Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

kagemush

Pro mě rozuzlení příběhu bylo vynikající a překvapivé. Na rozdíl od spousty jiných filmů (a i díky tomu ,že jsem před sledováním nečetl žádné kritiky ani komentáře) jsem do poslední chvíle netušil vo co jako de,i když náznaků a vodítek bylo v příběhu dost. Hezky si se mnou autoři pohráli.Moc pěkný. ()

StrYke

Sledoval jsem sám v noci... A nic to se mnou neudělalo. Všichni ti co to tu označují za "jeden z nejlepších hororů" jich moc vidět vážně nemohli :-) Jinak lehce nadprůměrný snímek s prvotřídní atmosférou ()

GrungeChild

Smrt nepřichází v bílém, smrt přichází v záplavě temně rudé krve, odřízlých končetin a na kost opálených prstíků. Ale co na tom. Máma si z toho nic nedělá a cpe se bramborovými lupínky, táta sice není zrovna ve své kůži, ale nese to jako chlap. Moc nepřemýšlí a dál poslušně drží nohu na pedálu. Synek už to nemohl vydržet, tak si šel zamasturbovat do lesa, zatímco dcerka to má tak nějak v p*** (doslova). No, když už se takováhle crazy rodinka vydá na výlet, je jasné, že bude o zábavu postaráno. A taky že jo! Budete možná sami překvapeni, do které „slepé uličky“ to nakonec dorazí. 4* ()

Axis

Kurva jo! Nízkorozpočtovej, ale vysokooktanovej horor u kterýho jsem se za dlouhou dobu konečně pořádně bál, k tomu i uchechtnul a dokonce to i konec pěkně usadil do rozumnýho rámce. Jedním slovem Nirvána a něco co by nemělo chybět do sbírky žádnýmu Tedovi. PS: Nehledat na databázích občas jsou tam spoilery. A koukat kolem jedný ráno 9/10 ()

kombajn

Podivná věc, která má hodně velký potenciál, ale zabíjí to totální béčkovost a když vše najednou ke konci dostane smysl, tak ho tvůrci na konci zase otočí. Ve filmu se snoubí syrovost Jeepers Creepers s nějakým psychologickým filmem, nicméně to vyznívá do ticha. Skoro žádné triky, nejefektnější scénou je, když má někdo něco od krve. Pár pěkných nápadů, třeba rádio. Ale jinak dost nepřirozené a jaksi béčkovské, průměrná zábava, která stojí za podívání jen kvůli tomu, že podobných věcí se moc netočí a že přes to všechno co jsem napsal film jakous takous atmosféru má... ()

MartinNDL

Nikdy nepochopím, proč mají někteří lidé potřebu hodnotit filmy, jejichž smysl vůbec nepobrali. Síla a hodnota tohoto filmu je právě ve skvělé kombinaci hororové atmosféry a černého humoru. Film paroduje vyvražďovací horory - nikoliv však formou jako Scary movie, nýbrž velice dobře napsaným a stylovým scénářem a dobrým hraním. Postavy otce a syna jsou velice vtipné a jejich hlášky ostré jako nabroušená katana. Náhlé zásahy těch nejkýčovějších scén, nelogické a necitlivé chování, změny nálad, to všechno působí tak neskutečně zábavně. Pokud jde o konec, tak ten není sice extrémně hluboký, nicméně v rámci žánru je nadprůměrný a pointa je zcela logická a vhodná. Pokud máte rádi hustá béčka, pak Dead End je jedno z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Chen

Nebál jsem se, ale nasmál jsem se. A tím nemyslím, že mě pobavil český název, ale některé hlášky byly neodolatelné. Bohužel na mě nezapůsobila atmosféra, tak jak měla, takže mi z toho vzešla spíše hodně černá komedie. Ale zatraceně dobrá. P. S.: Konec mě trošku zklamal. ()

rakovnik

Možná bych přejmenoval film na "Život přichází v bílém", když už se rozhodli distributoři pro tak pitomý název pro horror. Skoro jako z našeho zdravotnictví. Každopádně jedná se o svižný horror, kde postavy jsou skutečně sympatické. Přestože se chovají béčkově stupidně, dialogy jsou fajn a děj od začátku do konce drží diváka v napětí. Po mnoha klišé mě velmi mile překvapil závěr filmu. Díky němu hodnotím tak vysoko. ()

