Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Točit to Jeunet, seru vosk...(6.8.2010)

• FlyBoy

Až na počiatočnú vatu, vcelku neškodný "slasher" s prijateľným "gore", Elishou Cuthbert, siamskými dvojčatami, gálonmi roztaveného vosku a reprezentatívnou popravou Paris Hilton, ktorej poctu neskôr zložila naša nebojácna "Chainsaw maid." Istotne pozerateľnejšie než "My bloody valentine", ale takisto na míle vzdialené od kvalít verzie z roku 1958. Pozor, kliešte!(20.9.2011)

Elishu mám rád hodně. A naprosto chápu, že je tenhle film blbost se straaaaaaašně dlouhým rozjezdem. Když už dojde na vyvražďování, tak se dočkáme docela hodně originálních momentů (rozteklej barák, bodání do Paris skrz podlahu) a jedné vyloženě geniální scény (ano je to ta s prstíkem v kanále :-) Jenže rejža to naneštěstí vždycky stihne něčím shodit a pokazit (mrkající hlava, zmrtvýchvstání zlého týpka). Duo vraždících bratrů taky není moc hrůzostrašné, zvlášť benzinkář Bo by nenahnal hrůzu ani miminu, to maskovaný rocker Vincent je jiný šálek kávy, ale stejně mu na coolovosti ubírá fakt, že mu nasranej teenager jde v klidu rozbít hubu, místo aby se pomočoval hrůzou. Celkově mě ale House of Wax pobavil, takže dávám 60% s čistým svědomím. P.S. Paris Hilton sice na Oscara nehraje, ale zas takovej průser to taky nebyl.(2.4.2006)

První polovina je téměř bez vyjímky nudná, v té druhé se vše rozjede v celkem slušnou zábavu. Nakonec to po zásluze zbořilo moje předsudky.(25.3.2006)

Je to mierne nadpriemerný americký horor. Má celkom dobrý príbeh o skupinke mladíkov, ktorí vyrazia na vzdialený športový zápas, ale kvôli problémom s autom musí časť z nich dočasne zostať na mieste pri opustenom mestečku, ale zistia, že tam vyčíňa dvojica vrahov, ktorí zo svojich obetí robia voskové figuríny. Spracovanie nie je ničím výnimočné, ale ani nie je zlé, po klasickom zoznamovacom úvode už postavy prídu na miesto neďaleko mestečka, kde sa už začne hlavný dej, síce by filmu prospela trochu lepšia dynamika, pretože vždy trvá, kým sa dej výraznejšie posunie, ale aj tak sa na to dá bez problémov pozerať, nudných miest je minimum a celá tématika s múzeom je zaujímavá a tak to ozvláštňuje aj nedôležité scény, ale po hodine filmu sa to už celkom rozbehne a záverečná fáza je pomerne dobre zvládnutá. Ako horor tento film moc nefunguje, ale určite obstojí ako slušný thriller, keďže miestami som spokojný s napätím, len by to chcelo aj nejakú atmosféru. Čo sa týka krvavých scén, tak ich nie je až tak moc a ani nie sú ničím výnimočné a to ani drsnosťou, ktorú by som vo svojej kategórii označil len za mierny nadpriemer, ale aj tak väčšina z nich je celkom dobre zvládnutá, obzvlášť smrť Paris Hilton. Ale skôr ma tu zaujali rôzne naháňačky a ukrývanie sa pred vrahom, hlavne slušné scény v kostole alebo v kine. A páči sa mi aj vizuálne dobre zvládnutý záver. Herecké obsadenie je pre tento typ filmu dostatočné, nikto neprekáža a minimálne Elisha Cuthbert a Jared Padalecki aj potešia. A spokojný som aj s rozdielnou dvojicou vrahov. Réžia nie je zlá, štandard si splní, ale nič navyše a technická stránka je vydarená. Dom voskových figurín nie je žiadny klenot, ale jeden z tých pozerateľných amerických moderných hororov, ktorý aspoň raz určite dokáže pobaviť. 62%(2.8.2007)