Dům voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• Isherwood

Rutinní vizuální tapeta, jež absolutně postrádá napětí, tempo i řádnou rytmiku vyprávění. Rozvleklý úvod načrtává přímočaré charaktery, které se nijak neodkloní od zavedených šablon současného teen hororu, což by nijak nevadilo, kdyby snímek absolutně neabsentoval krom zmíněného napětí taky zábavnost. Hrdinové umírají v předem odhadnutelném schématu bez řádnější režisérské inovace a ochoty ukázat divákům něco nového. Jistě, většině patnáctiletých to pocuchá nervy i žaludek, ale ne všem bude vosková sprcha či přesně zapíchnutá trubka připadat úplně košér k tomu, aby se pobavili. Absolutní zbytečnost bez jediného pozivita.(19.11.2006)

Bavilo mě to více než všechny přechozí filmy od Dark Castle Entertainment, tímhle tempem tu máme do konce dekády nějakou stoprocentní záležitost. Ano, dokonce více než poměrně oslavovaná Gothika (ale zase méně než remake Texaského masakru) Rozjezd byl sice slabší, ale pak už to šlape a jedna hezčí mrtvolka než druhá potěší každého fanouška žánru. Tomu zvlášť zvrhlému bude ke štěstí stačit ucvaknutí malíčku ikonické Elishi nůžkami na plech:-)(21.7.2005)

Společnost Dark Castle vyprodukovala už slušnou dávku hodně nepřesvědčivých hororových thrillerů (Gothika, Loď duchů), tentokráte si mě ale kupodivu získala remakem nepochybně zručnějšího originálu. Šestice přátel míří na fotbalový zápas, ale osudnou chybu udělají hned v polovině cesty, když se rozhodnou přespat v lesích nedaleko nenápadného městečka, na kterém se vypíná dům voskových figurín. A jsme v teenagerském hororu, tudíž je "pochopitelné", že mladé a nerozvážné často nenapadne v zásadních situacích nic lepšího, než se rozdělit a do pootevřených dveří vstupovat osamoceně!! Čeho bychom se ale pak měli bát? Přesto mi úvodní seznamování nudné rozhodně nepřipadalo (co v obdobných vyvražďovačkách očekáváte?), i když je zřejmé, že gradování přijde až v městě "mrtvých" - režii nechybí nápad, brutalita nabere na obrátkách (osa Elisha-kanál-prst) a snímek nám přichystá nečekaně výživné finále těžící z faktu, že sám ústřední dům stojí na voskových základech!! Herecky film představuje asi to, co veškerá hororová produkce, rozmazlená Paris je tu jen jako plakátové lákadlo, v čemž nevidím nic špatnýho!! Elisha Cuthbert herecký talent nepochybně má (The Girl Next Door), tady ale o oscarové výkony zase tak nejde!! Nemyslíte? Asi jsem byl moc tolerantní (ale předvídatelných je 80% dnešních hororů, o logických chybách nemluvě), výsledek mě ale uspokojil!!(12.12.2006)

• FlyBoy

Až na počiatočnú vatu, vcelku neškodný "slasher" s prijateľným "gore", Elishou Cuthbert, siamskými dvojčatami, gálonmi roztaveného vosku a reprezentatívnou popravou Paris Hilton, ktorej poctu neskôr zložila naša nebojácna "Chainsaw maid." Istotne pozerateľnejšie než "My bloody valentine", ale takisto na míle vzdialené od kvalít verzie z roku 1958. Pozor, kliešte!(20.9.2011)

• akisha

Zábavná kravina, která je zábavná svou blbostí. Typický teenage-vyvražďovák s asi dvěma celkem působivými scénami, tlupou nesympatických adolescentů (aspoň že tam je ta Elisha) a voskovým muzeem. Scény v něm patří k tomu nejlepšímu ve filmu. O strachu či napětí nemůže být řeč, dokonce ani lekačky nefungují, ale v rámci možností nabízí film dost vtipných a zábavných okamžiků (Paris Hilton, malíček, pianista atd.).(13.2.2011)

• - Film byl studiem Warner Bros. prohlášen za jejich nejhorší remake. (NormanBates)

• - Hlavní záporák se jmenuje Vincent. Jde o odkaz na Vincenta Price, který hrál v původním House of Wax (1953). (becki_tu)

• - Vo filme je možné zhliadnuť pohľad na hory, ale v Luisiane, kde je dej situovaný, žiadne hory nie sú. (beso74)