Dům voskových figurín

House of Wax

Múzeum voskových figurín

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Já teda dycinky raděj spíš ty křídy, než voskovky... Nakonec to ale stejně nejlepší je uhlem... ;o) . . . Nu, ale zase v rámci žánru - jistá originalita se tomuhle >dílku< upřít nedá... - - - - - (Poprvé viděno 23.1.2009 na tv Prima, komentář zde jako mnohý, v paraf(rázích;-)ínu inu rozpuštěný - 24.1.2009)(24.1.2009)

Tak od tohohle filmu jsem nečekal vůbec nic... Ani to, že mu dám tři (no, jsou to spíš tři a půl) hvězdy. Kdyby neměl tak pomalý rozjezd, šel bych ještě výše. Prakticky až když uběhne třičtvrtěhodina filmu, začne se dít "něco pořádného". Ale zato se to nepřestane dít až do konce. Bráchové záporáci (jeden vypadá jako Ozzy, druhý jako nějaká vedlejší postava z La Piovra) jsou dobří, k tomu, aby naháněli hrůzu, jim nejvíce pomáhá vynikající Ottmanova hudba a chvílemi rutinní - chvílemi originální režie. Všechny ty "postavy" likvidují bez zbytečného okecávání, což určitě potěší, a na své si přijdou i milovníci hezky "masitých" záběrů.... "Rozpouštějící se" finále se mi líbilo moc (kameraman dostává jedničku s hvězdičkou), stejně jako pěkně vyjukaná Elisha Cuthbert, závěrečné mrknutí na diváka se mi spolu s Paris Hilton (která ovšem hrála to, co měla, to se jí musí nechat) už líbilo méně. Ale jsem spokojený.(8.5.2010)

• ripo

Veta, kde sa vyskytujú slovné spojenia ako tínedžerský horror a vyvražďovačka už samé od seba neveštia nič dobré .... Po scénaristickej stránke to bolo more balastu s niektorými príšerne stupídnymi hláškami a dejovým tempom, ktoré sa tempo ani nedalo nazvať. Posuny v deji boli niekedy posúvané akoby nasilu buldozérom. Za povšimnutie stálo digitálne stvárnenie voskového domu a jeho záverečná deštrukcia .... Za najvydarenejšiu smrť považujem kreatívny výkon Paris Hilton ....0 )(8.2.2007)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $32,064,800Tržby Celosvetovo $68,766,121║ Na moje prekvapenie celkom slušne zvládnutý horror, z dávkou napätia, dusnej atmosféry, Elisha Cuthbert tiež spraví svoje čaro, na záver to je trikovo úchvatné ako sa všade valí roztavený vosk, a je to iné než pôvodné Múzeum voskových figurín a to je dobre, moc dobre.... jedine Paris Hilton tam dosť zbytočne vyčnieva, aspoň že jej nevenovali toľko priestoru aby to mohla svojou umelou hereckou kreáciou viac skaziť. /70%/(19.7.2009)

Zas tak špatné to tedy nebylo. Už mám pokrk samých duchařských hororů. Tady se jedná o takový netradiční slasher. Vím dobře, že to úrovní nedosahuje třem hvězdičkám. Ale je to konečně aspoň změna. 50%(30.6.2007)