Had a duha: Smrtící voodoo

• Česko Had v duze (neoficiální název) (více)

Strhující dílo Wese Cravena, režiséra kultovních hororů VŘÍSKOT a NOČNÍ MŮRA V ELM STREET. Útěk z amazonského pekla byl pro antropologa Dennise Alana pouhým začátkem hrůz, které na něj číhají při pátrání po tajemném léku. Vydává se pro něj na ostrov Haiti a brzy zjišťuje, že původ zázračného anestetika, které by mohlo pomoci miliónům nemocných, je spojen s rituály voodoo. Spolu se svou kolegyní Marielle se stále více propadají do spletitých nástrah tropického ostrova a zjišťují, že voodoo není jen snůškou povídaček k pobavení turistů, ale že jeho základ je v pravdě smrtící… (oficiální text distributora)

HEED

Vadilo mi že když to má byt horor a obvzláště z 88 roku, tak bych čekal nějaké ty gore efekty kterých tam bylo opravdu málo. Co se mi na filmu líbilo nejvíce byl ale soundtrack. (všim si někdo, kdo ho měl na starosti? (Brad Fiedel)) - Brad Fiedel měl na starosti i soundtrack k filmu terminátor a terminátor 2. V neposlední řadě bylo parádní taky prostředí a díky tomu nejde skoro vůbec poznat že je to film z 1988 roku. ()

ali-n

Had a dúha - zem a obloha. Všetko medzi nimi sa rodí a umiera .... veľmi pôsobivý titulkový začiatok. Zrejme jediný film o "skutočných" zombies, ktorý som videl. Zámerne nahodené úvodzovky, pretože to, či budete veriť, je čisto na vás. Trochu sa čudujem všetkým, ktorý sa tak nesmierne zapodievajú formulkou: podľa skutočných udalostí. Poprvé je tu slovo INSPIRED a podruhé: pre mňa za mňa nech sa to objaví aj na začiatku Votrelcov, veď predsa sledujeme režisérovu predstavivosť. I keď sa môže opierať o čokoľvek z reálneho sveta. Mňa tento film veľmi potešil. Keďže mnoho scén je snových či pod vplyvom kadejakých látok, nie je čo riešiť. Výborne nasnímané a poňaté pochovávanie zaživa, pôsobivé vystúpenie Billa Pullmana. ()

djbarrel

Kolem tohohle filmu jsem dlouho chodil a nemohl ho vsunout do přehrávače, důvod byl prostý, tyhle voodoo filmy já moc nemusím. Z nudy jsem si ho, ale tentokrát přehrál a světe div se, tenhle film je oproti jiným voodoo filmům naprosto jiný. Skvělý, atmosférický zážitek se spoustou mystiky a tajemna. Perfektní. 83 % ()

saladín.

Voodoo horror z omamne krasneho tropickeho pekla/raja s uzasne zlovestnym budovanim atmosfery postavenej skor na cudzosti prezitkov nez na klasickom sokovani, priepast sa otvori vzdy nahle a necakane a rovnako rychlo znovu zavrie. Funguje prostredie, kamera, herci. 4+. Mimoriadne podareny kusok, jeden z tych na ktore sa clovek pamata i po rokoch akoby ich videl vcera. ()

Anakin21

Musím podotknout to, že tady tento film mi vůbec jako horor nepřijde. U něj by se neleklo ani pětileté dítě. Upřímně nechápu jak tento snímek může mít tak velké hodnocení. Nebyly zde vůbec kousky, které by mě uchvátily. Do konce jsem se díval jen z toho důvodu, protože jsem chtěl vědět jak to nakonec bude s tím práškem. Myslel jsem si že staré horory mají něco do sebe..ale na čím starší snímky se dívám tak mi přijdou jako čím dál tím větší kravina.. ()

Kontryhelka

Wes Craven a jeho Had a duha, netřeba další komentář. Opět vynikající dílo vynikajícího režiséra. Podmanivá atmosféra tajemného ostrova Haiti a jeho obyvatel, kletba woodoo a prima mrtvoly. ()

hrabě_olaf

Hororová atmosféra, že by se dala krájet, výborný výkon Billa Pullmana, reálné prostředí haitského převratu, temné rituály voodoo – to vše jsou části dílka, které by nemělo uniknout Vaší pozornosti. Ve filmu jsou některé procesy voodoo vysvětleny poměrně reálným a uvěřitelným způsobem, a to právě zhutňuje a potrhuje napětí. Jen škoda toho závěrečného souboje, je trochu dvoukolově natahovaný, aby pak vše najednou skončilo (tak nějak utnutý konec). 70% ()

