Medvěd

Autogram

Viackrát sa mi vo filmoch stalo, že som zradil vlastný druh, a držal palce opačnej strane, keď sa človek prejavil ako bezohľadný a nemilosrdný tvor. Tu je človek bezohľadný hlavne v náznakoch a myslení, skutočné činy a lov prichádzajú až na konci a Medveď sa prejaví správnym rozprávkovým spôsobom. Väčšina deja sa podľa očakávania venuje medveďom a ich životu, bol by to takmer prírodopisný film, keby mnohé skutočnosti neboli proti prírodným zákonom, čo v dobrodružnom filme vôbec nevadí. ()

vyfuk

Tenhle film je přesně ten, kterému jsem se chtěl vždycky vyhnout. Tohle je ještě horší než horor popravdě. Tenhle film jsem měl původně zahrnutý v mé Pouti 300, která už skoro před dvěma lety skončila, ale měl jsem film na DVD, tak jsem si myslel, že se k němu dostanu. Eheheeee... ne! Nakonec jsem musel samotný film (samozřejmě zcela legálně) stáhnout a podívat se na něj na PC, protože jsem byl příliš líný prase k tomu zapnout DVD. Každopádně, tenhle film je pro mne katastrofa. V tom ohledu, protože to až kurevsky moc hraje na city. Jestli jsem na něco ve filmech nebo i realitě háklivej, tak asi hlavně na zvířata a jejich nevinnost. A samozřejmě mi tvůrci hnedka jako první naservírujou scénu, kde malý medvěd přijde o mamču. Ah jo. Sakra co je to s váma lidi? I řesto všechno nemůžu ignorovat perfektní práci s medvědy a jejich soužití s lidmi v přírodě. Tohle je přesně ten film, který mne chytil za srdce tím melancholickým způsobem a už nikdy se na něj při své povaze asi nepodívám. Ale bylo úžasné. ()

Pit

Tak krásne emociálne spracovaný film, ako bol tento by som si asi nikdy nevedel ani predstaviť. Tento film ma priviedol do reality a všetky tie zážitky som prežíval spoločne s malým medvedíkom akoby keby bol klasický človek. Krásne. Super príbeh, bola aj slza na krajíčku a to sa nepovažujem za nejakú bábovku, ale toto ma fakt dojalo. Super a 5* k tomu. ()

Richard_Ba

Veľmi príjemný nenútene vtipný , a ruku na srdce, strašne zlatý príbeh, ako aj herecké obsadenie. Rodinná "podívaná" ako vyšitá na sobotňajší večer. ()

latvar

Tenhle film ve mě vzbuzuje nepříliš veselé vzpomínky z mého dětsví, kdy jsem to po shlédnutí oplakal. Je to víc než 15 let, co jsem to viděl a pořád si to živě pamatuju, takže nemůžu ohodnotit jinak než 5*. ()

Beer Ceps

SPOILER!!! Strhující příběh medvěda, který ztratí svou matku při sesuvu půdy. Vyrůstá v pusté divočině po boku staršího samce, který se ho ujal. S pronásledovateli v zádech se snaží najít cestu do hor. Naturalistické scény, kdy medvěd drásá koně nebo psy byly drsné i na mě a dětem bych tohle rozhodně nepouštěl. ()

lulka5

Když jsem byla úplně malá, vždycky jsem už od začátku brečela... Takže jsem film nebyla schopná moc vidět a vnímat, ale docházím k závěru, že když mě pokaždé tolik dostal, musel být orpavdu dobrý... ()

Mr.Jackass

Absolutně nepochopitelné jak režisér dokáže film, kde hrají hlavní roli medvědi zvládnout...Dle mého názoru režírovat medvědy je druhý nejtěžší počin, jaký si lze v kinematografii představit..(První bylo zvládnout na plátně sjetou Marylin Monroe) Rozhodně nejlepší film v němž figurují zvířata co jsem kdy viděl...Neskutečný děj a příběh(právě díky využití zvířat) ()

lskala

Nezapomenutelný filmový zážitek! Kdo tenhle film neviděl, nemá na ČSFD (dělám si prdel) co pohledávat. 90% - 5***** ()

Maynard.

