Medvěd

DHDV

Tohle je největší DOJÁK všech dob, ani Titanik nebo F. Gump na tehle film nemají!!! Více takových to filmů! Po filmu sem byl opravdu nalomený co se týče emocí! ()

Evander

Krásná příroda, srdceryvný příběh a roztomilé medvídě, co více si přát? Snad jen býti na chvíli též medvědem... ()

Iwiiik

Velmi miloučký dokumentárně-dramatický snímek, u kterého se krásně rozmanitá emoční křivka příběhu snoubí se skvělou kamerou v opravdové mistrovské dílo hrané dokumentaristiky. Film neměl rozpočet 200 mil USD, ani v něm nehraje Tom Hanks či Kevin Spacey, ale ode mě má 5***** !!! ()

Fridecka

Trochu jsem měla obavy, jestli mi tento snímek nebude příliš "hrát na city", ale nic takového se nekonalo. Moc mě to bavilo, divoká příroda a nádherné horské výhledy, roztomilý medvídek a jeho objevování světa bez maminky, zase trochu jiný netradiční film se skvělým hereckým obsazením. Film vhodný pro dospěláky i děti nejlépe školního věku. ()

Colleague

V době kdy píší komentář má film 88% hodnocení a je 88 nejlepší a dokud ho neohodnotím má 11 111 hodnocení. Dál už nechci psát o číslech, ale jen chválit medvědy. Je to naprosto unikátní film, za který by si Bart the Bear zasloužil Oscara. ()

fr3ak

Už je to dávno co jsem ten film viděl a vím že už se na něj nikdy znova nepodívám, stejně tak vím, že na něj nikdy nezapomenu... ()

Adm.Nelson

2/10. A to som si pred zhliadnutím myslel, že to tu budem ospevovať ako všetci ostatní. Prírodu mám veľmi rád, samotný film je vlastne celkom pekný, ale znova u mňa nastáva rovnaký prípad ako pri Carnahanových vlkoch. Tvári sa to realisticky, ale so skutočným správaním zvierat to nemá nič spoločné. Mávol som rukou nad tým, že veľký medvedí samec nechá drobca pri sebe, aj nad zvláštnym správaním lovcov (prečo medveďa nestopovali hneď po postrelení podľa krvi?), aj nad čudnými psychadelickými snami toho malého, ktoré sa mi do takého filmu vôbec nehodili, no keď veľký medveď zabil jeleňa, došla mi trpezlivosť (snáď nemusím vysvetľovať, že medvede sa živia rastlinami, malými živočíchmi a zdochlinami, a na statného jeleňa si netrúfnu útočiť). To bol prvý veľký WTF. Ďalším bol moment, kedy medveď príde k lovcovi na skalách, zaručí na neho, poškriabe labami o zem a odpochoduje preč. Ja viem, že to malo znamenať - teraz mám na vrch ja, ale keďže mi za to nestojíš, nechám ťa tak - a malo to ukázať silu zvieraťa a bezmocnosť človeka, ale takto sa zviera jednoducho nespráva. To, že na konci sa z lovcov stanú dobráci a lúčia sa s medveďmi, tiež neberiem, a tak jediným pozitívom sú tak pre mňa pekné zábery prírody a zvierat. Rád by som teda na tému príroda verzus človek konečne videl nejakú realistickú vec (nechystá sa niekto sfilmovať niečo od Jaromíra Tomečka? :) ()

rekkky

Život divokých zvířat natočený s pomocí profesionálně vycvičených zvířecích herců může a nemusí v konečné úpravě vypadat křečovitě. Tento případ svědčí o tom druhém, protože jedno klišé stíhá druhé a nelze se vyvarovat dojmu, že všechno úsilí klást důraz na emotivní děj příběhu, vyšlo vniveč. Moc hezké scenérie, melodicky dobře sladěná hudba s obrazem a surovost hlavních protagonistů nedokáže hodnocení změnit k lepšímu. Scény jsou až příliš prvoplánovité, přičemž při sledování nedostává prostor reálná nebezpečí zvířat žijících ve volné přírodě. ()