Martin741

Naprve pozretie by som tomu dal aj 4 hviezdy, ale horsie bolo, ze ma napadlo pozriet si to este druhykrat. A nadsenie vyprchalo ...... Reziser Jean-Baptise Andrea sa sice snazil a jeho snaha sa ceni, ale film do priemeru zraza kopa nelogicnosti a demencie, prilis plochy dej bez hlbsej pointy a slaboduche herecke vykony. A dokonca ani ta mlada sexica nebola bohvieako krasna ..... 52 % ()

kaposlav

Trošku chabý dej a aj zmyslu moc nenabral. Nechápem to papagájske hodnotenie. Asi opäť tunajší "odborníci" nasadili vysokú latku a ostatní, aby nevyčnievali z davu, tak opičkujú. ()

bogomira

Sledoval jsem to v noci a skoro jsem se bál jít spát. Sice semtam je vidět trochu krve a podobně, ale tenhle horůrek je hlavně o atmosféře a imaginaci. Už několikrát tady zmíněnej záběr z ptačí perspektivy je bombastickej. Už jen dodám, že celá ta rodinka byla fakt na zabití... ()

cariada

Průměrný a hodně předvidatelný ,kdo přežije. Ty parchanti si nic lepšího nezasloužili. Až tedy na ten konec. Ten byl slušný. Jinak se dívím jak veliké to má hodnocení to si dle mého názoru nezaslouží. ()

MrPierc

Skvělé vypíchnutí charakterů = přesně jako bych jel já v autě s rodinou někam k příbuzným. Myslím, že většině rodinám se to podobá. Chování postav bylo skvělé a následné přetvoření charakterů také. Chvílemi jsem se bál i ukrutně smál. Hlavně z mamči :-). Zvraty každou chvíli a pořád nevíte na čem jste a to film udržuje v tempu. Velmi mě tento film nadchl! ()

O´Neill

Hodně slušná jízda s opravdu dusnou a depresivní atmosférou. Herci se v určité části filmu chovají extrémně nereálně, což se ale bohudík postupně spraví, jelikož pak se chovají jednoduše šíleně. Slušná hudba, být sám doma a sledovat to o půl noci vám pak ve finále dá hodně dobrou jízdu, na kterou se jen tak nezapomíná! Jak může dýchat se všemi těmi dečkami na tváři? Neboj se. Je mrtvé. ()

Flaxik

Český název je debilní, ale to je všechno. Jinak je málo věcí, které bych mohl tomuhle dílku vytknout. Přesně jak zmínila KevSpa, já se normálně bál (teda ne pořád, ale chvilkama vážně jo). Tenhle film mi přišel stokrát strašidelnější než všechny BlérVyč dohromady (vybral jsem je, protože je to taky v lese, nic jiného to společné nemá). Krutá jízda s komorním obsazením, dobře udělaný scénář (já jsem třeba konec po deseti minutách ani po hodině neodhalil, takže jsem byl vážně napnut, jak to celé dopadne), bezchybná atmosféra a dobře zahrané, sympatické (více či méně) charaktery. Ty záblesky pokusů o humor jenom dokreslily zoufalství celé situace a vůbec mi tam (na rozdíl od jiných filmů) nepřišly rušivé, naopak bez nich by film nepůsobil tak věrohodně (krom toho jsem byl taky Atarista, takže přání tatínka zcela chápu). Spousta hororů trpí naprostým nedostatkem logiky a vysvětlení i se zapojením nadpřirozených, magických, mimozemských a jiných smradlavých sil prostě nepůsobí věrohodně a odnášíte si z filmu jistou pachuť, že vás tvůrci filmů mají za vylízance, kterému stačí dostatek bafaček a krve a bude spokojen. U tohohle filmu to tak není a po závěrečných titulcích si odnášíte hřejivý pocit, že ta necelá hodina a půl byla príma zážitek a doufáte, že brzy uvidíte něco podobného. Nejsilnější scéna: : Maminka papající dortík, takhle řezavě vykreslené zoufalství (až z toho definitivně hrábne) je mnohem působivější, než nějaké nepříčetné vřeštění . ()

baaaja

No to teda nevim co jste na tom viděli, mě to přišlo dost o ničem a tak trochu předvídatelný ne..? Kýčovitý scény a tak - např. jak si mamina s tou rozraženou lebkou šťouchala prstem do mozku.. ani nevim jestli sem se tam něčeho za celej film lekla.. ()

Silverluv

Tak trochu nechápu všechny ty nadšené komentáře tady. Tohle, že má být děsivý horor s dusnou atmosférou? He he...Si děláte prdel? Tak nějak ani ryba ani rak. Škoda... ()

TomikZlesa

Trošku tragicky předvídatelný konec, a velmi zbytečný chyby typu: skvrna na čele v každém záběru jinak a brokovnice z který nelítaj náboje při nabijení.....To ovšemi nic nemění na faktu, že se jedná o asi nejlepší film u kterýho sem se bál i smál zároveň. Možná se měli natočit 2 různé filmy, jeden komedie a druhý horor, výsledek by pak byl možná jěště lepší. ()

cubajz

příjemný hororový kousek o sbližování rodiny při cestě autem, mísící děs s trochou černého humoru. Řemeslně zmáknuté na jedničku, příběh ničím nepřekvapí, ani neurazí a pointa nebyla až tak zárážející jak jsem očekával. ()