Medvěd

SG_ever

Roztomilý Méďa v krutém světě bez rodičů pronásledovaný zlými lovci + překvapivě hodný medvěd + prozření lovců = zaručený úspěch. (85%) ()

Mirokukii

Největší filmové nature dobrodružství všech dob. Úchvatně nasnímané krásné scenérie a silný, dojemný a patřičně napínavý příběh, který zasáhne na tom pravém místě. Medvídek Pů se může jít se svýma melodramatama zahrabat. Já si od teď budu pouštět jen tohle. Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov - červen 2015. ()

Endyis

Výborná práce. Jen ať si každej zkusí takovejhle flick natočit, práce se zvířetem musí být přeci jen krapet náročnjěší, než s herci (některými tedy:)) Jednu hvězdu jsem strhl za to, že jsem se vždycky v některých pasážích malinko nudil. Tak těch 80 - 85 % ()

puleček

Pěkná vzácnost, rarita, originálnost a hlavně nevšednost. V jakém jiném propracovanějším filmu, mají hlavní roli dva medvědi ? A taky by mě docela zajímalo, jestli by ty medvědí role dokázali zahrát stejně dobře i lidé. ()

Duoscop

Mohlo to fungovat i líp, kdyby tak nehráli na city. Medvídě s noční můrou nebo medvěd, který se slituje nad lovcem? Běžte někam. ()

progression

Nádherný Annaudův snímek o přátelství osiřelého medvědího mláděte a osamělého medvěda samotáře hraje silně na city, ale tak, že ani nedutáte a jen fascinovaně sledujete dramatický děj, ve kterém "herci medvědí" o hodně převyšují ty lidské. Překrásné přírodní scenérie a výborná hudba jen umocňují tento vyjímečný zážitek. Bravo pane Annaud. S tím malým medvídětem bych se docela rád pravidelně setkával, s tím velkým spíše ne, obzvláště u vodopádu ... ()

Master19

Na "Medvědech" jsme byli se školou v kině a velice dobře si na to vzpomínám. Teď po 15 letech jsem je zhlédl znova a jsem nucen přidat i pátou hvězdičku. Krásný, až pohádkový příběh s úžasnými záběry. No a to roztomilé medvíďátko... Film, který neomrzí. ()

Brain-D

Nebaví mě filmy o zvířatech. Sledovat jak panáčkují zvířata podle scénáře lidí mi přišlo celkem jako citové vidírání nebo jako nějakej večerníček pro děti. Vůbec jsem se nedostal do děje, protože kdykoliv jsem tomu chtěl propadnout tak ten malý medvídek zahekal jak nějakej malej kluk - WTF?! Mám snad špatnou verzi filmu, je to tak u všech ? Tohle mě rozčarovalo na tolik, že jsem si z toho nic neužil jen pěknej cirkus a krajinu. ()

Mishqo

Oceňujem prácu s medveďmi, muselo to dať robotu ale ukázalo sa že zvieratá (konkrétne medvedi) vedia byť niekedy aj lepšími hercami ako ľudia. Bolo to milé, medvedie chovanie nepôsobilo umelo, príroda nádherná. Medvedie sny, ktoré vyzerali jak predstavy nejakého nahúlenca ma dostali do kolien. =D .... No okrem toho čo som vyzdvihol to bola celkom nuda. Inkorporácia ľudských hercov tomu neurobila dobre a príbeh pôsobil mdlo. Ale aj tak 75% môže byť. ()

JohnSmith

Krásný příběh o medvědech, lovcích a o tom, jak se vztahy mohou změnit. Příběh medvědů je místy vtipný a pak velice dojemný a to hned od začátku, kdy dostane divák opravdu plnou dávku emočních minut. Jen ty snové sekvence mě moc nebraly. ()