Ombak▼Penari

Snímek z kanadské divočiny, kde se odehrává příběh dvou medvědů, které život prostě svedl dohromady (ale nepotkali se u Kolína...). Film, kde se toho moc nenamluví, ale o to je krásnější pozorovat, jak skutečná zvířata coby hlavní hrdinové vyjádří beze slov to, nač by člověk potřeboval monolog. Je to milý film, ale současně někdy dost děsivý. Kontrast mezi malým batolícím se medvídětem a starým zamračeným medvědím lovcem, ze kterého jde strach. Lidé jsou tu tentokrát jaksi na vedlejší koleji - jsou tu v roli vetřelců v místech, které se bez nich velmi dobře obejde. Zkrátka film je velmi netradiční a velmi dobrý. Těžko popsat něco, co nemá jinde obdobu, nejlepší je to prostě vidět... ()

Shredo

Krásy prírody akoby do perinky zabalené s púťou a životom medveďov a iných zvierat, zahreje. Tak by som oddelil prvú polovicu, ktorá nás zoznamuje s prostredím. V druhej polke sa vyostrieva a prežívate a držíte palce dobru. Posledná vrcholná scéna je pre mňa najpamätnejšia a najkrajšia. Obdivujem prácu s medveďmi, neskutočná kamera a práca s detailami. ()

RedFox

Film o vztahu člověka k přírodě, o lásce, o toleranci a hlavně o tom, že největší vzrušení není zabít, ale nechat žít... ()

Jeand´Boa

Na koho nezapůsobí tak silný příběh, kde je až neuvěřitelné, že není hrán lidmi ale přírodou samotnou ... a kdo není ani uchvácen tím prostředím hor a lesů ... to už je asi opravdu necita.... ()

Meiers

Malej a velkej v oscarových rolích na popředí šukézních scenéríí Britské kolumbie kolem roku 1885. " Vole, už nic neříkej, jedu tam!" P.S. Jean Jacques Annaud je vyjímečný režisér, který když už něco natočí, tak to stojí za to. A to se dá říct o málokom. ()

Torgal

V prvom rade musím spomenúť neuveriteľné výkony medvedích hercov. Nechápem ako ich to krotitelia naučili. Celý príbeh sa odohráva v nádhernom prostredí a pôsobí veľmi dokumentárnym dojmom, až sa človek zdráha uveriť že sa skutočne filmovalo podľa scenára. Je to krásny film a na viacerých miestach sa mi do očí tlačili slzy dojatia. Od plného hodnotenia delia film podivné (a zbytočné) medvedie sny a občasné momenty nudy. 8+/10 ()

cogi

Dojemný snímek, který vás chytne za srdíčko. Otázka vymírání (vyhlazování) zvířat se prolíná celých 94 minut a vám nestačí nic jiného, než si jen pomyslet, kam lidé až zajdou, až do jaké míry "vyhladí" přírodu. A závěrečný citát: "nechat žít" je jen třešničkou na dortu. Každopádně jsem ráda, že nenechali nadabovat medvědy, jak to tak bývá ve zvířecích filmech a nechali filmu zvláštní atmosféru, kterou si určitě časem zopakuju. ()

mi-ib

Podle mého laického názoru bych řekl, že medvěd by malýho medvídka při první příležitosti sežral. Navíc mi celkem vadilo polidšťování medvědů. Jako např. mávání malýho medvídka, odstrčení obojku tlapou a další gesta, o kterých trochu pochybuji, že jsou medvědům přirozená. Místama jsem měl dojem, že ty různé skřeky a povzdechy malýho medvídka nadaboval člověk. Ale každopádně, když si tohle odmyslim a soustředim se jen na příběh, musím uznat, že ten je docela povedený. ()

glumka

Film si pamatuju z dětství a je to první film, který jsem kdy probrečela. Když ho dávají v televizi tak už na to nekoukám. Nemám na to sílu to vidět. Medvídě to hraje prostě úžasně. ()