Hranice (festivalový název)

Slovensko, 2009, 72 min

Jaroslav Vojtek

Marek Leščák

Maroš Šlapeta

Úplně první hodnocení na CSFD, hold světová premiéra...a k filmu, jo šlo to, neměl ani hluchý místa, bylo to docela fajn.(30.10.2009)

• ghatos

Časosběrný nevýrazný materiál. Sice se podařilo částečně vykreslit situaci v pohraničí, ale to je poměrně málo. Není tam nic zásadního. 43%.(8.2.2011)

K štátom na východ od slovensko-ukrajinskej hranice mám silnú citovú väzbu. Až takú, že toto, aj keď dobre spravené ma ničím neprekvapilo, ba dokonca som odišiel už počas titulkov, pretože očakávania boli väčšie.(9.11.2009)

• hollci

Slnko v sieti 2010 - 2 nominácie: Najlepší dokumentárny film, Najlepší filmový scenár(14.9.2013)

Dokument plný paradoxů. Státní hranicí rozdělí na dvě části jednu vesnici. Vetší část je slovenská a menší ukrajinská, ale jak prohlásí jeden z obyvatelů v hospodě - hodně lidí ve vesnici pochází z Maďarska...takže rozdělili maďarskou vesnici na slovenskou a ukrajinskou část...aby těch paradoxů nebylo málo.(3.8.2010)

• - Cena: MFDF Jihlava 2009: Nejlepší dokumentární film ze střední a východní Evropy. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)