Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

heyda

Hodně vydařený horor podle mého názoru. Rupert Wainwright ani nepotřeboval litry krve, chytnul se Biblického námětu, zdařilé atmosféry a herci ho odměnují poctivou prací. Určitě můžu doporučit. 85% ()

mat.ilda

Snímek doufající v sílu klipových obrazů, efektně navozujících chybějící hororovou atmosféru - pro mě však zůstává dalším z řady příběhů těžících z obecné neznalosti dané "problematiky". Spíš než hororem bych ho nazvala proticírkevní agitkou a nad přirovnáním k Exorcistovi by kroutila hlavou dokola i malá Regan. Arquetteové jsem nevěřila rádoby cool život před stigmaty, natož po nich - potažmo při nich, Byrneova snaha vyšla naprázdno a oproti šedé nudě během filmu mě pobavil pouze závěrečný dovětek, až dojímavý snahou o autentično. ()

hrona

Stigmata jako thriller nefungují prakticky vůbec, o hororu bychom zde mohli polemizovat úplně. Naprosto bezduchý film s velice špatnými dialogy, nemluvě o nějakém tajemnu a naprosto vytracenou pointou,. Po hodině hraní Patricie Arquette už jsem měl sto chutí jí přetočit a doufat, že to s ní v závěru švihne. Byrne většinu času filmu prozírá, fandit mu v prolomení morální zásady a klína hlavní hrdinky také nešlo, neb měli stejně divný vztah, který se snažili tvůrci vykonstruovat dosti neobratně. A samotná akce spíše připomínala požití jakýchsi halucinogenů s roztrhanou kamerou. Škoda, námět dobrý, ale viděl bych ho spíše v Italské režii. ()

SOLOM.

Na začátku jsem si říkal : to za bude další duchovní pí....na, ale musím uznat, že mě tenhle film docela zaujal. Především pak i díky solidním efektům a scénám při nichž Patricia Arquette dostává boží rány. Dokonce mě potešil i fakt, že Gabriel Byrne dokáže hrát i kladné postavy a jde mu to rozhodně dobře. Škoda jen toho dodrbaného a profláknutého konce, který mi přišel více než trapný. Film rychle kvapil kupředu a já se kupodivu skoro vůbec nenudil. Škoda jen těch několika zbytečných natahování a zbytečných keců o.... ()

ARI50

Patricia jedina zajímavá na filmu, jinak film moc nenabídl celkem nesympstický film nezáživný. I když byl zajímavý a slušné scény nepřesvedčil. ()

bouncer

Má to nápad...docela mě to bavilo, i když křesťanské náměty moc nemusím. Ale zpracovat by to dalo mnohem lépe, což dokázal už Vymítač ďábla...A Ježíš napsal svitek, který popřel podstatu církve a církev ho označila za kacířství. A takhle to chodí už dva tisíce let... ()

JohnCZ

Trochu mě tam štval ten punkový nádech a rozcapená Patricia Arquette, která 2x sympatická není. Ale jinak je to zajímavý hororový thriller s náboženskou tématikou, který sice neděsí, ale vtáhne svou poctivě znepokojivou atmosférou a překvapí v rámci žánru docela nečekanou pointou. Role kněze Gabrielovi Byrneovi mega sedí. ()

corpsy

Filmu sa darí udržať vás v napätí po celý čas, pomáha si pri tom okázalou formálnou stránkou. Ale paradoxne to je aj jej najväčšia chyba. Režisér to s tou videoklipovitosťou až veľmi preháňa. Napriek tomu vysoký nadpriemer strašidelného žánru s podtextom na zamyslenie a so zopár naozaj silnými scénami. ()

liquido26

Skvělý horor s náboženskou tématikou. Místy mi to trochu připomínalo Vymýtače ďábla, i když to samozřejmě nebylo tak děsivý :-) ()

