Brooklin se proměnil ve válčiště gangů. Policista Gino Felino však přijímá způsob boje brutálních zabijáků. Zůstává sám, ale nikdo proti němu nemá šanci, protože policista skvěle ovládá nejenom zbraně, ale také východní bojové umění. Žádná Ital nemůže uniknout vlivu mafie, platí to i o Ginovi, ale neznamená to, že by neprosadil bez milosti zákon. Steven Seagal přichází počtvrté a způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech, protože Gino Felino je nemilosrdná spravedlnost. (Warner Home Video CZ)

Likan7

Tehdy byl Seagal ve skvělý formě a bylo to na něm znát. Neměl problém s žádnou kontaktní akcí, že divák skoro uvěřil, že 5 chlápků zmákne levou zadní. Jen škoda, že v případně Nemilosrdné spravedlnosti se to nepotkalo s alespoň béčkovým scénářem, protože se to neskutečně vleče a jako detektivka to nefunguje už vůbec. ()

Ceberus

Klasický Seagal na vrcholu svých sil s legendární scénou ze zaplivaného kulečníkového baru. "Ví někdo, kde je Richie?!" ()

Nix

I když nikdy jako Rambo Steven nevypadal, dycky uměl grázly likvidovat jak on. A používal k tomu všechno, hlavně i samurajský meč a že s tím umí odsekávat končetiny a hlavy. Je to revenge klasika, kdy se mstí za svého parťáka. Nemám co bych dodal, je to fajn. ()

Taffey

Přestože je to evidentně Seagalův nejlepší film, nemohu mu dát víc než tři hvězdičky. Jak by k tomu přišly filmy, které si čtyři nebo pět hvězdiček zaslouží? Ale celý film udělal Bill Forsythe. Nebýt jeho, byla by to obyčejná jednohvězdičkovka. ()

Galliano

Najlepšia klasická seagalovka. Dost brutálna, naspeedovaná, bez zbytočých rečí a pomstuchtivým hlavným hrdinom. Jediný Seagal čo si odo mňa zaslúži 3*. ()

donkocicak

Mám rád tyto staré filmy se Seagalem. Když jsem "Nemilosrdnou spravedlnost" viděl poprvé, byl jsem ještě kluk a celkem jsem se bál. A dnes se u toho výborně bavím. Zvlášť u scén typických snad pro všechny Seagalovy filmy. Steven vejde do sálu, kolem se shromáždí několik podivných existencí, znáte to, a jeden po druhém se na našeho akčního hrdinu začnou vrhat. A ty hlášky při tom, např. "Počkej, já ti ukážu!" nebo "Proboha ne, ty ha*zle, tys mi zlomil ruku" :D když si potřebuji odpočinout, pustím si nějaký obdobný film. Dávám tři hvězdičky, ale na snímek "Těžko ho zabít" to podle mě němá. ()

IronRocky

Drsný akční film z drsného prostředí Brooklynu. Seagal jako drsný policajt je fantastický. Vynikající záporák William Forsythe jako psychopatický Richie. Skvělé bitky, hlavně ta v baru. Jednoznačně nejlepší Seagalův film. ()

Rodin

Tohle byl zřejmě poslední film, ve kterém byl Steven schopen ještě zvednout nohu alespoň do výše pasu a zároveň ji ohnout v koleni, v následujících létech už ničil soupeře spíš svými filosofickými krafy a soustředěným pohledem vycházejícím z tváře podobné měsíčku na hnoji. Dobrá béčková kriminálka, praštěný Forsythe sice nebyl moc věrohodný, ale zase skvěle zahrál. 65%? Ano, proč ne. ()

Stanix

Segal, nejznámější tvůrce akčních hovadin, ve svém nejlepším počinu. Film je plný nezapomenutelných hlášek, hlavně těch z hospody. Forsythe si roli vyšinutého vyjetého bose evidentně užívá. Rozhodně stojí za více shlédnutí. ()

Mijagi

Vyhecován vraždou svého kolegy krouží drsnej policajt Gino nebezpečným Brooklynem, čtvrtí v níž vyrůstal a kde zná všechny obyvatelé od pouličních prodavačů restovaných nudlí až po italské mafiánské kmotry. Jde mu o jedno, dopadnout zdrogovaného kápa jednoho z gangů - Richieho - a nemilosrdně na něm demonstrovat, co to znamená spravedlnost. Vybaven brokárnou nafasovanou od svého šéfa a bojovým uměním na úrovni o jeden level vejš než jeho soupeři obráží s baretem muže zákona na hlavě a s policajtskou plackou na řetízku kolem krku zapadlé bary, vykřičený bordely a zavšivené garsonky místního podsvětí. A tu a tam dokáže ukázat i trochu toho srdíčka, třeba ve chvíli, kdy na svojí hruď přitiskne malé štěňátko vyhozené v pytli na ulici řidičem projíždějícího auta. Pokud máte rádi béčkový akční žánr, budete z tohoto filmu nadšený, obsahuje totiž většinu typických prvků – přímočarý děj, jasné rozdělení dobra a zla, spoustu mlátiček a v běžném životě těžko realizovatelných situací. Mně k dokonalosti chyběla uvěřitelnost hereckého umu Stevena Seagala. Dobře se na něho kouká při všech bojových scénách, hůř však v mezi-pasážích. Jeho snaha o citové projevy (včetně výše zmíněného štěněte) působí uměle a věřím, že i lecjaký neherec by se s danou látkou popral líp. I přes všechnu zápornou kritiku patří Nemilosrdná spravedlnost k tomu nejlepšímu, v čem si tento akční hrdina s copatým ohonem zahrál. ()

