Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Amputace

Dostal jsem k tomuto filmu zcela náhodou, nicméně tuto náhodu dodnes proklínám. Za velmi, velmi dlouhou dobu film, u kterého jsem dokázal usnout. Mimochodem Ottmanova hudba byla skvělá a především jí také patří ta jediná hvězda. ()

venca163

Dvě hvězdy, jedna za přeřízlou achilovku, druhá za zalití do vosku zaživa. Jinak, jak já už to hororům vyčítávám, málo srandy. (50%) ()

sedm.1

Stačí napsat teenagerovská vyvražďovačka....prostě se stalo to,že z USA plyne v tomto stylu jeden film za druhým,a jak si jsou věsmes podobné,je až zarážející.Oni snad už jen mění jmena herců a názvy filmu,obsah nechávaj stejný.Úplnej odpad to tedy neni,ale prostě další z řady. ()

Anticque

Film je nudnej, na to že to je dům a lidi z vosku, tak ve filmu je o tom pouze asi 10 minut, je to béčkovej horror, tradiční vyvražďovák, někdy se ptám, že to lidi pořád baví točit, když ví, že to bude stejně propadák, tohle je tak pro 12 až 13ti letý děti, těm se to bude líbit, ale pro člověka kterej má rád horrory, tak to je to velké zklamání a nuda. ()

solskjaer

Přiznávám, nedokoukal jsem to, protože tohle já prostě nedal. Doslova nudnej horor, u kterého budete koukat do stropu a přemýšlet, kdy jste naposled vymetávali pavučiny. Jo, a mimochodem Paris Hilton zahrála geniálně, je to opravdu prvotřídní herečka.......Samozřejmě to byl vtip. ()

Lukoboss

To jsem vůbec netušil, že když se začnu dívat na Dům voskových figurín, dostanu na konci pořádnou porci rozteklýho vosku. Ale ne vosku z již zmiňovaných figurín, ale z celýho baráku (nemluvě o tom, že by ten vařící vosk asi trochu pálil)!! To jsem se fakt začal nahlas smát, protože to bylo neuvěřitelně trapný. Dokonce ještě trapnější než předešlá část filmu. No a o Paris Hilton není potřeba psát vůbec nic... ()

BMAJTZ

Nemůžu přijít na chuť Paris Hilton to za prvé. Za druhé nechápu jak se v hororech jako je tenhle můžou pořád dokola opakovat ty samé chyby. Hlavně tedy logické chyby, otázka totiž zní, když už vás někdo honí a je vám jasné, že je to sériový zabiják a náhodou ho srazíte k zemi, tak ho zcela určitě nedorazíte, aby byla ještě sranda když se probere, aby vás mohl znova honit. Tohle je každý druhý horor, ještěže mu vzali aspoň zbraň jinak bych se klepal do hlavy úplně. Mno nic a tak je to se vším. Prostředí je sice netradiční, ale zápletka zcela tuctová. ()

Babous

Bavil jsem se a bál jsem se celkem solidně. Navíc tolik seriálových herců v jednom filmu spolu s Paris Hilton? ()

Mr.Nigga

Podprůměrná vyvražďovačka, která jako horor bohužel nefunguje ani z poloviny. Řemeslně zvládnuté dobře, rozhodně se sluší vyzdvihnout vizuální stránku a propracovanost prostředí. Bohužel vše ostatní nestojí za nic. Jestli herci hrají dobře nebo ne je irelevantní, jelikož hrají podle sračkovitého scénáře plného stereotypů a bezduchých postav. Jako horor nefunguje především díky absenci atmosféry, není zde nic, čeho by se divák bál (až na pár lekacích momentů). Postavy se chovají jako blbci a debilové, jednají nelogicky a vyloženě hloupě a i vraždy jsou naprosto bez nápadu. ()

