Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• Matty

Těm, jenž se nemilosrdně pouštějí do kritizování slaboduchých hororových vyvražďovaček, bývá diváky z řad cílové skupiny mnohdy doporučováno „ať se na to nedívaj, když se u toho nebavěj“ časté jsou rovněž nechápavé dotazy typu „a co ste čekali, umělecký dílo?“. Jenže s podobnou logikou by byla automaticky vyloučená kritika kteréhokoliv filmu, jež plní svůj účel. Třeba bylo účelem Kameňáku nepobavit ani jednoho diváka staršího dvanácti let, kdoví. Tímto obšírnějším úvodem se chci dostat ke konstatování, že bychom měli být rádi za současné americké horory nevalných kvalit, moc dobře se totiž kritizují. Dům voskových figurín přitom nedopadl zcela katastrofálně, přinejmenším v závěru to dokázal pořádně rozpálit. Otázkou je, zda-li má smysl vyměnit bezmála dvě hodiny svého života za to, co zmíněnému finále předchází. Všichni mladiství herci jsou otřesní, alespoň že herecká účast Paris Hilton je kompenzována (POZOR blíží se SPOILER) roztomile morbidním způsobem jejího skonu (konec SPOILERU). Malinko silnější dojem ve mně zanechaly postavy vraždících bratří, z nichž jeden připomíná Ozzyho Osbournea a jejichž vražedné metody vzbuzují přinejmenším znepokojení (představte si, že jste zaživa zalití do vosku…). Množství klišé je přímo úměrné množství logických kiksů, atmosféru nemá film žádnou, všehovšudy jsem sebou jednou ucukl, režie je nudná, závěrečné titulky odfláknuté… stačí? Myslím, že ano. 40% Zajímavé komentáře: Djkoma, choze, Ruut, Damielka, ABCD Marta(15.5.2007)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $32,064,800Tržby Celosvetovo $68,766,121║ Na moje prekvapenie celkom slušne zvládnutý horror, z dávkou napätia, dusnej atmosféry, Elisha Cuthbert tiež spraví svoje čaro, na záver to je trikovo úchvatné ako sa všade valí roztavený vosk, a je to iné než pôvodné Múzeum voskových figurín a to je dobre, moc dobre.... jedine Paris Hilton tam dosť zbytočne vyčnieva, aspoň že jej nevenovali toľko priestoru aby to mohla svojou umelou hereckou kreáciou viac skaziť. /70%/(19.7.2009)

• Dudek

Přiznávám bez mučení, že jsem se velmi těšil, ale už u první scény mi zamrzl úsměv na rtech. Strašidlácké písmo oznamuje rok konání a mi máme tu čest sledovat první zbytečnou scénu, která nám vypráví, jak vraždící monstra vznikla. Při přechodu do součastnosti překvapí zejména old režie, která se snaží vymykat se zbytečným filtrům a spíše si užívá starých dobrých detailů. Bohužel tvůrčí tým nepobral špetku talentu, takže ani z těch nejlépe napsaných scén nedokáže vytěžit kapku napětí (ten trapný nájezd do kampu, první zabití...). Absence atmosféry se vleče celou stopáž a už už jsem se začínal bát, že tenhle snímek opravdu nemá co nabídnout. Jediným štěstím tak zůstává nijak úchvatný závěr, který opět přímo šokuje neschopností tvůrců, jenže má alespoň pár příjemných překvapení. Rozdělení dvojčat, opětovné spojení, roztékání se domu to sjou všehovšudy tři scény, na které hned nezapomenu. Abych všechno nenechával jen režii a kolektivu, musím pořádně profackovat i scénáristy, kteří nám představují nejdementnější hlavní postavy (zejména Wade je prostě idiot), jaké jsme měli tu čest vidět. Jejich drzost, když všude lezou, rozbíjí věci a šahají na to co jim nepatří ve fázi, kdy jim vlastně o nic nejdou snad ani nezná mezí, takže jsem si dokonce přál, aby jejich vražda byla mnohem násilnější. Nejsympatičtější a zároveň nejlépe zahranou postavou se tak k mému velkému překvapení stala Paige, ovšem ta dostala trestuhodně málo prostoru. Celkově nejhrůznější scénou je představení loga produkční společnosti a nejpovedenější ve filmu - krom samotného závěru - Paris ve stanu a příjemné video nahrávky v kempu. Ohromná nuda a hlavně zklamání.(30.12.2007)

• MM_Ramone

Vysoko potenciálny horrorový námet je tu nehanebne zmršený príšerným teenagerským spracovaním. Celé to pôsobí naivne, jalovo a nudne. Neverím, že sa najde divák starší ako dvadsaťpäť rokov, ktorý by to ocenil aspoň troma hviezdičkami. Toto je horror súci tak akurát pre stredoškolákov, aj to len pre tých, ktorí ešte nie sú v tomto filmovom žánri zabehnutí. Slabota. **(23.1.2008)

Nechápu, ale mě se to poměrně líbilo. Elisha je kočka, Jared sexy. Když se kouknu na mnohé další "horory" tak tohle bych vyzdvihla.(30.5.2008)