Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

castor

Byl jednou jeden až příliš vědecky založený kněz a jedna až příliš zapřisáhlá ateistka. Oba však byli sympaťáci a jejich cesty se spojily poté, co jejími dlaněmi projely neviditelné hřeby a čelo jí zjizvila neviditelná trnová koruna. Sympatická kadeřnice z Pittsburghu musí na čas zapomenout na nezávazný styl života, dokud bude mít růženec kdesi z Brazílie zaslaný coby dárek její matkou svou krvavou moc. V církevních kruzích to vře, protože tahle blondýna je ateistka a na epilepsii to opravdu nevypadá. Zápletka je fajn: obyčejná mladá žena je efektním způsobem konfrontovaná „vyšší mocí“ v podobě stigmatických ran, střih je šitý mladé generaci, hudba sympaticky duní, scény jsou svěží a nápadité, vizuál je prostě nabušený. Jenže stejně jako kdysi i při opětovném zhlédnutí jsem měl problém s poslední půlhodinkou, která se už jednoduše vleče a nedokáže navázat na sympatickou první polovinu. Co nezakryje zkušený videoklipový režisér, nezvládne ani scénář, který nabízí vlastně jen průměrný thriller. ()

Davies182

Průměrný horor, při jehož sledování sice občaz zamrazí, ale nejvíc asi překvapí výkon představitele hlavní mužské role. ()

gogo76

Horor, ktorý sa mi pomerne dlho vyhýbal ma trochu sklamal. P. Arquetteová je sympatická herečka(kdeže sa podela?) a hlavne ona a Byrne držia film nad vodou. Škoda, že scény jej utrpenia, krvavých rán a údery bičom boli sprevádzané dosť nevkusným mixom blikajúceho svetla, hudby a rýchlého strihu. Dosť to kazí dojem. Ako horor nevystraší, skôr som to odsledoval s chladom a utvrdením sa v tom, že ak niekto chcel týmto dosiahnuť aby sa človek nad možnými podobnými osudmi zamyslel, nebodaj im uveril, tak to veľmi nevyšlo. To by chcelo podstatne reálnejší prístup. Kto uveril tomu čo videl, by si zaslúžil sto úderov bičom a dva klince do zápästia...50%. ()

pepo

vyšiel som z kina a nevedel som o čom to bolo.ale pamätám sa že som sa vďaka agresívnej réžii nenudil ani sekundu ()

Xmilden

Zajímavé a netradiční téma, které je ovšem točeno vizuálně prasáckým stylem. Hlavně v první polovině film mnohem více připomíná hudební videoklip. Nakonec zde máme i spiknutí uvnitř katolické církve. Sen. 30% ()

darkrobyk

Napínavé drama o církvi a Bohu. Církev si nehodlá jen tak nechávat měnit svá dogmata a udělá vše, byť její moc už naštěstí není dávno to, co bývala, aby všem i jen malým změnám zabránila. Myšlenka, že Ježíš se nachází všude a ve všem, a tudíž netřeba chrámů ni instituce, je přirozeně pro ni kacířská a likvidační. Vizuálně působivý snímek mimo jiné vysvětluje, jak se to mělo ve skutečnosti s přibíjením na kříž. A v určitém okamžiku možná někdo zapochybuje, zda se vůbec jedná o stigmata, zda za krvavými ránami nestojí někdo úplně jiný. Po velmi dlouhé době mne snímek příjemně překvapil a původní hodnocení jsem o jednu hvězdu zvedl. ()

paascha

Další z řady pseudomystických pitomostí pro čtenářky a čtenáře Cosmopolitanu a Blesku. Hovadina o zlém kněžourovi, který se vtělí do holičky, kterou mučí stigmaty, aby vyjevila světu něco, o čem on - tedy svět - už dávno ví, ale církev to tradičně tutlá, protože se jí to nehodí do krámu. Proto jsou flanďáci schopni i vraždy. Hodný spasitelský kněz - detektiv se ale nenechá zahnat ničím a neohroženě zažene ducha i zlé černoprdelníky a spasí nebožačku....:-)))))))))))))))))) ještě teď se směju. ()

lamps

Řemeslně velmi dobře zvládnuté, leč žádné zásadní nebo zapamatování hodné dílo to také určitě není. Formálně odzbrojující - vizuální stránka je nádherná a některé obrázky by se mohly vystřihnout a z fleku vystavit v národní galerii, avšak emocionálně plochý recyklát tisíce a jednoho motivu z řad satanské tématiky, které už mohou výrazněji oslovit pouze v případě bezchybné souhry všech filmařských složek nebo drtivě navozené atmosféry v autenticky synchronizovaném příběhu - ani jedno se zde však nekonalo... 60% ()