Nádhera... To muselo trvat strašně dlouho natočit tenhle film. No, aby taky né, když hlavní role ztvárnili medvědi :o). Hlavně teda ten malej medvídek, ten mi v podstatě pokaždý vytvořil na puse úsměv. Celý film vypadá fakt nádherně, krásný záběry přírody a do nich si občas rejža střelí "snový stavy" a nebo stavy, kdy se náš malej méďa sjede po mochomůrkách :o). Když sem byl malej, tak sem na začátku brečel, když ten medvědí prcek přišel o maminu, včera už to bylo bez slz, alei tak sem měl teda pořádně sevřený hrdlo. Pro milovníky přírody a milovníky medvědů je tehle film skvělým řešením dostat se na chvíli týhle proklatý reality :o)) ()

Sdoom

Krásný film hlavně pro citlivější povahy a milovníky zvířat, medvědů zvláště. Ostatním to bude pravděpodobně připadat jako nereálný kýč. Objektivně řečeno, nereálný kýč to je, ale když se něco dělá s láskou a je to na výsledku poznat, může si autor i takovýto kýč dovolit. ()

herr_carter

Jeden z nejlepších "dokumentů" všech dob, zvuky malého médi jsou nezapomenutelné...hodně dojemný příběh.................. moje hodnocení = 9 z 10. ()

Bobek15

Zvláštny, originálny a veľmi netypický film, približujúci sa až dokumentu, ktorý však neopisuje do detailov etológiu medveďov, ale iba zachytáva príbehy malého medvieďata od smrti jeho mamy a rôzne situácie, do ktorých sa počas pretĺkania sa prírodou dostáva. Krásne panoramatické zábery nádhernej prírody, mnohokrát bez hudobného podfarbenia, iba autentické zvuky prírody a medvedích pazvukov. Roztomilé medvieďatko a dokonalá práca cvičiteľov zvierat, ktoré sa vo filme vyskytujú. Určite zaujímavý a kvalitný, nielen filmový, ale aj poznávací zážitok. ()

killjezor

Na tohle jsem se hodně těšil, protože než šel film do kin, dočetl jsem jeho předlohu, "Krále šedých medvědů". V roce 1988 jsem byl hodně nadšený, bohužel po letech to nadšení někam vyprchalo a dnes dávám jen 4. ()

Wally

Tento film mne uchvátil už jako malého prcka a musím říct, že i po letech, když ho uvidím v TV, tak na něj znovu kouknu a připadá mi pořád stejně krásnej.... ()

KoRner

Veľmi dojímavý a silný príbeh o priateľstve dvoch macov a zlých lovcov. Záverečné poučenie moje hodnotenie trochu ťahá dole, pretože najviac citovo rozpoložený je úvod a tým pádom koniec nemá až takú silu. Mám tiež podozrenie, že tie "pazvuky" malého Youka vôbec nie sú pazvuky, ale detské zvuky dorobené v štúdiu. ()

YoZo8

Tak tento relativne už stary film mi vyrazil dych. Zo začiatku som si myslel, že to bude len melancholická ukážka toho ako si malý macko musi poradiť sám v divokej prírode. No po smrti matky a nájdeni postreleného medvedieho Big Brothera sa to pekne rozbehlo. Mám rád prírodu a divoké zvierata, no toto som rozhodne nečakal. Praktický nemý film ma zaujal natoľko, že som sám tomu nevedel uveriť. Najviac sa mi pačila scéna, kde veľký maco grizzly nezabil lovca a následne ani lovec nezastrelil medveďa. Obdivujem herecké výkony zvierat, nádhernu prírodu a taktiež jemnú hudbu, ktorá citlivo dotvorila emotivne chviľky. No najväčši rešpekt ma u mňa jednoznačne režisér, lebo viem, že praca so zvieratami je vždy veľmi naročna. Človek potrebuje naozaj veľa trpezlivosti ak od nich nečo chce a nie to ešte točiť jedna a pol hodinový film. Hodnotím (4,5* resp. 85% ) ()