Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Pathrose

Rovnou z kraje říkám, že horory rád nemám. Tento snímek jsem shlédl vlastně celkem náhodou, ale hlavně proto, že tam hrála Elisha Cuthbert. Jinak jako všechny béčkové až céčkové horory nemá ani tento co nového nabídnout. Teenageři a vysokoškoláci musí být opravdu hrozně hloupí, protože skoro jen oni jsou hvězdami v hororech. Co mě potěšilo, bylo jak zatočili s protivnou Paris Hilton. Ta byla na ránu už od první scény, ve které se objevila. ()

Argondia

Po letech znovu shlédnuto a u mě je to lepší průměr. Dva hlavní hrdiny ( přítele a bratra ) bych si bez rozdílného sestřihu asi dost pletla. Paris sice ráda nemám, ale k její roli oběti nebylo potřeba strhující herectví. Účinkování v pornu, reality show, nebo hraní fackovacího panáka, jsou pro ní ideální. Závěrečná scéna, při níž se muzeum rozloží, je pro mě nezapomenutelná. Zajímala by mě původní a mnohem lépe hodnocená verze z roku 1953, ale bohužel se mi ji zatím nepodařilo sehnat. ()

Jan.Mlynar

Jeden z prvních hororů, co jsem viděl.. teď už by mě to možná tolik nedostalo, ale v tý době, ta absurdita, celkem povedené smrti tupých hlavních postav, klasický béčko, se všemi neduhy, co má mít. ()

Rawar

Nechutná Paris, vrtící svým strnulým tělem pro pobavení milého čokoládového hocha patří k tomu nejstrašidelnějšímu zážitku, který jsem si z filmu odnesl. Jinak celkem klasická vyhlazovačka, z prostředí ne úplně klasického muzea “ voskových “ figurín na opuštěném venkově ()

Sammy.Boy

Srdcová záležitost i bez ohledu na zdejší (pod)hodnocení! Počet mrtvol ve filmu není sice nijak závratný, ale tvůrci to vynahrazují vynalézavostí a lpěním na detailech. Rková přístupnost zasloužená. Neskutečně libový soundtrack! ()

Likan7

Svlíkačka Paris Hilton je s přehledem to nejzajímavější na celém filmu. Šíleně nudný a zdlouhavý horor bez špetky atmosféry, alespoň snesitelných herců a pokusu diváka alespoň v něčem překvapit. Několik chuťovek jako prstíček nebo přeřízlá achilovka Vás sice donutí říct "ú, to musí bolet", ale na skoro dvouhodinový film je to prostě málo. Film měl mít 90 minut a možná bychom se na druhou hvězdu nějak dokodrtali. Jinak sólo scéna pro Paris jí ukončila hereckou kariéru, naštěstí. ()

Nix

Jako takhle, není to že by si člověk musel brát plíny k tomuto filmu, ale atmosféra a některý momenty jsou solidní. Zas takový průser to fakt není a určitě jako slasher bych to zařadil do lepšího průměru. Neviděl jsem jich tolik, nebo nejsem maestro, ale mne to určitě neurazilo. ()

Hellknight12

Remake z roku 2005 je síce odlišný od pôvodnej myšlienky z roku 1953 ale to neprekáža. Viac mi prekáža stopáž a hlavne tá klišovitosť prvú cca polovicu filmu. Partia ľudí sa niekde chystá, rozhodnú sa prespať, ráno sa zobudia a majú pokazené auto, tak idú do opusteného mesta. Videné snáď v každom druhom horore. Nápad ani myšlienka nie je zlá. Charaktery postáv kĺžu sotva po základe. Neprekážal by tak začiatok ak by boli aspoň tie postavy lepšie vybudované a nie zas to isté dookola. Film môžem odporučiť každému kto má chuť na béčkovy horor. Celkové hodnotenie za mňa je 60¥. ()

Threepwood

Děj je hodně podobný nové verzi Motorové pily,ale jinak se jedná o celkem slušný horůrek,ovšem jen pokud počítáme druhou půlku filmu,protože ta první kde se budují vzájemné vztahy mezi postavami je trapná,zbytečná no prostě k ničemu.Závěrečná scéna v Domě je pěkná,takových nápaditých scén mohlo být ve filmu víc. ()

D.awi.d

Bylo by to na vcelku dobré tři hvězdičky, kdyby tenhle film neměl prvních 45 minut, kde se neděje NIC.VŮBEC NIC.NAPROSTO NIC.Po pronudění se tímto zbytečně dlouhým a nudným úvodem přichází na řadu konečně akce.Několik krásných amerických teenagerů umře vcelku zábavnou smrtí, nebo alespoň vtipně přijdou o článek prstu.A potom zase nuda, protože na poslední půlhodinu nám zbyde jen dvojice, která se dočká titulků.Jediné plus tohoto filmu jsou tedy scény, kde teče krev, řežou se části těla a rozpadají se kusy figurín... a pak taky cením tu samotnou myšlenku lidí "zavřených" ve voskových figurínách.Ale to je prostě málo. ()

lift666

Už tak ke konci jsem si říkal "Že bych tomu dal nakonec i 5*?Není to trochu moc?"-Ne,není.Když se začala "rozpadat" budova z vosku,už to bylo jasný.K tomu ještě Elisha CUthbert (a dokonce v úplně hlavní roli) a dobrej konec.Ale v žádném případě nesmí být dvojka.To prostě ne!Nicméně,musím říct,že je to pouze na jedno podívání.To já už poznám,no.A zdálo se mi to dešlí než 113 minut,ale pořád to za těch 5* stojí ()

john.h

Nebylo to zas tak špatný jak jsem čekal. Vyloženě mě tam ale otravovala role Paris Hilton. Ta holka snad neměla žádný kostýmy a jen se tam nafintěná promenádovala sem a tam kolem drahýho auta. Navíc její role byla úplně zbytečná. Podle mě se ani pořádně nezůčastnila natáčení a svou zbytečnou roli natočila během jednoho dne někde s pár lidma na louce mimo hlavní natáčení. Bohatě by mi stačila Elisha Cuthberth, její filmový přítel a její a její filmový bratr a dojem by byl stejný. I když tu tyč do hlavy si Paris za svoje herecké kreace při útěku před vrahounem opravdu zasloužila a nakonec jsem byl spokojený i s jejím výskytem ve filmu. ()

Mischko

Dům voskových figurín je jedním z představitelů hororů, v nichž se člověk nejen ani jednou nelekne, aby pak odcházel ze sálu s mrazením v zádech a nenápadně nakukoval za roh ale spíše, po řádě nechutnách scén, přemýšlí, že už ani nebude večeřet. Takže lze doporučit pouze, pokud máte silný žaludek a nebo aspoň chuť sledovat 113 minut tupého násilí. K čemu je člověka rovnou zabít, když mu můžu ve tmě přestřihnout achilovku či ho jinak pěkně potýrat? ()

Strider

Tak musím říct, že mě Dům voskových figurín dost zklamal. Z tak dobrého námětu se dalo určitě vytěžit mnohem více než pouhou čitelnou vyvražďovačku, jejíž konec se dá předvídat po prvních deseti minutách. Jo a taky bych se u hororu měl nespíš trochu bát a ne pochechtávat... Ale jo, myslím, že sem se jednou lekl. Jednu hvězdu dávám za smrt Paris Hilton. To bylo fajn. ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak