Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

jasanka

Tenhle film si málokdy nechám ujít. Je to takový protipól všech přeslazených vánočních filmů (no dobře, ani tenhle se mírné přeslazenosti nevyhne, ale rozhodně míň, než většina ostatních). ()

zdeny99

První půlka filmu byla dokonalá. Ukazovala, jak to chodí na americkém předměstí, kde si všichni zdobí domy stovkami světýlek, sněhuláky, soby, kupují kalendáře, zpívají koledy atd. Úplně něco jiného, než co je u nás. A jen jedna rodina se rozhodne tyto Vánoce vynechat z finančních důvodů a chce odjet do Karibiku. Hned je považovaná za divné... Ale jak zavolá dcera, že na Vánoce přijede, se vše změní. Začíná komická taskařice, až tragická a bohužel nejen co se týče rodiny Krankových, ale především i pro filmové diváky.... Poslední a zároveň tou nejlepší scénou filmu byla ta v soláriu v polovině filmu, kdy se Jamie Lee Curtis předvede v plavkách. [6739. hodnocení, 189. komentář, 53%] ()

Deleatur

U nás je to vánoční trvalka. Nepopírám, že je to dost předvídatelná komedie a po opakovaném zhlédnutí má nemálo hluchých až nevtipných míst a slabé postavy (hlavně dceru Krankových s nápadníkem), ale co na tom, když jak Allen, tak hlavně Curtisová jsou tak dobří herci, že dokázali vystavět věrohodné postavy i ze scénáristických klišé? Když mezi nimi fungovala bezchybná chemie ("Ještě před minutou to byl geniální nápad." "Tak teď je to idiotský nápad.")? Když Allen mi svou vykyslostí byl výjimečně sympatický? A nakonec - když tento dokázal ke konci aspoň trochu roztát a s přesně odměřeným patosem podat závěr, který by od méně soudného herce mohl celý film shodit? Vždycky se na ně těším a vždycky mě pobaví. // 74% ()

Zalost

Příjemná komedie, která postrádá ale nějaké skutečně humorné momenty. Zkrátka "jen" vyvolává pousmání a příjemnou náladu. Prostě žádný vánoční zázrak, ale příjemná podívaná to je. ()

PDcz

3*** vločky Klasiciše amerikaniše romantiše familierniše pohádka. Nic víc, nic míň. [X] Minus 1* vločka Zápletky mohly být vtipnější. Slušně našlápnuto, dlouhej rozjezd, výpomoc sousedů za pouhých 10 minut....... [X] Minus 1* vločka Za tohle nemůže přímo film, ale skutečnost, že jsme to viděli dabované a to my tak nemáme rádi. A ke všemu to ani nedaboval Kutil Tim. [X] Santa, Santa, Santa... ježíškůůůů ()

SidneyP

Průměrná vánoční komedie, která ale vysílá signály trapnosti. Film sází na to, jak dotyčná rodina nechce slavit svátky a ostatní jim to chtějí rozmluvit. Některé pasáže prostě na mě byly moc, a i když musíte brát v tomto žánru scénář někdy až příliš odvařeně, tady mi všechny ty okolnosti a příběh do oka moc nepadly. 50%. ()

J. T. Kirk

Tato vánoční komedie se na mém žebříčku umístila na 4. místě. Tim Allen a Jamie Lee Curtis v bláznivé komedii. Kdyby byl Freddy Krueger sněhulák, tak by to byl Frosty, protože na scéna ve sklepě neměla chybu.. zprávným způsobem otravní sousedé, které vedl Dan Aykroyd. Jinak o tomto filmu nejde nic moc říct, aniž bych spoiloval. Snad můžu říct jen to, že to stojí alespoň za jedno podívání. ()

Ydrosten

Stupidní komedie o stupidní komunitě ( skoro až sektářské ) ve které když se odlišujete od ostatních a nebo chcete něco udělat jinak, musí nutně dojít na to, že Vás přivedou ( sektářsky ) na správnou cestu. Nechtěl bych být součástí takové společnosti. Američani jsou opravdu dementi. Nevtipná komedie z dobrými herci. ()

Rathalos

Dalsi neskutocne hrejivy,vtipny a mily vianocny film,ktory patri k tym naj,skvele herecke obsadenie to vsetko este upevnuje v jeden mnaaaaam zazitok,spokojnost nadovsetko...:-) ()

MickeyStuma

Nejen v Americe jsou vánoční svátky hlavně komerční záležitostí, kdy vítr v peněžence je mnohdy až neskutečný. Co se ale jednou na to vykašlat a za ušetřené peníze jet na dovolenou? Což o to, marné by to nebylo, kdyby však člověk nebydlel ve čtvrti bydlících lidí až fanaticky beroucí vánoce setsakrametsky vážně. A tak nastává čas nejrůznějších bláznivin, které kupodivu ukončí až člověk velice blízký. Rodinná komedie ukazující sice americký styl svátku, ale co na tom, když to pobaví. Tim Allen je vedle Chevy Chase (Vánoční prázdniny) další komik zaručující rodinnou zábavu. Snímek dokonce na samém konci osvětluje samou podstatu vánoc a to je asi to nejdůležitější, co by takové svátky měli přinést. Snímek tedy pobaví a ve finále přinese i něco k zamyšlení. ()

helloween93

Předně jsem vůbec netušil, že je to zfilmovaná kniha od Grishama a o knize nevěděla ani moje mamka, která ho čte. Tima Allena mám od dob kutila Tima rád, film má navíc příjemnou vánoční atmosféru. Nechápu tak nízké hodnocení. 3* ()

Kryat

No, teda... čekala jsem víc. Námět dobrý, ale tvůrci to přehnali s gagy a trapnostmi, které nemám ráda u všech amerických crazy komedií. Škoda, docela jsem se těšila. Dávám * navíc za Curtisovou, Aykroyda a Allena. ()

Stíba

Především ze začátku hodně vtipné, postupem času však film poněkud zapadává do průměru. Tradiční megalomanský vánoční závěr však člověka jednou za rok na Vánoce vždy potěší a celkově se tak nakonec jedná o příjemné překvapení. ()

Plechpetr

Kdybych si někdy vybral místo Vánoc jet na Hawaii, asi by mě jen těžko něco přesvědčilo abych si to rozmyslel. Tohle jsem ústřední rodince nepřál. Od půlky filmu už je to až moc šílené, ale tenhle film k Vánocům tak nějak patří. ()