Čarodějky

Stanley Myers

Tony Lawson

Kostýmy:

Marit Allen

Ty hrůzostrašné stvůry v tak elegantně slizkých maskách lidí, tedy žen...! No velmi originální pohled na ženství a jeho skrytou zrůdnost, zde v podání čarodějnic z celé Anglie, které se jednoho dne v jednom hotelu na pobřeží sejdou... Ale je tu malý chlapec a "jeho" prokleté myšky... :-)(9.10.2011)

Tyhle čarodějky mám rád. Ve filmu nechybí sranda (i když přiměřená) a také částečně ,,děsivá" atmosféra působící hlavně na děti. Na mě to aspoň působilo. Kdykoliv bych se podíval znova. Hodnocení: 60%(26.8.2008)

Roald Dahl patřil v dětství k mým oblíbeným autorům a jeho kniha Čarodějnice mě naprosto uchvátila. Docela drsný příběh dvou mladých chlapců bojujícím proti nelítostným babiznám, které nenávidí smradlavé děti a chtějí je všechny vymýtit z povrchu zemského byl velice napínavý a přesto si nechával pohádkové rysy. Z filmové adaptace jsem měl docela strach, i když jsem si myslel, že úplně špatně by to dopadnout nemělo, a nemýlil jsem se. Své předloze snímek sice nesahá ani po první řádky, ale přesto se jedná o velice slušnou adaptaci, jejíž největší síla tkví v zachování původní ''světa'', jakou známe z knihy. Jedinou chybu vidím ve ztrátě skvělé hrůzostrašné atmosféry a slabému načrtnutí bezmocnosti, kterou ty děti zažívají. Rozhodně tleskám, i když podobný typ snímků nemám zrovna v lásce. 70%(8.5.2006)

Skvělá hororová komedie pro děti.Film je plný kouzel a napětí.Tato dětská komedie mě výborně pobavila.(12.2.2007)

Kvalitní pohádková komedie s Rowanem Atkinsonem ve vedlejší roli, kterou natočil jinak "těžký" režisér Nicolas Roeg. Má blíž k pohádkám "severského" typu, tj. má mrazivou atmosféru a obsahuje pár potenciálně děsivých momentů.(10.12.2002)

• - Zabralo osm hodin, než maskéři přeměnili Anjelicu Huston do role hlavní čarodějnice. (Pluhy)

• - Film byl nominován Akademií science fiction, fantasy a hororu na pět cen Saturn, a to na cenu za nejlepší ženský herecký výkon, nejlepší make-up, nejlepší hudbu, nejlepšího nejmladšího herec a nejlepší herečku ve vedlejší roli. Neproměnil však ani jednu. (Terva)

• - Na setkání čarodějnic nejsou jenom ženy, ale i muži v ženském prádle. (Pluhy)