Kelly2502

Ak je nejaký film, u ktorého totálne nechápem hodnotenie na čsfd tak je to tento. Čo to má znamenať? Jasné, chápem...teenage vyvražďovačka žiadny veľký priestor na rozvíjanie subžánru neponúka a sama o sebe nemá veľmi čo ponúknuť, ale keď už ide o ten subžáner, tak v tom dokázal tento film ponúknuť úplné maximum. Skvelá atmosféra opusteného mestečka do ktorého sa hlavné postavy dostali po tom, čo sa im pokazilo auto prebíja fakt, že je prvá polhodina filmu bez akéhokoľvek napätia, zoznamovanie sa s postavami však nenudí a scéna v stanoch počas prvej noci je milá, čo by som na horor fakt nepovedal______Práca s napätím, ktorú tu ľudia tak hejtujú má v skutočnosti ešte väčší priestor než samotné vraždenie a dôkazom je aj to, že posledných 35 minút je úplne bez vrážd a celé je to postavené na odkrývaní mytológie vrahov a snahe hlavných postáv ujsť z mesta. Vraždy sú rýchle, úderné a nevyžívajú sa v prílišnom násilí, takže reči, že tu nie je napätie a ide len o vraždy, ktré sú nudné si strčte do prdele...veď ani nepamätám kedy som naposledy mal záujem zistiť, ako slasher skončí a chcel aby hlavné postavy prežili________Klišé, o ktorých ľudia hovoria? Áno, našli sa, ale skôr by som ich pokladal za trópy, s ktorými žáner jednoducho pracuje a všetko ostatné bolo povýšené na vyššiu úroveň a snažilo sa prevedením odlíšiť od konkurentov, vrátane príbehu, ktorý je úplne iný, než pôvodný film, ktorého je tento remakom______Odštiknutý prst, sekundové lepidlo, ľudia z vosku a samotný záver filmu boli scény, ktoré si zapamätám a budem na nich spomínať narozdiel od 90 percent iných slasherov, ktoré za nič nestoja (a že som ich videl už veľa)______A zabudol som spomenúť, že práca kamery a strihu sa veľmi očividne snažila vyhýbať lacným jumpscarom, ktorými sú dnešné filmy preplnené a potrhnuté podmanivo až rozprávkovou hudbou(v tom creepy slova zmysle) to pôsobilo naozaj lahodne______Nehovoriac ani o poetike na konci filmu, predovšetkým so siamskými dvojčatami (deti z vosku, opätovné spojenie)....Kde v dnešnej dobe nájde kurva človek poetiku v modernom horore točenom pre masy a ešte s otrasnou Paris Hilton v jednej z rolí. Tento film priniesol maximum, aké teenage slasher môže priniesť a svoju prácu odviedol lepšie ako iné, omnoho známejšie horory. Po filmoch Kruh a Hory majú oči je to tretí najlepší americký hrorový remake od roku 2000. ()

darwin

Prvních 45 minut se nic neděje a když se něco začne dít, tak se postavy počnou chovat nelogicky. Paris Hilton je tam platná jak saňky v létě, ta kráva je sice bohatá, ale gumová pana umí hrát líp. Pár lekaček stojí za to a ani atmosféra není někdy špatná. Voskový dům je vymakaný, to je pravda, větší prostor ale mohl dostat zbytek městečka, tak to místy působilo jako filmová kulisa. ()

Han22

Už se to lepší. Dům voskových figurín (nevím proč jsem myslel, že to bude remake klasických béček z 80. let) se pomaličku rozjíždí, obsahuje herce na zabití (Paris Hilton je snad ještě horší herečka než zpěvačka), ale i pár slušných vražd (bohužel můj oblíbený Jared Padalecki ze Supernatural to dlouho nepřežije) a kupodivu perfektní finále ve voskovém domě. ()

šalenka

Škrtám horor a přepisuji na KOMEDIE. Paris Hilton dokázala, že umí skvěle předvádět své tělo, ale mozek ne. Ale velmi pěkný byl voskový dům. ()

Rudinsky

Nie je to nič svetoborné, ale v niektorých momentoch poriadne zatiahne za žalúdok, a doteraz nepochopím, prečo sa môj kamarát 15 minút v kuse smial, keď tu stupídnu tváričku Paris Hiltonovej prebodol ten roksor... ()

jondoe

Neviem co tomu to filmu vytknut. Ono to nie je najhorsie natocene a dokonca ani zahrate to nie je zle. Skor by som povedal ze vp filme mi mozno chybalo viac postav a tym padom aj viacej vrazd ,ktore v tomto filmu neboli nijak desive. Mozno to mohlo byt kratsie. Ale aj napriek tomu to nebolo az take hrozne ako som sa docital v niektory komentaroch. Svoju atmosferu to malo a to sa v horore hodnoti ,takze davam za tri. ()

NICOX

Elishin ufiknutý prstík je zmiňován snad v každém druhém komentáři. Přiznávám, že takhle scéna se mi taky líbila, ale třeba taková Jaredova prostřihnutá achilovka taky nebyla k zahození :D Z nějakýho důvodu jsem se tomuhle snímku dlouho vyhejbala a myslím si, že kvůli Paris Hilton. Ale obecně co se hereckýho obsazení týče, je to takovej průměr a Paris jim to nijak zvlášť nekazila. Pár dobrých scén, hodně lekaček, roztékající se dům, atmosféra... to bych asi vyzdvihla. Celkem slušnej průměr. 65 % ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak