Snila jsem o Africe

• USA I Dreamed of Africa (více)

Mladá rozvedená Kuki, která po rozchodu s manželem žije v Itálii u matky s malým synem Emanuelem, se vrací z večírku s několika přáteli. Na cestě je vytlačí ze silnice bezohledný řidič protijedoucího nákladního automobilu. Kuki je těžce zraněná, přesto ale přežije. Do nemocnice za ní chodí jeden ze spolucestujících Paolo. Když se mladá žena uzdraví, sblíží se spolu… Paolo Kuki vypráví, že měl s bratrem farmu v Africe, kam by se očividně rád opět vrátil. I Kuki celý život sní, že se podívá do Afriky. Její otec tam prožil velkou část života a často jí o tom vyprávěl. Když se tedy později s Paolem vezmou, rozjedou se do Keni, aby tam spolu s malým Emanuelem začali nový život…Ten  jim od samého začátku přináší nejen radost uprostřed divoké nádherné přírody, ale také nejrůznější trápení. Paolo má toulavou krev a nevydrží na místě. Často svou ženu opouští a odjíždí s kamarády na několikadenní lov. Kuki zůstává sama a pomalu si zvyká. Učí se svahilsky a získává první kontakty s místními obyvateli. Je velice pobouřena řáděním pytláků, kteří bezohledně zabíjejí zvěř, konkrétně slony, kvůli obchodům se slonovinou. Kuki a Paolo se brzy stanou jedněmi z nejrozhodnějších pronásledovatelů pytláků. Malý Emanuel je okouzlen zvířaty a obzvlášť si zamiluje hady. Chová jich několik i doma… Po roce přijíždí za Kuki matka na návštěvu a během společného výletu jejich džíp zapadne hluboko do bláta. Kuki, její matka i malý Emanuel se s přicházející nocí vracejí pěšky domů. Teprve druhý den jí Paolo ukáže stopy lvů, kteří je po celou cestu sledovali... Emanuel začíná chodit do internátní školy, a tak když Paolo odjíždí na lov, je Kuki skutečně docela sama. Už si ale zvykla a nádherná příroda kolem ji nepřestává okouzlovat. Paolo je při jednom lovu zraněn buvolem a mladá žena zažívá strach o jeho život. Prožijí i větrnou smršť, která jim částečně poničí farmu. A léta plynou – z Emanuela se stává mladý muž… (TV Prima)

Lyncha

Při slohu jsem měla vždycky pocit, že ze všeho nejméně mi jde vyprávění. Ale po shlédnutí tohoto filmu zjišťuji, že v tom nejsem sama. Suchý výčet nudných událostí, s absencí jakýchkoli emocí, mě opravdu nezaujal. Občas se mihne krásný záběr africké krajiny a to je také to jediné, na co se dalo dívat. ()

Martin741

Film, ktory sa hra na to, co nie je. Kim basinger sa chce hrat na Meryl Streep v znamom filme, to iste plati aj o Vincent Perez-ovi. Rezia je len rutinerska bez kuska lepsieho napadu, scenar vykrada uz znamy film ...... podpriemer s miernym priesahom do priemeru. 42 % ()

Juto

Vizuálne potešujúci, ale dramaticky slabý film zaostáva za ašpiráciou byť rozsiahlym romantickým eposom. 3/10 ()

Radiq

Myslel jsem, že to bude mnohem dobrodružnější. V podstatě se tam nic moc zajímavýho neděje, akorát sem tam nějaká ta radost a smutek přicházející s různejma událostma. Celou dobu jsem čekal, co z toho bude. Pak jsem zaslechl (spoiler), že jí má chcípnout muž a děcko, tak jsem čekal jenom na to, ale nečekal jsem, že to bude vlastně vrcholem filmu. Docela mě to nebavilo, ale příroda byla krásná, Kim Basinger ne. ()

vesper001

Vzpomínky na Afriku duše zbavené. Záběry krajiny jsou pěkné, ale kvůli nestřídmé stopáži se brzy přejedí. Ostatně na film o Africe je tu hodně málo záběrů na (živou) faunu. O zvířatech se pořád jen mluví, ale před kamerou nakonec dostanou míň prostoru než Daniel Craig. Ovšem nejúnavnější je sledovat, jak hrozně moc se režisér snažil. Jenže všechno to zuřivé dojení citů se míjí účinkem, napětí trvá asi dvě minuty a pokusy o humor (babča na safari v botách od Gucciho) vyšumí úplně. Kim Basinger navíc není hezká ani sympatická a dát do jedné věty slovo charisma a Vincent Perez je rouhání. Slibné téma, zbytečný film. ()

otík

Basinger snila o Africe, já zase nesnil o filmu, kde se nejdříve v Africe pomilujeme, pak pohřbím manžela, syna a nakonec ještě ty jedovaté hady vypustím do přírody. Ne, tohle fakt nebylo něco jako Vzpomínky na Afriku. Jedna hvězda za hezkou přírodu, jedna za boční záběr na Basingeřino ňadro. ()

