Argylle: Tajný agent (2024) odpad!

Aby som parafrázoval postavu Sama Rockwella: „This is the dumbest thing I've ever seen.“ Plus totálny PR ojeb lákajúci na Henryho Cavilla ako hlavnú postavu (aj keď s najdebilnejším účesom, aký mu mohli vymyslieť).

Proti ledu (2022)

Vypol som to, keď v prvej polhodine stihli zabiť dvoch psov.

Válka zítřka (2021)

Keď scenárista nemá ani poňatie ako fungujú pravidlá cestovania v čase, jeho výplod nezachránia ani Bezosove miliardy, ani Chris Pratt. O časových slučkách a logike asi v Amazone nikto nepočul.

Zlom (2019)

Typická americká kresťanská propaganda. Drísty o bohu sa sypú počas celej stopáže, modlitby sú účinnejšie ako medicína a keď sa budete extra kvalitne modliť, privediete k životu aj mŕtveho. Ak neveríte v bradatého dedka v oblakoch, tomuto filmu sa zďaleka vyhnite, inak zbytočne zabijete 116 minút. A ak to chcete vidieť, lebo ste fanúšikom Luka Cagea, tak ten sa tam objaví dokopy na 10 minút. Totálna strata času. EDIT: Arsenal83 nejde prežiť, že niekto tu vyjadrí svoj názor na túto sračku. A nie, nepozeral som to dobrovoľne, pozeral som to, lebo mi za to zaplatili. A vraj kresťania odpúšťajú.

Chlapec, který se stane králem (2019)

Legenda o Artušovi zasadená do moderného Anglicka. Nebolo to zlé, skôr priemerné, ale našlo sa tam zopár vtipov. Cieľová skupina divákov sú decká od 10 do 15 rokov.

V rytmu srdce (2018)

Ak máte radi malé hudobné filmy typu Once alebo Begin Again, tak tento kúsok je rozhodne pre vás. S láskou natočený jednoduchý príbeh otca a dcéry, so skvelou muzikou a výbornými textami. Hlavná predstaviteľka Kiersey Clemons má úžasný hlas a ja tie jej piesne neviem dostať z hlavy ani za nič. Z tohto filmu priam srší láska k filmárčine a muzike. Rozhodne nie na jedno pozrietie.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Chris Rock bol už druhýkrát tá najhoršia voľba, ani raz som sa nezasmial a jeho hlas je čistý ear-rape. Potešila Alicia a Brie Larson je tiež veľká sympaťáčka.

V hlavě (2015)

Slabšiu pixarovku som asi ešte nevidel. Snaží sa to byť sofistikované, ale hlúpym chybám sa nevyhne. A je jedno, že to je pre decká, keď už niečo robím, tak si dám záležať. (Jedna za všetky: Ako si môže pamätať vlastné spomienky z pohľadu tretej osoby?) Pousmial som sa iba raz, Sadness mi liezla neskutočne na nervy a celé mi to prišlo ako prvoplánové rozosmutnenie divákov, len aby to rýchlo na konci zachránili. Prečo sa tento film tak vychvaľuje, netuším.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Hneď prvá scéna je tak strašne digitálna, až ma rozosmiala a bál som sa, čo ma bude čakať ďalej. Zistil som ale, že ma už osudy Avengerov až tak veľmi netrápia, lebo je to stále o tom istom. Pre mňa boli naozaj jediným ťahákom práve postavy, ktoré sú všeobecne najmenej obľúbené. Nebyť Black Widow a Hawkeya, z ktorého spravili konečne celistvejšiu postavu, asi by ma to až tak nebavilo. Marvelovské rozprávky bez logiky sú síce relatívne zábavné a občas vtipné, ale tých trápnejších momentov začína byť čoraz viac. Mám pocit, že celý Marvel sa začína riadiť heslom "kvantita, nie kvalita", aj keď fanúšikom je to asi jedno.

Jurský svět (2015)

Najlepší blockbuster leta my ass! Nebolo to ani zábavné ani vtipné, po všetkých tých CGI Godzillách, Kaiju a neviem ešte akých príšer boli CGI dinosaury obyčajné a nie príliš zaujímavé. Recyklácia všetkého, čo tu už bolo, ale Jurassic Park je značka a preto ide hlavne o prachy. Jediné, čo prekvapilo, bolo pomerne veľa smrtí vedľajších postáv.