Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Na tenhle horor jsem zcela náhodou zamířil do kina, a to z toho důvodu, že venku byla zrovna třicetistupňová vedra a v multikině byla chladivá klimatizace, tak jsem šel do kina kvůli tomu, abych uniknul slunečnímu žáru a abych se zchladil. A ani nevím proč, ale vybral jsem si tento film. A byl jsem docela spokojený. Jedná se o originální teenagerovskou vyvražďovačku pomocí originálního způsobu smrti (zalití zaživa do vosku asi není nic příjemného). Musím říci, že jsem se při mnoha momentech docela bál. Mne se to prostě líbilo a považuji to rozhodně za jednu z těch lepších vyvražďovaček. Takže já jsem spokojený a s čistým svědomím mohu dát tři hvězdičky, protože o podprůměr se určitě nejednalo, ale tak moc originální to zase také nebylo, prostě průměr. Ale rozhodně jsem těch peněz za vstupenku do kina vůbec nelitoval.(30.12.2007)

Naštěstí jsem od filmu nečekal žádný zázraky a tak mi vůbec nevadilo, že děj je občas trochu nedomyšlenej a že je to založený jen na krvavých scénách bez nějakýho většího napětí, ale i přes ty místy brutální scény mi to stejně jako horor moc nepřipadalo, snad jen když se Paris Hilton snažila hrát . Jenže tyhle nepovedenosti jsem moc nevnímal a tak jsem se u toho bez větších problémů mohl bavit dobře a závěrečná scéna v domě voskových figurín je asi nejlepší částí filmu a nechává zapomenout na nepovedený děj a haldu nesmyslů. A s Elishou ve filmu tomu prostě míň než 3 dát nemůžu(8.3.2006)

• Enšpígl

Já blbec si myslel, že je to dokument o nově otevřené pobočce Muzea voskových figurín Madam Tussaud ve městečku Athelston, ale byl jsem jen svědkem neuvěřitelného plýtvání voskem . No a Paris Hilton podala daleko lepší výkon v dokumentu 1 Night in Paris. Reakce na koment uživatele FINGON -- ona tady v každé scéně šoustala? Pro samý vosk, mě koukám uniklo to podstatný !!!(3.1.2007)

Styl když se rozbije auto, někde v pustině, mě už opravdu přestává bavit. Páni režiséři buďte více tvořivější. A kriste pane, v cizím baráku když se zhasne, vemte nohy na ramena!! Jak Vás to vychovali?? Bonbonek by jste si od cizích taky nevzali. Další filmek alá masakr, pach krve apod. Ale pár scén mě donutilo podívat se víckrát. Například přefiklá achylovka, uštíplý prst, návod jak zavřít pusu otravným lidem, závěrečná scéna v domě a dům celej. Jo a vlastně krásná smrt Paris Hilton ;)(31.3.2009)

Točit to Jeunet, seru vosk...(6.8.2010)

• - V domě voskových figurín je možné všimnout si figuríny s roztaveným obličejem, jelikož tvář byla vystavena slunci. Slunci však byl vystaven celý voskový dům, který však žádné stopy poškození nenese. (fiLLthe3DD)

• - Jared Padalecki (1.93 m) je oveľa vyšší ako jeho herecká partnerka Elisha Cuthbert (1.59 m). Aby nebol tento výškový nepomer tak do oči bijúci, mala Elisha pri natáčaní spoločných scén na spodku čižiem pridané drevené podstavce. (beso74)

• - Film byl studiem Warner Bros. prohlášen za jejich nejhorší remake. (NormanBates)