k212

Mám za to, že se jedná o jeden dlouhý hudební pořad (opravdu hodně fajn a kvalitní hudby, počínaje Massive Attack, Bjork ...) s dějem, který má podklad -kdesi v hlubokém pozadí- sice opravdu originální (páté evangelium nebo další z apokryfů?) ale scénář naprosto slabý. Přesto jsem si ho oblíbila, a určitě i kvůli Gabrielu Byrneovi, který víc ujel v poměrně stejnou dobu v End Of Days s božkým predátorobijcem. ()

kingik

Efektivní videoklipová režie nedokáže udělat efektní hororovou show. Jde jen o takový soukromý hororový lap dance s druhořadým hereckým obsazením, které hraje tak, jak se od něj očekává. Kdo chce být vystrašen, klidně může být, pokud to režisérovi Wainwrigtovi bude žrát. On to možná s tou svojí videoklipovitostí zahnal až moc do poutavého vizuálu a občas mu uteklo, že divák by ještě potřeboval stejně tak poutavý děj s nějakým vrcholem. Ten ve filmu zcela chybí a nepoměr je na filmu postupem času znát. Film zpočátku si dovedně a tajemně vyhrává s tématem v hororech nepříliš často propíraným a sice stigmaty, krvavými ránami na rukou a nohou jako symboly ukřižování, které se prý skutečně objevují u hluboce věřících lidí. Film má slabinu v tom, že dostatečně neumí tohle téma zpracovat, aby se divák necítil o něco ochuzen. Efektní obrázky jsou moc fajn, atmosféra hororu se taky dostavuje, ale právě nějaká vrcholná scéna nepřišla, ačkoliv pro tohle neobvyklé satanské téma už v hororu hned tak "opáčko" nehrozí. Mohlo to být ještě působivější, jde to vesměs nereálnou cestou, i když se snaží o uvěřitelnost seč satanské síly velí a vesměs na jedno podívání je to více než ucházející. 60% ()

dr.horrible

Videné po vyše šestnástich rokoch. Odkedy som to mal ako novinku z videopožičovne, to teda zostarlo. A my asi tiež. Skurvený Salinger, pozerám horor a mám z toho depku. ()

HoneyBunny

Arquettová s Byrnem jako dvojice fungují na jedničku a pamatuju si, že jsem byla solidně napnutá. Zkrátka mi nebylo líto těch peněz za kino, což se tak často nestává. Neříkám, že Stigmata jsou nějak extra dobrým filmem, ale rozhodně nadprůměr s velmi dobrou režií a sympatickými hereckými výkony. ()

Anderton

Toto je nejaké postmodernistické uchopenie problémov viery? Myšlienku Stigmata majú. Súhlasím s ňou, lenže všetko ostatné je príliš na efekt, príliš cool a príliš béčkové a aj tá myšlienka je podaná príliš kostrbato. Prečo by onen "posol, ktorého identita nie je dôležitá", trápil kvôli podaniu dôležitého posolstva nejaké mladé dievča takýmto spôsobom, je mimo logiky inteligentnejšieho diváka. Stigmata mali byť tým filmom, ktorý vyhrá v súboji s nepodareným Koncom sveta, ale kvalitatívne dopadol približne rovnako. Lenže všetci sme boli hotoví z mystického oparu okolo konca milénia a tak sme dali producentom slušne zarobiť. ()

predators

Tento horůrek řadím mezi ty povedenější. Není sice nejstrašidelnější, ale je velice dobře natočený a doplněný skvělou hudbou. Možná nevyvolá tolik strachu, jako spíše napětí a sžití se s hlavní hrdinkou.70% ()

eLeR

Zbožňujem scény, kde Frankie nehovorí svojim hlasom, ale hlasom toho starého pánka. Pre mňa neskutočná atmosféra, bavilo ma veľmi a v čase videnia tohto filmu som bola veľký fanúšik Byrneho. ()

klerik

Zvláštne spojenie satanistického filmu a divokých diskoték. Nech si kritici hovoria čo chcú pre "našu" mladšiu generaciu to bolo čosi ako EXORCISTA. A sledovať Gabriela Byrna ako "exorcistu" a potom ako Diabla v KONIEC DNÍ je úžasné... ()

Tommy987

Celkom vydarený, mierne nadpriemerný thriller, ktorý nepostráda napätie ani slušný herecký výkon Patricie Arquette. 7/10 ()

Chrustyn

Vizuálně divoký, ale prakticky neatmosferický a nezajímavý thriller o mladé ženě, která začne prožívat tzv. stigmata a cítí utrpení, které měl Ježíš v posledních hodinách svého života. ()