J.Lajner

Nespoutaná síla přírody převedená citlivým způsobem na filmový pás. I přes použití cvičených zvířat a několika animovaných modelů, nám film francouzského režiséra Jeana-Jacquese Annauda, předkládá realistickou výseč ze života dvou medvědů, kteří k sobě musí najít cestu a postavit se bestiím, jež své hrůzné činy nepáchají výlučně kvůli hladu, ale především proto, že si chtějí namastit kapsu. Střet medvědů s dvojicí bezskrupulózních lovců, umocňují panoramatické záběry rozsáhlých lesních ploch, divokých bystřin a k nebi se tyčících hor. Snímek Medvěd nestaví svůj půvab na propracovaném příběhu, neboť v zásadě sledujeme přímočaré putování dvou zvířat. Daleko důležitější je interakce zvířat s prostředím a nástrahami, které je obklopují. Hlavní postavou filmu je příroda samotná a její nespoutaná divokost. Skrze precizní kameru Philippa Rousselota si divák uvědomí obrovitost zeleného království, jež zároveň funguje, jako akcelerátor emočně vypjatých scén. Navzdory syrové podstatě formální stránky, přináší film Medvěd i výjevy plné soucitu, něhy a jistého porozumění. Nikdo není vysloveně dobrý nebo špatný. Důležité je, abychom ve společném soužití našli jistotu rovnováhu. Zvířata tuhle rovnici chápou a ve filmu Medvěd, ji nakonec pochopí i lovci. Škoda, že jen ve filmu. ()

Spock

Rodinný film, který aspiruje svým projeven na mnohem vyšší mety. Diváci rádi roní slzy u filmů kde trpí děti nebo zvířata, kde je jasné kdo je s kým a co je dobré a co zlé. Něco podobného nalezneme i tady, v tragickém osiření malého medvěda. Citová stránka v tomto filmu ovšem není laciné pozlátko, které by mělo diváka odzbrojit a přilákat k příběhu, je to mnohem více. Střed zvířecího světa s tím naším, který za stupují lovci. Z počátku je to souboj, ale na konci se z toho stává manifestace toho jací jsme nebo lépe jací můžeme být, po něčem toužíme obětujeme tomu mnoho úsilí a sil, přesto však dokážeme vystoupit ze stínu našich cílů, které si někdy bláhově vytváříme. „Protože největší dobrodružství je nechat žít“. Protože ve věcech které děláme poznáváme i sami sebe a vidíme jací jsme. Film tak není jen plytkou „pohádkou“, ale dostává, pro mě, jiný rozměr. Odpovídá i na otázku jací bychom měli být. Nesmím zapomenout ani na atmosféru, kterou vytváří působivá příroda. ()

Kosmik 1

Moc pěkný film se zvířaty. Skoro se mi až nechtělo uvěřit, že je to všechno hrané. Dokonce bych si i přál, aby to hrané nebylo, aby to bylo skutečné jako dokument. O to víc by to bylo dojemné. Nádherné scény, okouzlující "herecké výkony" obou medvědů. Skoro až k neuvěření, co všechno se dá zvířata naučit pro dobro a blaho člověka. A další film, u kterého Vám musí ukápnout slza, jestli už ani tady ne, tak už potom nevím kde. ()

Myrreczech

Čekal jsem něco úplně jiného. Teď jde o to jestli jsem dostal víc nebo míň. Bylo to roztomile vtipné, místy napínavé a místy dojemné. Medvědí herci byli výborní a občas jsem se až divil, co všechno dokáží před kamerou udělat. Skoro by se dalo říct výborné, ale nějaké pasáže mě nudili až příliš na to, abych dal plné hodnocení. ()

Roseinka

To bylo tááák kouzelný. Co může být hezčího než medvědí mláďátko, které se chová úžasně jako všechna mláďátka. Nechápu, jak je vůbec možný něco takovýhle natočit, jak to ten medvěd udělá. Je to moc dojemný a krásný příběh o medvědí lásce a zlých pytlácích. Slzička ukápla, ale spíše dojetím na konci. Tak krásný "přirozený" film se jen tak nevidí. Plný počet. ()