• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(29.9.2012)

Kdyby Greta nebyla takové dřevo, tak mi na konci určitě ukápne slza.(30.7.2013)

Na rozdíl od mnohých nepovažuji tento film za vrchol Gretiny kariéry, ze zvukových filmů volím zcela zásadně Královnu a Christie. Z němých pak valnou většinu ;) Zejména Polibek a Uličku. Ale i tak je radost pohledět na zoufalství Roberta Taylora, který tak typicky prozřel až příliš pozdě.(13.2.2009)

Rozpočet $1,486,000Tržby USA $1,154,000Tržby Celosvetovo $2,842,000(16.7.2010)

Dumasova adaptace, která si vystačí bez ohromující výpravy, což samozřejmě neznamená, že by neuchvacovala i po výtvarné stránce. