Šunka, šunka

• Španělsko Jamón, jamón (více)

Pohledná Sylvia pracuje jako šička spodního prádla v továrně rodičů svého přítele Jose Luise. Má dva mladší sourozence, její otec utekl od rodiny a matka ve snaze uživit sebe i děti pracovala jako striptérka a příležitostná šlapka a nyní provozuje noční bar. Kvůli tomu má Jose Luis problémy s prosazením své dívky u rodičů, především jeho matka nechce kvůli špatné minulosti Sylviiny matky o nevěstě svého syna ani slyšet. Aby pár rozeštvala, najme urostlého prodavače šunky Raula Gonzaleze, který pro její továrnu nafotil reklamní kolekci prádla, aby dívku svedl. Mladý Raul je však až příliš krásný, španělské slunce moc horké a vášně a touhy žen nezkrotitelné. (dopitak)

Compadre

Uffff....co to bylo??? Nejdřív jsem myslel, že je to regulérní péčko, pak jsem to přehodnotil na nějaký soft porno a když jsem víc zamžoural, tak jsem zaregistroval neuvěřitelně mladou Penelope Cruz a Bardema...tak to asi porno nebylo. Takhle na noc a na jedno promile v krvi je to dobrej film. Všechny ty složitý vztahy mezi hlavními aktéry jsem docela vypouštěl z hlavy, bylo jich nějak moc, ale neustálý pornohlášky a všdypřítomnej sex si teda pamatuju dobře...a ještě Bardema jak někomu mlátí hovězí kejtou do auta..zvláštní film. ()

castor

Milostné pletky dvou rodin, dvou generací a navíc jednoho narcisty jsou poměrně výživné. Jeden z párů směřuje do nerovného sňatku, chudá dívka Silvia (tehdy prakticky neznámá Penélope Cruz) je zamilovaná do syna majitele prosperující továrny na spodní prádlo. Proto má doma problémy s prosazením své dívky zejména u své matky, která si najme gigola, aby dívce popletl hlavu. Jenže se do něj sama zamiluje.. stejně jako Silvia. Barcelonský rodák Luna nabízí melodramatický příběh s typickým španělským temperamentem a nemalými uměleckými ambicemi. Poměrně svěže roztáčí bizarní situace, jenže primitivní zápletka mu výrazně ubírá body. A v postupně se objevujících zádrhelech je docela bezradný.. Nejen díky hereckým začátkům dnes světových stars Penélope Cruz a Javiera Bardema (od letošního roku už manželským párem) minimálně za zhlédnutí nicméně rozhodně stojí!! ()

Lolita

Trochu šouplej film, ze scény kdy Javier rve česnek čuníkovi do zadku se mi dělá zle ještě teď, kdyby ho tam všichni pořád nežrali, a nekonverzovali mezi sebou stylem "Dej mi česnek!" "Jsi na něj připravená?" "Ano!" a pak si dáme jednu česnekovou pusinu (ňami) koukalo by se mi na to o moc líp.. Bez těch česnekových nesmyslotin okolo lehce telenovelská zápletka, každý souloží s každým, jinak celkem zajímavé, vidět začínající Penelope Cruz i Bardema. ()

slunicko2

Jednodílná telenovela o šunce, česneku a troše sexu. 1) Záběry na pěkné španělské machos ve slipech mě spolehlivě připoutaly k obrazovce, aniž jsem tušil, co mě čeká. Těch kluků tam pár bylo a k tomu opravdu pěkná 18letá Penelope Sanchezová (Penelope Cruz), která se líbila i mně; a s nahým Javierem Bardemem i s jeho kamarádem (nemyslím býka) bych se rád potkal nejen v aréně. 2) Provokatérský režisér José (Bigas) Luna mě ale neprovokoval, spíš uspával. Vše je zajímavé, postavy, rozhovory, děj i podivná zápletka, jenom to všechno nějak nemá koule. Závěr střihači zřejmě ztratili a tak vzali zavděk nově objevenou Sofoklovou tragédií, kterou tu souběžně natáčel nějaký Buňuelův následovník či někdo podobný. 3) Těch odkazů ve filmu byla celá řada. Zaujala mě bitva se šunkami - Goyův obraz "Souboj s palicemi" (Duelo a garrotazos) nebo už zmíněný boj s býkem - odkaz na slavného toreadora Manoleta. ()

Terva

.......Film má všechny rysy filmařova stylu : přináší poněkud bizarní příběh o milostné vášni s důrazem na sexuální vypjatost, s konfrontací postav z různých společenských vrstev, se smyslem pro atmosféru zvoleného prostředí a v neposlední řadě s osobitým černým humorem či ironií. Scénář : Bigas Luna a Cuca Canals. Kamera : José Luis Alcaine. ()

• Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)
  • Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)
  • Natáčanie filmu začalo v októbri 1991 na viacerých miestach v španielskom autonómnom území Aragónsko a tiež v Barcelone. (MikaelSVK)