Sedmnáctiletá těhotná Novalee Nation cestuje z Tennessee do Kalifornie se svým sobeckým přítelem, rádoby muzikantem Willy Jackem. Zastávka poblíž supermarketu Wal-Mart v Oklahomě jí změní celý život. Když totiž vychází z prodejny, zjistí, že Willy Jack je pryč. Na parkovišti zůstal ležet jen její Polaroid. Osamocená a zlomená Novalee se tajně nastěhuje do obrovského supermarketu, kde si bere jídlo a zásoby přímo z regálů. Když přímo na podlaze porodí a její úkryt je prozrazen, stanou se náhle z Novalee a z její dcery Americus hvězdy. Novalee nachází novou rodinu a pomalu se mění z teenagera bez domova v úspěšnou a silnou ženu. (oficiální text distributora)

MM11

Docela ucházející "pomník Natalie Portman", bohužel scénář tuhle variaci na klasické pohádky, ovšem v pěkně moderním pojetí, neutáhne. Bylo mi až trapně při jednotlivém blokování záporných postav, které nakonec dostaly "to co zaslouží". Ti hodní si zase na konci slíznou smetanu. Ano, zní to jako naivní pohádka - a taky je. Naštěstí ve Vás tenhle film nic moc zlého nezanechá, a ač si hraje i na něco víc, tak uznávám, hraje si dobře. ()

Sofia

Strašně přeslazené drama se spoustou klišé, ale ve výsledku to nepůsobí zase tak špatně - průměrný film na jedno podívání, kde ke konci pravděpodobně uroníte pár slz...Natalie Portman se svým nakřáplým vysokým hláskem jako vždy bez chyby, role jí padla jako ušitá. ()

stub

Kravina až na půdu, ale scénka, kdy maník drnká na dřevku a snaží se zaujmout Joan Cusackovou (za níž dávám obě hvězdy), je dokonalá. ()

BoPo

Prvý film v ktorom som videl Natalie Portman. To som ešte nemal ani potuchy kto to je a hlavne kto to ešte len bude. Videl som to už dávno, ale niektoré momenty mi v mysli zostali. Je to na hranici, ale musím dať 3*. ()

Dale

Neviem, čím mal tento film byť, ale viem, čím sa stal - americkou telenovelou s hviezdnym obsadením. Odporúčam všetkým ľuďom trpiacim bulímiou, aby si to púšťali stále dokola a budú krásne štíhli. Mne bolo na zvracanie už len z mena, ktoré dala Natálka svojmu decku a postava, ktorú hrala Ashley Judd... otras. ()

JohnCZ

Žánr je tu tradičně dost mimo. Dramatické to je místy hodně, romantické taktéž, ale komedie to není ani omylem. Where the Heart Is je opravdu spíše takové příjemné a odpočinkové drámo na nedělní odpoledne. Natalii zpočátku sice moc nesedí ta redneck mluva, ale ta naštěstí po čase vyšumí do ztracena. Je to sice šíleně cukříkové a předvídatelné, ale já tyhle filmy z amerických maloměst, kde se lidi mezi sebou znají a jsou ochotni pro sebe udělat cokoli, mám prostě rád. K tomu příjemné vedlejší role, kterým vévodí Ashley Judd a James Frain a líbivé popové slaďáky... jó, ty 4* si to zaslouží. ()

Lokutus

Naprosto obyčejná a nadbytečná pohádka o trubce, která ke štěstí přišla, ve který mají všichni chlapi buď traumata z ženských nebo ještě líp jsou naprostý parchanti, jako pan Klobouk.... Zbytečnost, která je spíš za trest než čímkoliv zajímavá a nic nezachrání ani pozvolna "stárnoucí" Natalie Portman. ()

Sandiego

Slibný začátek se velmi rychle zvrhl v typicky přeslazený biják o "silných ženských charakterech" a dojímavá Portmanová mi každou minutou navíc byla čím dál méně sympatická, jako by na začátku a na konci stála úplně jiná postava - vývoj hlavní hrdinky prostě nebyl dost dobře vychytán. A navíc sáhodlouhá stopáž a tragické tornádo... Dvěma slovy: NIC MOC ()

blackrain

Původně jsem chtěla napsat něco o tom, že srdce si nedá poroučet, že je dobré se jím řídit a nepromeškat šanci, která je nám nabízena, že se vyplatí věřit svému srdci a ne okolnostem. No, to bych byla možná úplně někde jinde, ale film si o to přímo říkal. Vrátím se k filmu. Osud si s námi někdy pěkně zahrává,s některými víc, s některými míň. Natalie Portman nám opět ukázala, jak velký talent má. Chvílemi jsem se smála a chvílemi přemýšlela nad trpkým osudem postav. ()

Kity162

Většinu filmu mě to i bavilo, ale protože jsem se smála tomu, jak je to trapné. Tedy ze začátku to bylo i smutné, ale pak už to šlo do háje úměrně s tím, jak přicházela nová a nová katastrofa. ()

carly

nie práve typický romantický film, ale mám ho rada. skvelé výkony a dosť dobrá záverečná scéna. skrátka taká milá oddychovka. ()

sulimo

Já tenhle film prostě zbožňuju, tím nevrdím, že je dokonalý, to ani náhodou, tím jen myslím, že si i přes jeho nedokonalosti nemůžu pomoct a zbožňovat ho prostě musim. Pro mě se jedná o krásně vtipně smutný příběh, který je místy přeslazený až běda, ale na druhou stranu jsou zde scény, které tu přeslazenost ohořčují a některé i opepřují, zejména ty s Ashley Judd stojí za to. Nevim proč, ale tohle jsem snad viděla stokrát, a zatim se mi nestalo, že by mě to začalo nudit, prostě skvělé (i když jak tady koukám na ta hodnocení, tak asi jen pro mě). ()

Juto

Veľmi jedinečný scenár umožňuje, aby tento film vyžaroval lásku k Novalee, a divákom umožňuje nadviazať s ňou priateľstvo. 6/10 ()

vesper001

Nesnesitelná esence sentimentu nejhrubšího zrna, který zmutoval do velikosti mrakodrapu. Kéž by debilní hrdinka šla radši za svým mozkem a tvůrci rovnou do dele. ()

Mr.Ripley

Jediná hvězda a to za roztomilou Natálku a nikdy nezklamající Joan Cusack. Pokud hledáte komedii jste na špatné adrese, pokud hledáte romantiku - hledejte dál. Hledáte-li drama při kterém budete neustále ve střehu? Pusťte si raději Closer kde Natálka září. Ovšem, hledáte-li hodný film k zdřímnutí v podvečer po úmorné práci? Ano, tak to tu jste na správné adrese. ()

Kamkon

Sice je zde hodně klišé a je to až neskutečně dokonalé, že se to asi nemohlo stát, ale mě se moc líbilo. Nečekané dějové zvraty, velmi vtipné situace a hlášky a Natalie Portman opět skvělá i spolu s dalšími. Viděla jsem to 2x a kouknu se klidně znova. ()

Mirokukii

Velice příjemné, lehce romantické drama. Jednoduché dialogy. V poklidu se plynoucí, nenáročný děj. I tenhle tip filmu je občas potřeba,a já chvíli na jeho shlédnutí vychytal asi nejlépe (vzhledem k nízkému hodnocení). Natalie Portman je prostě zlato, a spolu s Ashley Judd hráli opravdu skvěle. Joan Cusack tu je velice málo, avšak pobavila nejvíc. Ve výsledku velice dojemné. Vystřihnout pár scén (tu s tornádem určitě), mohlo to být ještě lepší. ()