Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

chalp

Ty vole, už sa nikdy nenechám zmiasť idiotským názvom, béčkovými hercami a francúzkou produkciou :)Výborný horor s premakanou pointou, ktorú som fakt nečakal, nečakal som nič dychberúce, vlastne som nečakal absolutne nič :)A o to viac som bol príjemne prekvapený.Vačšina deja sa v podstate odohráva v jednom aute a na jednej ceste.Tak ako tu všetci nadávajú na zbytočne použitý humor, ja ho musím vyzdvihnúť.Presne toto mi v drvivej vačšine hororov nového veku chyba...čierny humor!Nadhľad je jednou z najsilnejších zbraní prekvapenia a odľahčenia vo filmoch podobného razenia.Nedá mi ešte nevyzdvihnúť výborného Raya Wisea, ktorého mám od Twin Peaks zafixovaného ako incestníka, tak som takmer celý film čakal, kedy si niečo skúsi na dcéru...no a neskúsil! :) ()

bolan

Nemám rád když se do horrorů vkládá humor. Jenže tady je krásný příklad toho, že když se dílo podaří, dokáže se i z naprosto klišovitého námětu udělat výtečný film. V průběhu filmu jsem se slušně bál hned po tom, co mě dostala do kolen naprosto odzbrojující cynická hláška. Což je kombinace která nemůže fungovat dohromady, ale zde se to skutečně povedlo. Nebýt černého humoru, možná by tvůrci sklouzli do průměrnosti. Film má skutečně svoji hustou atmošku, ale v celku působí tak zábavně, že se už teď těším až si ho pustím znovu. A nenechte se odradit tím debilním názvem. ()

Mafyn

Tak tento film byl můj první, který mi utkvěl hluboko v paměti a ještě více jak týden po zhlédnutí jsem na něj myslel. Je to jen malinké nahlédnutí do toho, co se může dít ve chvíli, kdy umíráme. Každopádně vyvstává spoustu dalších otázek, na které neznáme odpovědi. Ještě dnes mi běhá mráz po zádech a to jsem jej viděl jednou a dávno. ()

LukyNike

Strašně jednoduchý děj, kdy zhruba v půlce mě napadlo, jakou to bude mít pointu, která je mimochodem strašně nezajímavá. Ani vtipná stránka filmu mi nepřišla vtipná, jak některým uživatelům zde. Čekal jsem i víc strachu, ikdyž některé scény nebyly špatné a právě díky ním si film drží alespoň nějakou úroveň. ()

waits

Příjemné překvapení! Film jsme pustili v rámci horrorového večírku u kamaráda hned po filmu Věc: Počátek a na rozdíl od zbytečně ohřívané klasiky měl tenhle kousek opravdu šmrnc. Viditelná nízkonákladovka s Ray Wisem, dobře napsanými dialogy a slušnou duchařskou atmosférou mě bavil od začátku do konce (jen dva poslední záběry byly zbytečné). Humor v horrorech obvykle prostě není vtipný, ruší nebo atmosféru zbytečně rozvolnuje, tady je to naopak, morbidní humor film ozvláštnuje, obě složky se daří udržovat přesně na té hraně, ze které nespadne ani na jednu stranu a přitom diváka baví. Pro mě lepší čtyři, v rámci žánru možná absolutorium. Každému horrorovému fandovi doporučuji! Rolničky, rolničky:) ()

Domec

Moc nechapu to vysoky hodnceni. Horor ani thriller to rozhodne nebyl a jako beckova cerna komedie me to taky zas moc nepobavilo. Rodinka k pohledani. Nejhorsi asi je, ze jsem se spis modlila aby je vsechny sundali co nejdriv, protoze tak protivny lidi jsem ve filmu dlouho nevidela. Ale co, kdyz na to koukate po dost panakach a s dalsima lidma, tak je to snesitelny. ()

MAJkLSON

Kdo by to cekal. Film s rozpoctem, ktery bych dokazal sam zaplatit (nepocitaje platy hercu:) a ktery se vlastne odehrava jen v aute a na ceste, funguje skvele jako svycarske hodinky. Po Telefonni budce opet ukazka dokonale minimalisticke prace. ()

Petrus1

Jak se tak dívám na ostatní komentáře, nejsem si jista, že jsem viděla stejnej film. Ani jsem se nějak nebála, a to jsem na to koukala v noci. Lekačky se daly předvídat, závěr taky nic překvapivého (mohli zařvat aspoň všichni, když už), málo morbidních scén a nejvíc mě srala celá rodinka, která byla celou dobu tak nějak v pohodě. No a ten českej název, to je fakt hrůza! (jako nějakej špatnej thriller o vraždícím doktorovi) Humor spojenej s hororem mi nějak nevadí a nejlepší byla nakonec vyšinutá matka. Trocha toho napětí to víc jak na tři hvězdy nevytáhne. ()

Venous666

Velmi příjemný horror / komedie. Nečekal jsem takový nářez :-) A co mě nejvíc dostalo, tak to hláška : "Jestli to přežuju, tak si koupím cd toho Marilyna Bronsona" ()

L.Hellhor

A to já se zase díval v noci. A ještě před půlkou filmu jsem si musel rožnout (překlad: rozsvítit), protože bych se neodvážil pak ani otočit na židli, natož jít spát. Úžasné budování atmosféry a doplnění humorem udělalo z Dead endu podle mě dost kvalitní horor. ()

KosiR_ksr

V prvních minutách jsem moc nadšený nebyl a děsil jsem se dalších trapných dialogů na úrovni amatérského filmu. Jenomže poměrně rychle se to změnilo a z filmu začala čišet prvotřídní hororová atmosféra a začal se rozjíždět příběh černější než tma. I přes skutečnost, že jde o horor, si snímek najde čas pro docela dobrý vtip (jako například situace, kdy oznámit hulím trávu). Závěr mě pak už jen mile překvapil a i díky němu jsem se rozhodl pro 4* (nebýt závěru na horor poměrně nevídaného, pak bych asi hodnotil trochu skromněji). ()

Untitled07

Otřesný název, ale o to větší to je podívaná! Dokonalá atmosféra, při které mi opravdu běhal mráz po zádech. Dokonce i přes mojí averzi k humoru v hororech jsem z filmu byla nadšená. ()

pend

Ačkoliv je film plný všech hororových klišé, funguje a to je bezpochyby to hlavní. Příjemné mrazení. ()

Dement

Film podle mně splnil svůj účel. Místy skutečná hororová atmosféra je střídána ukrutnými dávkami černého humoru. Při scéně, kdy si ta ženská strčí do pusy brokovnici jsem se málem pomočil smíchy. Kam se na to hrabe Scary Movie... ()

gusman

Luxusní. Bál jsem se, zasmál jsem se, napnutě jsem sledoval co bude dál. Atmosféra Blair witch. A ta pointa na závěr, no prostě super. Za překlad názvu by si lidé od distribuce také zasloužili dead end. ()