Benny má sestru Joon, která trpí duševní chorobou. Věnuje jí veškerý svůj čas a na sebe zapomíná. Vše se ale změní, když do jejich životů jednoho dne vstoupí Sam, výstřední mladík, jehož bláznivým kouskům nelze odolat. Samova společnost ovlivní Bennyho i Joon tak, jak si nikdy nedovedli představit… (oficiální text distributora)

x_ander

Příjemná komedie, ale bez Johnnyho by byla poloviční. But I would walk 500 miles, and I would walk 500 more... :) ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Úplně přesná trefa do BAREVNÉHO! Za to dík! =´) "Měly bychom nechat Joon, aby se sama rozhodla..." - a vlastně všechny, ať si jsou, kým jen chtějí být!!! ()

ESNYR

Velmi příjemný film, ve kterém Johny Depp, hraje přesně tak jak by mněl hrát i dnes. Ze začátku malinko nezáživný film, který má hodně dobrou hereckou sestavu a hlavně si nehraje na nic jiného než na normální život. Sice trochu bláznivý, ale snadno uvěřitelný. A doknce se koná i romantika, která není otravně klišoidní. Julianne Moore, je tady tak slaďoučká :) ()

Mistle_

Možná se mnou mnozí nebudou souhlasit, ale tohle je snad nejlepší Johnnyho role. Byl neskutečně roztomilej. A vůbec ... celej ten film je hrozně moc fajn. ()

Nakash

Úžasný film. Nejlépe se dá popsat slovem "roztomilý". Jedna z nejlepších a nejcharismatičtějších rolí Johnnyho Deppa. Vtipné, dojemné a chytré. Překvapuje mě, že je prakticky neznámý. ()

kolodej1

Depp v jedné ze svých typických rolí, opět hraje mimoně. Je ale pravda, že je v tom výtečný a herecky naprosto kraluje. Film do té doby průměrný svým příchodem výrazně povyšuje a to komediální ve filmu stojí a padá s Deppem. Vcelku hodně jednoduchý příběh s výbornou atmosférou, s některými velmi dobrými nápady, např. Sam jezdící na kolečkovém křesle, snímáno z venku, takže s iluzí, že létá nebo krásná scéna z baru. Super, poctivých 80% ()

r007

Netradiční komedie o tom, že pomoc někdy přijde od toho, od koho byste to vůbec nečekali. Herecký koncert Johnnyho Deppa tento film vynáší o příčku výš než by se dalo čekat. ()

RNDr.Strom odpad!

Neuvěřitelně hloupý film. To, že „ale vždyť to je přece jen oddychová komedie“ absolutně není argument, který by tohle ospravedlnil. Ano, Johny Depp hraje zábavně a charismaticky, super, občas je to vtipné, bezva, ale co má být ten „příběh“ kolem toho? Když máte schopnost naprosto vypnout kritické uvažování a vůbec většinu mozkových funkcí kromě „sledování“ tak vás to možná zahřeje u srdíčka a půjdete spinkat se slaďoučkou chutí v puse jako hodné ovečky, ovšem pokud tohohle tak úplně schopní nejste, patrně utrpíte hyperglykemický šok. To by bylo bezva, kdyby to tak na světě normálně chodilo, že by do života vaší schizofrenní příbuzné jednoho krásného přicupital úžasný, vtipný, okouzlující švihák, kterého všichni milují, a vy jste najednou zjistili, že vlastně celou dobu to postižení vaší drahé schizofreničky strašně přeháníte a to, že není schopná hodinu denně makat taky není vůbec problém, takže když se vám posledních dvacet let zdálo, že je naprosto nesamostatná, tak to bylo vlastně jen ve vaší hlavě, pardon, vlastně jste si to schválně vymýšleli, abyste si nemuseli pořizovat vlastní život. No a od teď je to všechno úplně v pohodě, schízařka si klidně může pronajmout garsonku, kterou jako automechanik vedle svého šesti pokojového domu v pohodě utáhnete, a pomáhat jí tam bude zmíněný švihák, kterému jistě nebude vadit strávit v dané garsonce zbytek života se svojí velkou schizofrenní láskou, se kterou se zná už dva týdny, protože ona bohužel nezvládá sedět na zadku v buse jednu zastávku, takže na dovču asi v létě nepojedou. Vy jste už od teď taky úplně v pohodě, protože vaše nezdravá fixace na vaši příbuznou jako mávnutím kouzelného proutku zmizela. Tak to je ztvárnění mentální choroby jako hovado. Úplně bezva řešení problému. ()

S.hort.Y

Johnny Depp je zkrátka pan herec. To je neuvěřitelné, s jakou grácií hraje postavy jako je Sam. Dobrý výkon od všech 3 hlavních postav, ale Johnny tradičně exceluje (zkrátka role jak ušitá na míru). Co mi film dal? Radost. Radost z toho, že i minimalisticky natočený film může takto bavit. Radost z maličkostí. Radost z příjemně stráveného času. :-) Co mi film vzal? Pocit, že všechny romantické komedie stojí za houby - nestojí. ()

zero_zelo

Každý zboží má svýho kupce a to nám tady poměrně neotřele ukázal Johnny. Chvíli mi jeho role dělala problém, pobrat najednou poskakujícího divnomima mi rozhodně nešlo. Postupně mi začal docházet příběh a zbytek se dokoukal sám a s úsměvem. Ovšem je to práce předevsím Deppa, jehož talent tady ukázal v naprosté odlišný roli, než na jakou sme zvyklí. ()

Cor-Angar

Sice se nejedná vyloženě o zázrak, ale i tak Benny a Joon rozhodně stojí za to vidět. Je to totiž ten typ hodně příjemnýho filmu, na kterej se dobře kouká. Na tom mají samozřejmě velkou zásluhu herci. Johnny Depp byl jako vždycky skvělej (navíc jeho Sam je opravdu zajímavá postava) a A. Quinn ve své roli taky nezklamal, ale asi nejvíc mě zaujala pro mě neznámá M. S. Masterson, která svou Joon zahrála za každé situace naprosto přesvědčivě. Ještě jedna věc, která stojí za to zmínit, je určitě soundtrack, kterej je už od úvodních 500 miles hodně povedenej :) ()

P@\/EL

Povedená dramatická komedie s několika parádními scénami, které mě dokázaly rozesmát. Johnny Depp zde hrál dost úlítného a potrhlého pošuka a musím uznat, že si vedl nadmíru skvěle. Hodně mě pobavily takové ty originální hlouposti jako třeba zapékání toastů žehličkou nebo krájení vajíčka tenisovou raketou a podobně. Filmu by se snad jen hodila výraznější zápletka a vyvrcholení, zkrátka děj mohl více dynamický. ()