. ()

Simomon

SUPERTIP: Rodina jede autem po odlehle ceste, kdyz v tom se zacnou dit veci.. Vyborny atmosfericky horor, ktery si vystaci se sesti postavami v jednom prostredi. Funguje v nem napeti, strach, ale i humor. Škoda jenom predvidatelne zaverecne pointy. 4/5* ()