poster

Dům voskových figurín

 • USA

  House of Wax

 • Slovensko

  Múzeum voskových figurín

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *

  Ze 113 minut jsem se nudil celých 110 (ty 3 minuty trvalo sledování Elishy :)). Prostoduchý horor, který si neumí vybrat čim chce být. Buď atmosférickou podívanou nebo vyvražďovačkou mladých lidí (na to však je málo herců). Velmi hezký však byl dům z vosku a závěr (nechci spoilerovat), který milovníky vosku potěší. Zbytečný horor.(13.8.2005)

 • castor
  ***

  Společnost Dark Castle vyprodukovala už slušnou dávku hodně nepřesvědčivých hororových thrillerů (Gothika, Loď duchů), tentokráte si mě ale kupodivu získala remakem nepochybně zručnějšího originálu. Šestice přátel míří na fotbalový zápas, ale osudnou chybu udělají hned v polovině cesty, když se rozhodnou přespat v lesích nedaleko nenápadného městečka, na kterém se vypíná dům voskových figurín. A jsme v teenagerském hororu, tudíž je "pochopitelné", že mladé a nerozvážné často nenapadne v zásadních situacích nic lepšího, než se rozdělit a do pootevřených dveří vstupovat osamoceně!! Čeho bychom se ale pak měli bát? Přesto mi úvodní seznamování nudné rozhodně nepřipadalo (co v obdobných vyvražďovačkách očekáváte?), i když je zřejmé, že gradování přijde až v městě "mrtvých" - režii nechybí nápad, brutalita nabere na obrátkách (osa Elisha-kanál-prst) a snímek nám přichystá nečekaně výživné finále těžící z faktu, že sám ústřední dům stojí na voskových základech!! Herecky film představuje asi to, co veškerá hororová produkce, rozmazlená Paris je tu jen jako plakátové lákadlo, v čemž nevidím nic špatnýho!! Elisha Cuthbert herecký talent nepochybně má (The Girl Next Door), tady ale o oscarové výkony zase tak nejde!! Nemyslíte? Asi jsem byl moc tolerantní (ale předvídatelných je 80% dnešních hororů, o logických chybách nemluvě), výsledek mě ale uspokojil!!(12.12.2006)

 • NinadeL
  ***

  Krásně hloupé, ale v podstatě díky této verzi za vzkříšení původních voskových hororů.(22.4.2009)

 • ripo
  **

  Veta, kde sa vyskytujú slovné spojenia ako tínedžerský horror a vyvražďovačka už samé od seba neveštia nič dobré .... Po scénaristickej stránke to bolo more balastu s niektorými príšerne stupídnymi hláškami a dejovým tempom, ktoré sa tempo ani nedalo nazvať. Posuny v deji boli niekedy posúvané akoby nasilu buldozérom. Za povšimnutie stálo digitálne stvárnenie voskového domu a jeho záverečná deštrukcia .... Za najvydarenejšiu smrť považujem kreatívny výkon Paris Hilton ....0 )(8.2.2007)

 • Boss321
  ***

  Abych řekl pravdu tak jsem poměrně mile překvapen. Neříkám, že je to nějaká bomba, ale za shlédnutí to určitě stojí. Elisha Cuthbert společně s Chadem Michaelem Murrayem utáhnou spolehlivě celý film na svých bedrech. Jaume Collet-Serra předvedl slušný režijní debut.(9.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace