Jak těžké bývá někdy naplnit dětské sny, zvláště, když se někdo na pennsylvánském venkově touží překopat s pomocí rýče do Číny.
Harriet Frankovitz, jednou nohou v dětství a druhou v pubertě, touží uniknout před všedností jejího života. Žije s matkou alkoholičkou a promiskuitní starší sestrou. Celá rodina se živí provozováním malého venkovského motelu. Všichni si o Harriet myslí, že je podivínka, věří na UFO a její snem je vydat se na cestu do daleké Číny, kde snad najde někoho, kdo ji pochopí takovou jaká ve skutečnosti je. Jeji osud se změní po seznámení se s mentálně postihnutým Rickym, jemuž je 30 let. Stanou se z nich dobří přátelé, odkázani jeden na druhého. Okolí vnímá oba jako stracené existence. Spoločně vymyslí plán jak změnit své osudy. Naneštěstí se jejich tajné království prozradí a podezíravé rodiny obou pochybují o nevinnosti jejich vztahu. Sila lásky a vzájemné úpřimnosti je silnější než odpor okolí, s kterým se musí potýkat. (SPI Film)

muskcz

Krásná citová záležitost s nádhernou hudbou, herecký koncert Kevina Bacona (hrát postiženého člověka považuji za jednu z nejnáročnějších rolí vůbec) a roztomilé Rachel Wood, která už v 11 letech suverénně předvádí svůj talent. Dramatické výměny názorů mezi ní a její "sestrou" opravdu stojí za to. Abych nezapomněl, úplně mě dostala ta učitelka ve škole. Sice vedlejší role (ve filmu se mihne asi jen dvakrát nebo třikrát), zato ale poměrně vtipná a trefná. ^^ "People, there's no UFO landing." ()

krapek

Netuším čím to je, ale naše televízie tento film brutálne ignorujú, takmer nikto ho nepozná, pritom sa to dá hereckými výkonmi v pohode prirovnať k oveľa úspešnejšiemu Rain Manovi. Kevin zahral retardovaného Rickyho na jedničku, a tá malá veľká huba Harriet je tiež úžasná. ()

PlysovyMacko

Priateľstvo medzi postihnutým mužom a otravným dievcatkom. Nesuroda dvojica sa hrá, vymýšľa-najlepsie bolo kreslo s balónmi. Napriek tomu sa film nesie na melancholickej nôte. Kevin Bacon podáva výborný herecký výkon. ()

merley

Film mého vkusu, ale i objektivně si 4* plně zaslouží. Na režiséra, který je vlastně herec je to skvělé překvapení. I přes bezvadný výkon Kevina Bacona mu malá část kdesi v mé mysli trošku nechtěla uvěřit jeho roli. Prostě ne tak jako v případě Rain Mana nebo De Nira v Čase probuzení. Mám ale silný pocit že dalším shlédnutím se to změní a poté s radostí upravím hodnocení na čistých 5. Smutným faktem zůstává, že tento film patří mezi poslední svého druhu, protože v 21.století už se podle mě tato prostá dramata, se schopností dotknout se člověka až na srdci, téměř netočí. Ale snad se mýlím a budu ještě překvapen :-) ()

sherpa

Asi to měl Kevin zmáknuté na jedničku, ale mě do té role prostě nesedl. Jezdil jsem pro manželku do nejmenovaného ústavu a těm lidem to postižení prostě vtisklo něco do tváří, což nedokáži popsat, ale já to viděl. A přitom byli někteří fajn. Z Kevina to samozřejmě nevyzařuje. Možná to způsobuje i ten dabing, originál by byl třeba přesvědčivější. ()

Sejkorka

Moc pěkný příběh s excelentním Kevinem Baconem v hlavní roli. Skvěle zahrál retardovaného Rickyho, říkal jsem si, nedostal za třeba nějaké ocenění ? Zdá se, že ne. Desetiletá Evan Rachel Wood v roli Harriete vůbec nezaostává. Naopak je to skvěle zvládnutá dětská role. Jedna pointa nás čeká uprostřed filmu. Matka alkoholička (herečku Cathy Morriarty jsem si spletl s Faye Dunaway) se zabije v autě a promiskuitní starší sestra Gwen se změní ve skutečnou Harrietinu matku, která ji měla v patnácti. Druhá půlka firmu je pak též o tom, jak Harriete tuto skutečnost přijme, protože "sestru" dosud nesnášela. .... ()