Dům voskových figurín

Múzeum voskových figurín

House of Wax

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2005, 113 min

Elishu mám rád hodně. A naprosto chápu, že je tenhle film blbost se straaaaaaašně dlouhým rozjezdem. Když už dojde na vyvražďování, tak se dočkáme docela hodně originálních momentů (rozteklej barák, bodání do Paris skrz podlahu) a jedné vyloženě geniální scény (ano je to ta s prstíkem v kanále :-) Jenže rejža to naneštěstí vždycky stihne něčím shodit a pokazit (mrkající hlava, zmrtvýchvstání zlého týpka). Duo vraždících bratrů taky není moc hrůzostrašné, zvlášť benzinkář Bo by nenahnal hrůzu ani miminu, to maskovaný rocker Vincent je jiný šálek kávy, ale stejně mu na coolovosti ubírá fakt, že mu nasranej teenager jde v klidu rozbít hubu, místo aby se pomočoval hrůzou. Celkově mě ale House of Wax pobavil, takže dávám 60% s čistým svědomím. P.S. Paris Hilton sice na Oscara nehraje, ale zas takovej průser to taky nebyl.(2.4.2006)

• Matty

Těm, jenž se nemilosrdně pouštějí do kritizování slaboduchých hororových vyvražďovaček, bývá diváky z řad cílové skupiny mnohdy doporučováno „ať se na to nedívaj, když se u toho nebavěj“ časté jsou rovněž nechápavé dotazy typu „a co ste čekali, umělecký dílo?“. Jenže s podobnou logikou by byla automaticky vyloučená kritika kteréhokoliv filmu, jež plní svůj účel. Třeba bylo účelem Kameňáku nepobavit ani jednoho diváka staršího dvanácti let, kdoví. Tímto obšírnějším úvodem se chci dostat ke konstatování, že bychom měli být rádi za současné americké horory nevalných kvalit, moc dobře se totiž kritizují. Dům voskových figurín přitom nedopadl zcela katastrofálně, přinejmenším v závěru to dokázal pořádně rozpálit. Otázkou je, zda-li má smysl vyměnit bezmála dvě hodiny svého života za to, co zmíněnému finále předchází. Všichni mladiství herci jsou otřesní, alespoň že herecká účast Paris Hilton je kompenzována (POZOR blíží se SPOILER) roztomile morbidním způsobem jejího skonu (konec SPOILERU). Malinko silnější dojem ve mně zanechaly postavy vraždících bratří, z nichž jeden připomíná Ozzyho Osbournea a jejichž vražedné metody vzbuzují přinejmenším znepokojení (představte si, že jste zaživa zalití do vosku…). Množství klišé je přímo úměrné množství logických kiksů, atmosféru nemá film žádnou, všehovšudy jsem sebou jednou ucukl, režie je nudná, závěrečné titulky odfláknuté… stačí? Myslím, že ano. 40% Zajímavé komentáře: Djkoma, choze, Ruut, Damielka, ABCD Marta(15.5.2007)

• kitano

Co mam o tomto kusku napisat? Asi tolko, ze nam pani z hollywoodu naservirovali dalsiu vyvrazdovaciu sracku, ktora sa fakt tazko rozychava. To aby si clovek daval pozor aky americky film si pusta :( 0/10(14.5.2007)

Krásně hloupé, ale v podstatě díky této verzi za vzkříšení původních voskových hororů.(22.4.2009)

• Gilmour93

Promítnout mi tohle na planetě Parafínů, tak okamžitě ve stylu Rimmera vydám směrem k režisérovi povel, ať na mě přestane vejrat, padne vedle Gandhího k zemi a dá si 50 kliků. A hned! Karty se na začátku rozdávají tak dlouho, až hráči u stolu málem usnou a poté nastupuje stokrát viděné vraždění zabalené v klišé, jenž uspíší definitivní roztavení tohoto chatrného hororového domečku z vosku. Snad jej trochu zbylo na depilaci dlouhých nožek Paris a navazující podsukňový "úsměv č.2" pro objektivy bulvárních fotografů. Stejně je mi záhadou, jak ta trubka mohla hoteliérově dcerušce ublížit, když prošla částí těla vyplněnou vakuem.. Já tě vidím, Jaume..!(1.4.2010)

• - V domě voskových figurín je možné všimnout si figuríny s roztaveným obličejem, jelikož tvář byla vystavena slunci. Slunci však byl vystaven celý voskový dům, který však žádné stopy poškození nenese. (fiLLthe3DD)

• - Při scéně ve starém kině běží na plátně film What Ever Happened to Baby Jane?... (Dines)

• - Jedná se o jediný remake filmu House of Wax (1953), který se nedrží původní dějové linie. (NormanBates)