Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Chuppa

Zajímavý námět, ale provedení moc zdařilé nebylo. Jednu * dávám za vcelku brutální smrti jednotlivých postav, to já rád :-) ()

Knor

Nic převratného, ale docela mě to bavilo, zalejvání lidí do vosku bylo hodně vychytaný a upřímně, kdo by nechtěl vidět umřít Paris Hilton..... ()

dewil21 odpad!

Tak trochu chápu obsazení Paris Hilton v tomto snímku, ale více by možná vynikla jako ta vosková figurína. Méně chápu vznik tohoto snímku, ale naprosto přesně chápu, proč je v kategorii horor - to se ani jinak nazvat nedá. ()

Kozy9

House of Wax je preplnený kontrastami. Na jednej strane je tento snímok nepredstaviteľne predvídateľný, no niektoré nápady boli v skutku geniálne. Zatiaľ čo Paris vyhráva cenu najhoršie zahranej role v histórii kinematografie, tak niektorý herci pôsobia dôverihodne a presvedčivo. Niektoré scény sú vizúalne orgie a grafické skvosty, iné pôsobia ako zlý záber z Beyond Belief. A takýchto protikladných prvkov je v tomto snímku neprimerane veľa, nielenže ho oberajú o pútavosť, ale taktiež narúšajú jeho umeleckú hodnotu. Sám o sebe je dom voskových figurín podarený remake, ktorého hodnotenie je nanešťastie poškvrnené čisto hlúpymi a amatérskymi chybami. Ako jednorázová zábava na večer s kamarátmi ako stvorené no nadčasovú hodnotu tu nehľadajte. Napriek všetkému som bol spokojný a viac som nečakal, príjemne ma potešil aj soundtrack na čele s Mansonom a My Chemical Romance a vďaka týmto maličkostiam: 70% ()

Zombiepod

Vybudovať bejkovinu ako House of Wax na takýchto silných produkčných základoch, to chce guráž. Skvelý námet prekrytý všetkými možnými slasherovými klišé, aké sme doteraz videli, v podaní nie veľmi šikovných hercov, a zmysel či logika samozrejme v háji. Čo sa však nedá príliš skritizovať, je zručná réžia, niektoré scény v dome z vosku boli skutočne pôsobivé a príjemne desivé, navyše poteší aj kvalitný gore. Digitálne finále, ktoré očividne zhltlo väčšinu rozpočtu, bola už len pomerne zbytočná snaha o ohurujúci prvok. Neuveriteľná hlúposť, ktorá však má ako horor niečo do seba, čo ma donútilo dopozerať to až do konca. ()

Skratchy

Horor ve kterém najdete většinou hororových klišé co existujou (mobily nefungujou,"rozdělme se",auta nestartujou a mnoho dalších).Snad nejvíc mě iritovala přítomnost Paris Hilton,která at dá radší od herectví ruce pryč (i když v jejím domácím pornu hrála vcelku pěkně).Poměrně dlouhá stopáž(u vyvraždováků bohatě stačí 89 minut) hodnocení taky moc nepomůže.Slabší 2 hvězdy. ()

Kariya

Šílený! Taková nezáživná slátanina se nevidí moc často. Od nějakějch Pátků 13. číslo 9 se to liší jenom rozpočtem, ale ten to opravdu nezachraňuje. Finální scéna, total s*it! ()

liberita

Znesiteľnejšie ako mnohé iné tínedžerské horory, stále však s veľkým nedostatkom logiky a iritujúcim ignorovaním podozrivej ľudoprázdnosti mestečka a jeho čudne sa chovajúcich obyvateľov. ()

Shitonit

Mě ty horory trochu děsej.. to je normální? Nebo jsem už magor z těch věčnejch moc vtipnejch komedií, kterejma se v poslední době láduju ? Kdysi jsem chtěl jít do takovýho muzea, kde by byly voskový zadky. Jenže jsem takový muzeum nenašel. Tak kdyby někdo věděl kde takový je, pls, dejte mi vědět. THNKU. P.S..... nebudou-li zadky, stačí voskový čuráci a kundy. Ale fakt jen voskový. Na živý čuráky a kundy můžu čumět v televizi při záznamech z parlamentu. A to mě taky dost děsí. Páč to je ještě horší horor, než tenhle horor. ()

HELLBOY-DB

Nejprv mě zarazila délka 113 minut je na horor dost. Obavy se potvrdily první hodinu se ve filmu fakt nic neděje, druhá půlka je o něco lepší, je tu pár fakt pěkných krvavých efektíků smrt Paris, prstík Elishi a ta akce s dvěma noži ve sklepě. Ale vše nakonec shodí ten stupidní klišovitý konec 45% ()

Gekon

Slabší horor sice s několika krvavými scénami, ale zcela bez atmosféry. Prostě další podprůměrná vyvražďovačka. Jedna hvězdička navíc za Elishu. ()

Luki.V

Z moderních vyvražďovaček rozhodně jeden z těch lepších kousků s obstojnou atmosférou a skromným rozpočtem. K plusům počítám hlavně první armosférickou polovinu a nádherně mrazivé město Ambrose. Realističnost sice dostává v druhé půlce občas pořádně do rozkroku (Ale nemylím tím zde v komentářích vzpomínané problémy s voskem protože kdo kouká na Mythbusters ví, že je MOŽNÉ aby člověk nějakou dobu přežil pod nánosem průmyslového vosku (i jiné látky) stejně tak každý ví, že vosk k hoření nepotřebuje knot a při dostatečné teplotě taje ale nijak moc NEPÁLÍ) ale není to (až na jeden okamžik kdy má vrah až nadlidskou sílu) nijak hrozné. Vraždy jsou taky povedené a pěkně intenzivní, práce s voskem občas originální a Vincenta bych rozhodně nechtěl potkat v nějaké temné uličce. Paris Hilton taky neleze do každého záběru (což je samozřejmně PLUS) a celkově jde o imho nejlepší počin Dark Castle Entertaiment. Jo a huba Johna Ottmana je opět perfektní. ()

glide4ever

Proč jen dvě hvězdy? Asi takhle... Paris Hilton není herečka, není zpěvačka, je to kráva. Příběh je trapně natahovaný, nemastný, neslaný a předvídatelný. Hvězdičky jsou jen pro Elishu C. 30% ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak