Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sharon Stone ve své první velké roli v hrůzostrašném snímku od režiséra filmů Vřískot a Noční můra v Elm Street. Když manžel Marty Schmidtové tragicky zahyne pod koly vlastního traktoru, pozve si zoufalá vdova své nejbližší přítelkyně, aby jí pomohly se s nenadálou situací vyrovnat. Manželova smrt však není jediné úmrtí, do kterého se ženy zapletou, a tajemné nehody brzy prostoupí celý kraj. Stojí za nimi děsivá sekta Amishů, vedená fanatikem Isaiahem? Nebo snad v okolí řádí krvelačný sériový vrah? Či některá z žen skrývá více, než je ochotna přiznat? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

movie 

všechny recenze uživatele

Ranný snímek Wese Cravena. Mistr je jak se zdá v plné kondici, protože vše poctivě chytá za koule už od samého začátku, kdy se odehraje první z podivných vražd v jakési náboženské komunitě. Těžko říct zdali vraždí člověk nebo jakési monstrum, o kterém se mluví jako o Incubu a i sám konec je poněkud znejišťující. Craven si dobře pohrává se scénami vražd, ale na výtečnou zvládá i děsivější momenty, kterých je v DEADLY BLESSING až až. Tohle je sympatický klenot, který by si v našich končinách zasloužil alespoň trapnou TV premiéru. V jedné z hlavních rolí tu najdete mladou a proklatě sexy Sharon Stone a autorem hudby je James Horner, který na výtečnou vykrádá THE OMEN Jerryho Goldsmithe. ()

KasparekZabijak 

všechny recenze uživatele

Filmů z prostředí amišský komunity si moc nevybavím, maximálně Svědka s Fordem a nedostižnýho Kingpina, takže proč do toho nejít ... Vylezla z toho značně ucouraná báchorka s očekávaným průběhem, krásnou ❤️ Šaronkou, tím holohlavým sympaťákem z Hills Have Eyes, ukázkovým otcem - despotou a ke konci trochu vratkou pointou. Totiž, že když nebudete ctít pravidla komunity, koukat po holkách bez fousů, natož se s nima kurvit v autech, který stejně neumíte řídit, případně odlákat chlapa z týhle blázniviny a zkusit s ním žít normálně, mít s ním dítě a traktor, stihne vás trest v podobě koupele s hadem, v horším případě vás zhrzelá poddaná šéfa nakrmí čůrem anebo vás stáhne do pekla samotnej Incubus. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Další pecka od Cravena, tentokrát ale taková netypická. Film je šíleně pomalý a vražd je pomálu. Ale Craven si vyhrál s atmosférou a celkovou pěknou stylovostí. Já za sebe doporučuji hlavně konec kterej je sice takovej Cravenovskej, ale úplně dokonalej. Od začátku filmu nás doprovází skvělá atmosféra doprovázená výbornou hudbou. Sekta byla správně úchylná a Berryman je prostě takovej bůh ošklivosti. Za mě doporučuji. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Je to len pár týždňov, čo zomrel americký režisér Wes Craven. Veľká strata, mohol natočiť ešte zopár dobrých horrorových filmov. Bol to geniálny stvoriteľ Freddyho Kruegera, či autor komerčne úspešnej teenagerskej slasher série "Vreskot". Pred dávnymi rokmi ma presvedčil o tom, že "Hory majú oči" a ukázal mi ako žijú "Ľudia spod schodov". Neraz som s nim absolvoval "Nočný let". Vždy som mal rád jeho filmy. Snímok "Požehnanie smrti" mi však, na moju škodu, dlho unikal. Je to dobre natočený tajuplný príbeh o bigotnej farmárskej komunite, ktorá chráni už po celé generácie strašlivé tajomstvo. Incubus! *** ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Wes Craven nám nachystal film plný překvapení a nejrůznějších zvratů. Došlo i na ducha zabitého manžela a na démona jménem Incubus. Já pořád čekala, že jsou do všeho nějak zapletení ti sektáři od vedle, ale zdá se, že ti měli svých starostí více než dost. Atmosféra snímku je poctivě stavěná od začátku do konce, kdy pořádně vygraduje. Pokud přežijete trošku nudný rozjezd filmu, určitě nebudete litovat. Já jsem byla docela překvapená. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (3)

  • Při scéně, kdy se Martina kamarádka a vesnický kluk projíždějí džípem, zazní song Roda Stewarta „Maggie May“. (K.I.N.G.)
  • V jedné scéně, když hlavní postava vychází z kina, je vidět, že byla na filmu Stranger in Our House, což je odkaz na Cravenův předchozí film z roku 1978. (Campbell)
  • V úvode filmu William Gluntz (Michael Berryman) vynadá Faith (Lisa Hartman), pričom ju mylne označí termínom "incubus". Incubus je druh mužského sexuálneho démona zo stredoveku a jeho ženským ekvivalentom je "succubus". Chybu neskôr zdôrazní aj nápis na stene. (BlackTom)

Reklama

Reklama