Ponocnej

Zajimave ze me nejak ta premira magie ani nerusila nejak to ani nevypadalo krecovite a zapadalo to do pohledu suroveho sveta na haity - rozhodne jeden z lepsich filmu ()

montel

Antropolog Dennis Alan (Bill Pulman) odlétá na Haiti aby prověřil skutečnost která se stala člověku, který zemřel a byl pohřben a následně vstal z mrtvých. Může za to tajemný lék nebo praktiky woodoo???...Král hororů Wes Craven a populární Bill Pulman v jedné ze svých prvních rolí stojí za tímto sympatickým projektem, který ovšem stojí pouze na výkonu Pulmana. Film je záživný zhruba do půlky, pak mi to celé přišlo nějaké zmatené. Z deseti filmů,které jsem od Cravena viděl, je tento nejhorší, ale potenciál to jistě má. 40% ()

uprchlice

I když s jedná o voodoo, tak zde žádná krev nebyla. Spíše se jedná o takový dobrodrůžo s mladým a okouzlujícím hlavním hrdinou, který vás bude doprovázet po celý film. Jinak je to taková kriminálka, kde prostě pátraj po léku, kterej dělá z místních lidí zombie. Když už se tam na chvilku objevila krev, tak to byl jen sen. Jinak myslím si, že Wes Cravenovi více sluší režie u pořádných vyvražďovaček. ()

2sistem

Filmy o woo-doo a černé magii není úplně to co mi zajistí dobrý zážitek. Snímek Duha a had jsem už viděl jednou pod jiným názvem a nenadchl mě. Po letech jsem ho viděl znovu a pořád mi to připomínalo, že jsem to už viděl, ale dal jsem tomu šanci jako většině filmů v poslední době. Zombies nevyvolali takový strach jako spíše atmosféra a realističnost, kterou nám Craven naservíroval. Zde neměli ani působit hrůzostrašně, jako samotný příběh. Duha a had je jeden z těch nejlepších o woo-doo a zombies. ()

Mark1983

Kdyby nebylo tak imponujícího závěru a konec konců i vygradovaného děje, dal bych filmu jen tři hvězdičky, ale na to, že to bylo natočené tenkrát tak to bylo docela koukatelné a mnohem působivější než Požehnání smrti. A proto dávám čtyři hvězdičky. ()

martina2898

poslednímy asi tak 15 minutami to naprosto zkazili. je sice moc fajn, že je to podle skutečnosti, ale ten konec je opravdu strašný, trapný-prostě to tím úplně nehorázně zkazili...škoda ()

baronGrga

Šamani, mágové a nekromanti à la Haiti a Romerovou vizí netknutí nemrtví. Poutavé prostředí, atraktivní téma, působivá halucinačně-snová intermezza. Škoda zbytečných dějových odboček, které to celé trochu zpomalují a do značné míry i znepřehledňují, a odfláknutého závěru. 65% ()

jericho001

Wes Craven se opět vyznamenal a natočil tenhle skvělý horor o voodoo.Obsazení Billa Pullmana do hlavní role bylo skvělé rozhodnutí,protože se ji zhostil se vší parádou.U některých scén jsem měl opravdu nepříjemný pocit v žaludku husí kůži.Nesmím taky zapomenout na opět výbornou hudbu Brada "Terminátora"Fiedela,masky jsou taky dobré.Jestli je tohle natočené podle skutečnosti tak je to masakr.Škoda jen že není tohle dílo moc doceněno,protože se opravdu jedná o zajímavý a dost dobrý film. ()

drkaldj

Neřekl bych, že to je přímo horor. Má to několik nedokonalostí. Ovšem je to něco jiného, než co se celkově natáčí (moc podobných filmů si nevybavím). Pullman do role celkem sednul. Hlavně posledních 10 minut je podle mě až moc snaživých a kvůli tomu málo uvěřitelných. ()