Dům voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• Enšpígl

Já blbec si myslel, že je to dokument o nově otevřené pobočce Muzea voskových figurín Madam Tussaud ve městečku Athelston, ale byl jsem jen svědkem neuvěřitelného plýtvání voskem . No a Paris Hilton podala daleko lepší výkon v dokumentu 1 Night in Paris. Reakce na koment uživatele FINGON -- ona tady v každé scéně šoustala? Pro samý vosk, mě koukám uniklo to podstatný !!!(3.1.2007)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $32,064,800Tržby Celosvetovo $68,766,121║ Na moje prekvapenie celkom slušne zvládnutý horror, z dávkou napätia, dusnej atmosféry, Elisha Cuthbert tiež spraví svoje čaro, na záver to je trikovo úchvatné ako sa všade valí roztavený vosk, a je to iné než pôvodné Múzeum voskových figurín a to je dobre, moc dobre.... jedine Paris Hilton tam dosť zbytočne vyčnieva, aspoň že jej nevenovali toľko priestoru aby to mohla svojou umelou hereckou kreáciou viac skaziť. /70%/(19.7.2009)

• Rex Mundi

(pozor, určite obsahuje spoilery, ale nemôžem si pomôcť!) Na kieho boha má táto zlátanina 113 minút, to nikdy nepochopím. Bohužiaľ, ani svižného rozjazdu sa človek nedočká, pretože prvé dve tretiny filmu sú príšerne nudné a keď začne zabíjanie, ani jednu postavu už neľutujete. Tínedžeri sú takí tupí, že si zaslúžia umrieť čím skôr aj za to, že všetky ich stupídne vety už ste stokrát počuli v iných tínedžerských hororoch. Najviac pudu sebazáchovy a zdravého rozumu (ale len v porovnaní s ešte väčšími hlupákmi!) mala na moje veľké prekvapenie postava Paris Hiltonovej - no ani tej to nakoniec veľmi nepomohlo. Scenár je jedna vykrádačka za druhou a zo záberov vysvetľujúcich to, čo divák už 15 minút vie, mi bolo zle. Jediná originálna vec v tomto filme (ani to si nie som istá) boli tie tony vosku na záver. A jasný odkaz na možné pokračovanie? - to už sa mi chcelo zavyť zo zúfalstva! Takýto trapas sa dá krásne vyjadriť zvolaním hrôzy, ktoré zo seba vydal môj priateľ pri záverečných titulkoch: "Na toto potrebovali dvoch scenáristov?!?"(4.5.2006)

První polovina je téměř bez vyjímky nudná, v té druhé se vše rozjede v celkem slušnou zábavu. Nakonec to po zásluze zbořilo moje předsudky.(25.3.2006)

Figuríny sice neboří hranice žánru, ale pohybují se v nich více než dobře a v místních komentářích často kritizovaná kombinace teenagerské vyvražďovačky s atmosferickým horrorem mi ani náznakem nevadila. Když připočtu ultravoskové finále, krásnou Elishu a solidního drsňáka Chada Michaela Murraye, vychází mi, že americký horror není mrtvý. Jakkoli je mi jasné, že jde o sezónní záležitost, kterou mi oblíbení herci vyhnali do subjektivně vysokých míst.(4.7.2006)

• - V domě voskových figurín je možné všimnout si figuríny s roztaveným obličejem, jelikož tvář byla vystavena slunci. Slunci však byl vystaven celý voskový dům, který však žádné stopy poškození nenese. (fiLLthe3DD)

• - Hlavní záporák se jmenuje Vincent. Jde o odkaz na Vincenta Price, který hrál v původním House of Wax (1953). (becki_tu)

• - Spoiler: Smrť Paige Edwards (Paris Hilton) bola pôvodne krvavejšia a surovejšia, pred uvedením do kín sa však táto scéna nevyhla zostrihaniu. (beso74)