Fascinující proměny přírody

• Česko Velké přírodní události (více)
Ukázka z filmu

Epizody(6)

David Attenborough provází novou řadou nezapomenutelných cyklů o planetě Zemi a její zvířeně. Kolísavý přísun sluneční energie způsobuje koloběh ročních období, která nepřetržitě mění tvář severní a jižní polokoule. Rozsáhlé přesuny vodních a vzduchových mas přinášejí v průběhu roku řadu dramatických změn. V některých oblastech vyvolává střídání ročních období přírodní představení, která nemají na světě obdoby.V Arktidě začíná s příchodem léta každoroční tání sněhu a ledu nashromážděných v průběhu dlouhé polární zimy. Ze zemského povrchu v krátké době zmizí sedm milionů kilometrů čtverečních ledové plochy. Vytváří se tím jedinečná příležitost, kterou se snaží využít miliony nejrůznějších zvířat. Pro mnohé je to nejlepší doba pro vytváření zimních zásob nebo rozmnožování. Pro lední medvědy ale polární léto představuje nejobtížnější roční období, v němž musí vynaložit veškeré své síly, aby tuto největší sezónní změnu na naší planetě přežili. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Movie Gourmet

Šestidílná dokumentární minisérie je ve srovnání s "mega" úspěšnými sériemi Planet Earth a Life koncipována trochu jiným způsobem. A to spíše ekologicky a etologicky, kdy se zaměřuje na velké jevy či události odehrávající se na různých místech a v různých prostředích naší planety Země. Tato jiná koncepce jí ale neubírá na kvalitě a kráse zdělovaných informací. Těmito událostmi jsou: E01 The Great Melt (Velké tání), E02 The Great Salmon Run (Velký tah lososů), E03 The Great Migration (Velká migrace), E04 The Great Tide (Velký příliv), E05 The Great Flood (Velké záplavy) a E05 The Great Feast (Velká hostina). Oproti některým novým sériím (jako např. výše zmíněné sérii Life), zde chybí tak populární "deníky z natáčení", které jsou vždy třešničkou na dortu. Verdikt i přesto ale: 5* a 90 %. ()

Nethar

Další z řady vynikajících dokumentárních sérií BBC o přírodě. Opět skvělé záběry jedinečných okamžiků, poutavé a silné. Zhruba druhou polovinu dílů už jsem sledoval s projektorem na plátně a jestli velký obraz nestojí za to u těchto HD cyklů, tak už nevím, kde ano. V mém vydání byla na konci každé padesátimunutovky ještě desetiminutová "Diary" vložka z natáčení ukazující, že zachytit všechny scény je velký kus dřiny a ještě větší kus štěstí. ()

Wolfsmadchen

Umění s jakým dokáže David Attenborough pracovat s kamerou a chlupatými i opeřenými "herci" by mu mohla závidět většina filmařů točících filmy o lidech. V mém alternativním vesmíru pracuji v jeho filmovém štábu a spolu s ním se toulám nádhernou přírodou. V mé realitě aspoň vzdychám dojetím nad fascinujícími záběry a dojemnými příběhy zvířátek. ()

End3R

Neskutečný seriál. Vypiplanost až do nejmenšího detailu, desítky týmů BBC trávící stovky hodin sledováním kamer. Plus dostatek finančního materiálu a průvodce Attenborough jako náš Vergilius...a zbytek...zbytek je jen...PŘÍRODA. Jak řekla canakja, velký tah sardinek je naprosto úchvatná Star-Warská podvodní podívaná, a kdo neviděl, jak keporkakové loví tresky pomocí sítě z vypouštěných bublin, nemůže ho bolet zadek, protože až po tomhle si skutečně sedne na prdel. Kdo chce akčnost, je tady. Kdo chce tragiku, je tady. kdo chce happy-endy, jsou tu. Kdo má rád pravdivé příběhy, jsou tady. Kdo chce vidět krásu světa, tady jí najde ve velkém. ()

loki5

Vždy když si myslím, že v dokumentárních filmech už nejde jít v kvalitě víš (tím mám na mysli Planet Earth) tak se objeví něco jako je tohle. BBC a především dokumenty Davida Attenborougha překonali všechny hranice a postavili laťku tak vysoko, že je už těžko někdo dožene (například National Geografic hodně pokulhává). Precizní práce v každém záběru podkreslená dokonalou hudbou. Vysoká informační hodnota je u Attenborougha standardem. Pro každého milovníka Planet Earth je tohle povinnost. Pro mě první seriál se 100% (rezerva nemá smysl). U dalších dokumentů už asi budu muset překročit 100 :-). ()

agassi68

Tieto dokumentárne skvosty z dielne BBC by mali povinne distribuovať do škôl. A premietať v HD rozlíšení. Žiadna kniha ani tabuľa to nenahradí.. ()

mi-ib

Nejlepší scénáristkou je příroda, také vytváří nejhezčí kulisy a když se k ní připojí zdatný a zručný kameraman se svým HD přístrojem vznikne z toho nádherný dokument. Fascinující proměny přírody mi dokázaly, že příroda a její proměny a zákonitosti mě budou neustále překvapovat něčím novým. Tenhle seriál mi opět ukázal spoustu pro mě do této doby nevídaného. Komentář píšu po prvních dvou dílech, ale nečekám, že by se měl dále nějak zásadně měnit a samozřejmě mám v plánu ty zbylé díly dokoukat! ()

sehe

Fascinujúce prírodné divadlo.Arktída-oblasť okolo severného pólu Zeme a jej obyvatelia-medveď biely,líška polárna,tuleň,mrož,bieluha morská.Bohužial sa nám vďaka globálnemu otepľovania ľadovce zmenšujú. ()

Patrik200s

Priam úžasne spracovaný dokumentárny seriál. Veľa spoludivákov predomnou už vystihlo moje názory k tomuto prírodnému divadlu. ()

wlk1

Úžasná kamera, hudba, příroda. David Attenborough se zřejmě upsal ďáblu, jinak něco takového asi natočit nejde. Padesát minut s otevřenou pusou nad dech beroucím dokumentem mluví sama za sebe. 5* ()

Numerobis

Možná příliš uvádí již mnohokrát řečené informace, nic to však nemění na tom, že jde o opravdu skvěle natočený cyklus. ()

Queendom

Nejdřív to byly hodně silný čtyři, ale po díle o velkém tahu sardinek jsem prostě musela hodnocení zvednout na maximum. ()

pOne

Kdybych hodnotil samotne zabery a audiovizualni stranku vubec, dal bych jiste plny pocet. Co se povedlo kameramanum natocit, je neskutecne. Ale subjektivne mi prislo, ze jsou jednotlive epizody dost umele natahovane a tim padem chvilema i nezazivne. ()

Parisée

Na vysokou úroveň dokumentů BBC jsme zvyklí. A Attenborough zase ukázal, že je prostě kumštýř.Nádherné záběry často z úplně nových a dosud nepoužitých úhlů a šťavnaté zpomalovačky právě ve chvíli a na místech, kdy nabídnou divákovi maximální zážitek. ()