Festival v Cannes

Festival in Cannes

Komedie

USA, 2001, 99 min

• POMO

Celý čas sledujeme skupinku ľudí (herec veterán, herečka začiatočníčka, úspešný producent, vodič, ktorý chce byť úspešným producentom, atď.), ktorí počas inkriminovaného festivalu hľadajú životné šťastie. Tí neúspešní hľadajú úspech, tí úspešní ho berú ako samozrejmosť a túžia po šťastnom partnerskom živote a láske. A do toho je samoúčelne inštalovaných zopár záberov na billboardy typu STIGMATA, FIGHT CLUB alebo ENTRAPMENT. Žiadny humor, žiadna satyra a lá Robert Altman, len nudné dialógy, ktoré až v poslednej tretine (keď postavy začnú odkladať svoje masky) dostávajú aký taký zmysel. Veľmi slabé.(9.7.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $299,171Tržby Celosvetovo $-(16.4.2009)

• Trellíno

Tak ve Varech se mi u dvou filmu povedlo něco, co se mi nikdy předtím nestalo. Odejít z filmu nebo u něj usnout. Toto je ten druhý případ. 99 minut koncentrované nudy.(20.8.2002)

• xander

Film s atraktívneho prostredia, so skvelým hereckým obsadením a aj tak pekelne nudný. Pripadalo mi to akoby sa tvorcovia pokúšali natočiť film v štýle Woody Allen alebo Robert Altman no výsledok je absolútne fiasko. Henry Jaglom nesiaha týmto majstrom ani po päty, škoda hlavne tých hercom (Maximilian Schell, Greta Scacchi, Ron Silver, Anouk Aimée), ostatní sa len mihli. Dve hviezdičky za skvelých hercov a kameru.(26.5.2004)