curunir

Od tohto filmu sa nedá priveľa očakávať. Dôvodom je jeho kontroverznosť, ktorá na každého pôsobí inak, začo nesie veľký podiel scenár miešajúci a prekrúcajúci všemožné fakty týkajúce sa nielen stigiem ale aj cirkvi, samozrejme všetko zabalené do patričnej dávky mysteriózna. Chybou filmu však je, že si uhryzol s veľkého sústa a to nevie patrične spracovať a tak len mieša dokopy všetko čo sa dá, prípadne len obmiela známe fakty. Ak by sa opustilo od obsahovej stránky filmu, jedná sa o veľmi štandartný triler s niekoľkými mierne hororovými prvkami a samozrejme všemožným a všade tlačiacim náznakom satanskej atmosféry. ,,Nadupané" pasáže účinkov rán sú miestami dosť nechutne i pôsobivo spracované, slúžia však len čisto pre efekt, inak by sa vlastne vo filme nič dramatické nedialo. Nejak mi nedalo, ale film mi stále akosi pripomínal Koniec sveta, pravdepodobne pre účasť Gabriela Byrna (v poslednej dobe čoraz viacej béčkový), ale aj pre istú podobnosť tém (zase v tom je ženská), no Stigmy sú o niečo lepším filmom. 2.5*. ()

Astaroth12

Celkom netradičný film zo sveta cirkvi a tak je miestami pútavý a pôsobivý. Začalo to, že hlavná postava začala mať na tele rany, ktoré sa objavujú na miestach zodpovedajúcich ranám ukrižovania  Ježiša, ale nezostalo to len pri tom. Išlo to cez konšpiračné teórie a sprisahania až po exorcizmus. Niekomu sa zdala jedna téma malo a tak tam hodil zo všetkého niečo. Preto je v tom trocha miš- maš, ale dá sa z toho celkom v pohode vyjsť, keď film sledujete a nerobíte viac činností na raz. Čo mi najviac na filme vadilo bola dosť hnusná kamera, vo viacerých záberoch ako keby strácala pojem, že aký to, že film naozaj točí. Veľakrát sa mi stalo, že som toho moc nevidel kvôli protivnému strihu. Herci boli úžasný a celková pointa sa tiež vydarila. Slabé 4*. ()

Kryton

Tak tohle si pamatuji , že jsem kdysi sjížděl na VHS z videopůjčovny hodně. Dnes už mě to tak nenadchne a proto tomu nedávám třeba více, ale i tak za druhou polovinu to stojí zkouknout. ()

schizmo

Mysterióznní thriller, který spíš než zpracováním vyniká zásadní myšlenkou, a který způsobil ve své době poprask rouhačskou teorií o evangeliu, které napsal sám Ježíš a které popírá podstatu novodobého křesťanství. Celkem by mě zajímalo, jak se k podobně pojatým tezím stavějí lidé z druhé strany barikády ()

jarkolar

Na tom filmu nebylo vlastně nic vyloženě špatně. Děj byl od začátku docela napínavej a tajemnej. Největším plusem byli pro mě herci, jejichž výběr se hodně povedl. Jenže já nemám prostě rád filmy, kde vystupuje církev a půlku děje se točíme kolem růženců, ukřižovaných ježíšů, koukáme do stropu kostela a posloucháme evangelia ... ()

MikO_NR_1909

Ďalší zástupca omenovských syndrómov, ktorý má istý vizuálny potenciál (európsky look), avšak zabíja ho doslova otrepaný scenár už po prvých vetách, kedy sa rozdajú karty na stôl. Na oných tajomných mysticizmoch a symboloch sú najviac fascinujúce určité okolnosti, ktoré pracujú s našou nervovou sústavou nech sú hocijak absurdné. Lenže, keď to do rúk dostane béčkový štáb, akoby narazila kosa na kameň. Strach nefunguje, logická implementácia chronologických súvislostí je vyslovene pod úrovňou nízkeho IQ a keď ste z tých, čo majú dostatočne napozerané, Stigmy vo vás vyprchajú veľmi rýchlo. Hororový Da Vinciho kód s rovnako naivným prístupom. ()