Knor

Podle mého nejlepší Seagalovka (jen o chlup lepší než Přepadení v Pacifiku). Steven láme, kope, mlátí, střílí a dokonce parádně hlásí ve jménu pomsty. Víc nasranýho Stevena než tady a v Těžko ho zabít neuvidíte. Drsná akční podívaná v seagalovském stylu. ()

biergof

Dnes je až úsměvné, jak někdo mohl startovat v tak nadupaných filmech a kam až doběhl. Je to jako když favorit na maratonu dostane sračku nebo dostihový kůň infarkt. Seagalovi chyběl v kariéře Váňa, žokej, který by mrskal a hřebelcoval. Možná ho mohli už kolem 2002 utratit. ()

Shitonit

Tenhle film miluju. Poprvý jsem to zřel asi před sto lety, a to mě to dostalo. Nádherný fičák od začátku do konce. A mrknu na to dnes.. a je to pořád stejný..jako poprvé.. ()

papadoce

Števo Seagal alias Džíno. Toto je jeho najlepší film z old school éry. Má to drámu, napätie, spád, násilie, finále. Jeho aikido je úplne skvostné, bitka v bare, bitka v mäsiarni, prestrelka v dome s brokovnicou keď lietali hnáty, proste plno plno samostatných scén tvoriacich parádny akčný celok. Film o tom, ako môžete za jednu jedinú noc nasrať mafiu, políciu aj verejnosť a primeraný trest na záver. Film som videl dvojciferne krát a ešte ho uvidím. A nezabudnite, “No sleep till’ Brooklyn”. ()

Sir Ludvig

Asi naozaj najlepší Seagal. Schopný dej, akcia (lámanie končatín, bitka s biliardovými guľami, odstrelenie nohy a nakoniec vývrtkou na víno do čela), hudba a na slaboduchý akčňák celkom dobré filozofovanie. A páčil sa aj mojej mame, a to je už čo povedať! ()

snake

"Ano Stevene, do toho! Zabij jich co nejvíc to jde!" Pardon, ale tento film je typickým příkladem toho, jaká zbytečně násilná béčka, se k nám dostávala po revoluci a o to smutnější je, že film vznikl na začátku 90. let. Jestli tento film někdo považuje za Seagalův nejlepší počin, tak jsem asi absolutní filmový negramot. Pravda, nejsem fanouškem Seagalových filmů, ale musím konstatovat, že tohle je po dějové stránce jeden z jeho nejhroznějších filmů. V tomto filmu sejme Seagal asi stejně lidí, jako ve všech jeho ostatních filmech dohromady, asi 3/4 z nich absolutně zbytečně. K tomu jeho nehercký výkon je doopravdy strašný! Bohůžel mu nejde věřit ani slovo, zvlášť zajímavé je, že když se dozví, že mu zabili parťáka, je absolutně v pohodě a o pět minut dýl je děsně nasranej a chce se mstít. Hloupé dialogy k béčkovým filmům patří, takže nemá cenu je řešit. Ale jeden klad bych našel, prostředí sychravého Brooklynu plného drog, děvek a násilí není vskutku špatné. A ještě jeden klad, film znázorňuje, jak žijou lidi v Brooklynu jakoby v jedné velké rodině. ()

HanSolo

Jeden z nejlepších Seagalových akčních filmů, jehož jediným posláním je člověka pobavit a to se mu skvěle daří. ()

dreamflyer

Za doby kdyz jsem v 90.letech koukal na segala trosku jinak mi tenhle film prisel jako nejhorsi. Ted kdyz jsem ho po deseti mozna vice letech videl znovu,tak jsem byl prekvapenej,ze to je asi jeho nejlepsi film.Takovym urcitym zpusobem bych ocekaval,ze byl natocenej i o nejakej ten rok driv. Zadny hluboky dílo plny vzratu a myslenek to neni,ale na akcni odreagovani proc ne.Jeste ze na konci potrestal toho zlyho pana co vyhazuje pejsky z okna;)).Steven je proste kladak:) a skoro tak drsnej jako chuck:D. ()