Čarodějky

Bosorky

Fantasy / Rodinný / Horor

Velká Británie, 1990, 91 min

50%(8.2.2008)

Ty tři jsou hlavně za masky a za tu nejděsivější držku co jsem kdy viděl když jsem byl malej fakt jsem měl mráz po zádech dobrá "pohádka"(25.9.2011)

Být tak sedm, osm, devět let stár, minimálně týden bych pro vzpomínku na ty krasavice inteligentní, které si tam v tom hotýlku udělaly ten svůj výroční sjezd, nezamhouřil oka… Teď však seriózně, bez spekulací, byl jsem spokojen, stopáž přijatelná, tak hloupé to taky nebylo, zkrátka film jako stvořený pro dlouhé zimní večery trávené v úzkém kruhu rodinném, nic víc, nic miň. 70%(4.12.2016)

Mám je ráda,sic neodpovídají pravému Roegovu stylu. Přesto se dá v té pohádce najít kousku jeho stylové zvrhlosti a vyhřezlosti z normálu (užo ty záběry kamery).(30.6.2006)

Horor mého mládí! V 12 letech jsem při tomhle filmu byl posraný až za ušima!(7.1.2014)

• - Film byl nominován Akademií science fiction, fantasy a hororu na pět cen Saturn, a to na cenu za nejlepší ženský herecký výkon, nejlepší make-up, nejlepší hudbu, nejlepšího nejmladšího herec a nejlepší herečku ve vedlejší roli. Neproměnil však ani jednu. (Terva)

• - Soundtrack Stanleye Myerse nebyl ani 20 let po uvedení filmu z nejasných důvodů vypuštěn na trh. (Terva)

• - Čarodějky jsou posledním snímkem, který produkoval Jim Henson, zakladatel Muppet Show (od r. 1976). (Terva)