Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Rocky62

Entrapment patří mezi devadesátkové Hollywood spektákly, pro které mám slabost i přes jejich neduhy. V tomto případě je kladů stejně jako záporů. Mezi největší plusy patří vcelku uvěřitelná chemie mezi hlavním duem, velmi výmluvné Conneryho mimiky vůči Kátě Jonesové a samozřejmě patrně legendární trénink mezi "lasery", při kterém se nejednomu chlapovi splaší kobyla. Mínusem je naopak poněkud děravější scénář, pár hluchých míst a nelogické scény( rádoby neviditelný únik z hotelového pokoje, přeskakování mezi vlaky). Čirá popkornová zábava, která neoslní ani neurazí. ()

VanTom

(Fyzikální) logikou se zdejší zlodějské ultrageniální plány a podfuky příliš nezaobírají, hlavně aby byly efektní – což ale v překombinovaném finále na věžích mrakodrapu v Kuala Lumpuru už přehánějí. Nicméně stejný, ne-li větší důraz kladou na romantické kličkování nadpozemsky sexy Catherine a charismatického Seana, kde to jiskří ve velkém (pustíme-li z hlavy tu markantní věkovou propast mezi). ()

slunicko2

Příjemná zlodějská story. Nikoliv dokonalá, ale přesto příjemná, nenudící podívaná plná nejrůznějších překvapení. Časem na kapku přepálené scénáristické fórky pozapomenu a podívám se rád znovu. Sean Connery má šmrnc a přitažlivost Catheriny Zeta - Jonesové cítím i já. Kdyby tam byli i nějací mladí pěkní kluci, byl bych úplně spokojen. Výborný film po těžkém pracovním dnu, kdy chcete jen vypnout a nechat se vést kostrbatým, ale přesto svůdným dějem. ()

Marek1991

Má to toľko vecí, čo na filmoch nemám rád. Rozťahaný dej s hluchými miestami medzi veľkými akciami, balans na hrane smrti, ale samozrejme so šťastným koncom, situácie kde má hlavná postava vždy náhradné plány, vždy niečo inovatívne vymyslí, aby ich nechytili, supermoderné počítače, elektroniku ako z Bondoviek, len vtipne vyzerajúcu, skrátka hlúposti a do toho romantický príbeh a navyše získanie peňazí zločinom a postrádanie morálnosti. Avšak tento film som si zamiloval, dá sa pochopiť aj ako jednanie postáv, ktorí majú úplne iné hodnoty, sú géniovia vo svojom obore a vždy si vedia poradiť, navyše v histórii aj v skutočnosti takých bolo dosť, nielen tých, čo kradli umenie alebo aj peniaze, ale aj všelijakých iných špecialistov. Z filmu ide pôvab, elegancia, romantika, vášeň až do takej miery, že som sa divil, čo to je za nádhernú ženu Catherine Zeta-Jones, že som si ju doteraz výrazne nevšimol. Michaelovi Douglasovi je čo závidieť. Scéna s lasermi mi vždy pripomenie, ako keď som bol malý chlapec som do miestností ponaťahoval klbká a nedalo sa nimi normálne chodiť a tu sa medzi nimi preplieta tak krásna herečka, to je lahôdka. Film som si užil, dokonca sa tu hodilo aj to trápne klišé s vlakmi a zmiznutím, lebo vyznelo pekne, akurát na to premiestnenie s Seanom Connerym. Fajnšmerkovská delikatesa z končiacich 90. rokov aj s vtedy, tak pre niektorých desivou a pre iných peknou, či zábavnou tématikou prichádzajúceho milénia. Dodám len, že prekrásna hudba. ()

klerik

Solídny príspevok do žánru, kde to medzi ústrednou dvojicou fakt iskrí (btw údajne druhá "nejnechutnejšia" dvojica po Stone/Pesci z Kasína :)) Žiadne zázraky sa na plátne nedejú, ale herci tak šikovne presviedčajú diváka o svojej pravde, že je z toho príjemná techno-ochcávačská zábava. Film má skrátka ten správny moderný feeling a nebyť blbého českého sloganu, asi by som si ho vychutnal lepšie... ()

• Vlaková stanice Pudu, na které se odehrává zácěrečná scéna, se v Kuala Lumpur opravdu nachází. (Matej.Mirejo)
  • Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)