Čarodějky

• slovenský

Bosorky

Fantasy / Rodinný / Horor

Velká Británie, 1990, 91 min

Nejedná se teda o nic extra, ale nemohu tomuto filmu upřít, jak mě bavil a navíc ta atmosféra je - alespoň v úvodu - přímo skvostná. Až škoda, že se v podobném duchu nenese i zbytek filmu. Nicméně stále se na to dá koukat. 5/10(10.12.2006)

"A už žádná škola !! Už žádný úkoly !! Budu bydlet ve špajzu.." ;)(6.2.2017)

Skvělá hororová komedie pro děti.Film je plný kouzel a napětí.Tato dětská komedie mě výborně pobavila.(12.2.2007)

Sympatická hororová pohádka britské produkce. Uvědomila jsem si jak je tento jejich ryze osobitý způsob režie příjemný a tak diametrálně odlišný od filmové velkovýrobny z Hollywoodu. Rowana jsem tady viděla snad poprvé zahrát jinou roli než postavu oblíbeného poplety a smolaře. Příběh zlých čarodějnic, nenávidějící děti, byl osvěžující, vtipný a přiměřeně napínavý. Možná menší děti by se bály, čarodějky sice nevypadaly děsivě, to jen užásná Anjelica, ale hubily děti a se sekáčkem honily i hlavní hrdiny v podobě myší. A nějaké poučení? ... dejte si pozor na řeřichovou polévku!(25.10.2014)

Pro menší děcka to musí být dost silná káva hraničící s traumatickým zážitkem schopným dělat hluboko v psychice paseku i v pokročilé dospělosti :D :D ... Já to viděl, když mi bylo tak cca 16 a vůbec jsem nestíhal která páčka :D.. Ta atmosféra je totiž fakt nepříjemná a ani Atkinsonovy ksichty jí rozhodně nezvládnou odlehčit.(14.12.2013)

• - Myši ve filmu jsou hrané krysami. (Pluhy)

• - Na setkání čarodějnic nejsou jenom ženy, ale i muži v ženském prádle. (Pluhy)

• - Čarodějky jsou posledním snímkem, který produkoval Jim Henson, zakladatel Muppet Show (od r. 1976). (Terva)