elle

Film se formou jakoby snaží napodobit úspěch Vzpomínek na Afriku, ale kde tento film téměř mimochodem vítězil, tak zde je tento film příliš popisný a místy se vleče. Možná je to tím, že Basingerová není taková herečka jako Streepová a i Perez jako by spíše hrál v slabém remaku na Redfordovu roli. Přitom je cítit, že tyto skutečné lidské osudy jsou velké, silné a říkají si o náležitou pozornost. Bohužel je zde cítit pouze snahu, ale ne výsledek. ()

lennyd

Od prvních minut jsem měl takový pocit deja-vu, toto jsem přece už někde viděl. Ale tenkrát jsem se při tom snad tolik nenudil, nebo jo? A až při čtení komentářů mi to došlo - aha, Vzpomínky na Afriku. Já si říkal, koho mi Kim Basinger připomíná... ()

jatamansi

Až tak mne to neupoutalo, čekala jsem víc. Větší drama, více lásky, více Afriky. Všechno tam bylo, ale ne strhujícím způsobem. Domorodci nic moc autentičtí a hudba taková uměle africká. Po Vzpomínkách na Afriku by si každý měl rozmyslet příběh s touto tématikou a z tohoto prostředí. Chorál Jerusalem mi střídavě připomněl Ohnivé vozy a Holky z kalendáře. Craig nepřesvědčivý a Basinger plochá, nezajímavá, nevýrazná. Už jen ty myšlenky stále film s něčím srovnávat znamenalo, že mne to nevtáhlo, neměla jsem tu nutkavou touhu sedět a neodpíchnout se z křesla. I ten let letadlem nad krajinou a posléze pohřební řeč jako by si vypůjčili z Out of Africa, plagiát na druhou. Jen tam srdceryvně přidali děti a o jednu tragédii více, ach jo. ()

Michelle75

Příjemný film na pozdní odpoledne. Nenáročný, ale hezký a tím, že se jedná o příběh podle skutečných událostí nabírá na důležitosti. Africká krajina je nádherná, ale nemilosrdná a můj obdiv má každý, kdo touží po tom žít v téhle zvláštní zemi. Trošku mi ve filmu chybí to, že tady není popsáno více o práci a projektech, které Kuki v Africe vytvořila. Na druhou stranu se mi líbilo zobrazení osobního života a vyrovnáváním se nejen s nepřízní osudu. Afriku si člověk asi zamiluje přes všechny překážky a složitosti. ()

petikacka

Další film o Africe který miluju...Takový obyčejný příběh o tom, že jeden chce žít jinde a jinak...Je to krásné...je to smutné...je to ze života...Za mě 89% ()

IBBY

...občas mám pocit že se s mnoha uživateli míjím v čase a prostoru...nudný film?...Basinger které nesedí role matky?...a jak by měl takový životopisný film z Afriky vypadat aby nebyl nudný? a jak má vypadat "opravdová" matka?...nebo vážně všichni chceme jen vylepšenou romantiku s kulisou africké divočiny a obyčejně neobyčejný život je nám málo?...chtěla jsem dát za 3* ale cítím že jedna navíc bude tak akorát... ()

Narciska

I když mi to místo přišlo jako nepovedený remake Vzpomínek na Afriku, i když ústřední dvojice zdaleka nedosahovala hereckých kvalit ani síly charakteru Karen a Denise, něco z Afriky na mě dýchlo a kupodivu to nebylo záběry africké přírody. ()

MickeyStuma

Afrika byla snem. Cena však byla veliká. Příběh, atmosfericky spíše v romantickém dobrodružství než v dobrodružné romantice, vypráví příběh o ženě, která se rozhodla odejít z monotónního života v Itálii a začít život nový v Keni. Jak už to ale bývá, představa je jedna věc, realita druhá. Příběh je nenáročný a v tom je možná zrovna u tohoto snímku ten problém. Ono nelze rozeznat jakým směrem vlastně snímek jde. Ukazuje krásu Afriky tak jak vypadá a nebo se jedná v jistém smyslu o kritiku daných situací v Africe se odehrávající? Africká příroda je zachycená opravdu nádherně. Leckterý dokument by mohl i závidět. Jenomže scénář jaksi postrádá hloubku ve své působnosti. Lidský přístup hlavní hrdinky může být zajímavým artiklem, ale celé koncepci příběhu prostě jakoby něco chybělo. Větší dramatičnost? Větší emoce? Dějství pomalu ubíhá a po divácké stránce se čeká, co zásadního se kdy stane. Kdy dojde k nějakému zvratu. A ono nic. Najednou film končí a vzniká otázka, o čem to celé vlastně bylo. Je to zkratka snímek, který se nějakým způsobem bohužel minul svého účinku. ()

Dashiella

Ále, tvrdá televízna klasika môjho mládí, tak z nostalgie- asi by som si to mala pozrieť opäť a ubrať hviezdičky :D ()

subic

Krásné africké exteriéry, vedle toho nijaká Kim Basinger kor jakože milující matka. Film nemá žádnou silnější postavu, vyniká zde ve vedlejší roli jen Danie Craig jako koňský honák. 50% ()