Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

• Rex Mundi

(pozor, určite obsahuje spoilery, ale nemôžem si pomôcť!) Na kieho boha má táto zlátanina 113 minút, to nikdy nepochopím. Bohužiaľ, ani svižného rozjazdu sa človek nedočká, pretože prvé dve tretiny filmu sú príšerne nudné a keď začne zabíjanie, ani jednu postavu už neľutujete. Tínedžeri sú takí tupí, že si zaslúžia umrieť čím skôr aj za to, že všetky ich stupídne vety už ste stokrát počuli v iných tínedžerských hororoch. Najviac pudu sebazáchovy a zdravého rozumu (ale len v porovnaní s ešte väčšími hlupákmi!) mala na moje veľké prekvapenie postava Paris Hiltonovej - no ani tej to nakoniec veľmi nepomohlo. Scenár je jedna vykrádačka za druhou a zo záberov vysvetľujúcich to, čo divák už 15 minút vie, mi bolo zle. Jediná originálna vec v tomto filme (ani to si nie som istá) boli tie tony vosku na záver. A jasný odkaz na možné pokračovanie? - to už sa mi chcelo zavyť zo zúfalstva! Takýto trapas sa dá krásne vyjadriť zvolaním hrôzy, ktoré zo seba vydal môj priateľ pri záverečných titulkoch: "Na toto potrebovali dvoch scenáristov?!?"(4.5.2006)

Soundtrack John Ottman: 1. Spitfire - The Prodigy ,2. I Never Told You What I Do for a Living - My Chemical Romance ,3. Minerva - Deftones ,4. Gun in Hand - Stutterfly ,5. Prayer - Disturbed ,6. Path to Prevail - Bloodsimple ,7. Dried Up Tied and Dead to the World - Marilyn Manson ,8. Dirt - The Stooges ,9. Not That Social - The Von Bondies ,10. Cut Me Up - Har Mar Superstar ,11. New Dawn Fades - Joy Division ,12. Taking Me Alive - Dark New Day ,(8.6.2011)

Další z pestré řady teenagerovských vyvražďovaček typu parta mladých lidí, cestujících na zápas, koncert, atd. kontra šílený zabiják páchající své aktivity v podivném městečku, které často není ani vyznačeno na mapě. Naprosto fascinující herecký koncert "pipky" Hilton dodá první části filmu opravdu netušený rozměr. Světlými místy filmu jsou chvíle strávené ve voskovém domě šílených bratrů a také voskové figuríny. Docela se mi líbil závěr filmu, odjezd přeživší dvojice v autě, záběr kamery ze zadního skla a následné vytažení kamery z pod bundy plus hudba. Až příliš nápadné podobenství s koncem filmu Psycho 3. Tam ovšem Norman Bates vytáhl zpod svého saka jiný předmět...(29.7.2006)

Odpočinková a rutinní zábava na závěr uběhaného sobotního dne, která spíše než predělávku klasického horroru z 50. let připomene Wrong Turn a remake remakeu Texas Chain Saw Massacre. Prostě nic nového pod sluncem.(28.10.2005)

• Renton

Scénář: Chad Hayes, Carey Hayes .. Dějově vyprázdněná sračka natažená do přepísklé stopáže, kde zejména první polovina nudně plyne, je bez vtipu, obsahuje hloupé dialogy a nakonec debilně graduje... House of Wax se - podobně jako hovadina Hostel, který lákal na jméno Tarantina - alespoň opírá o provařenou tvář Paris Hilton. Marketingově chválihodné, pro výsledek zcela nepodstatné. Nepotěší tím ani masturbátory, neboť přítomnost Paris je trestuhodně nevyužitá a o cudnosti Elisha Cuthbert se nemá ani cenu rozepisovat. Ještěže Paris padla statečně a zábavně. Ale mohla při striptýzu sundal i vršek.(15.4.2007)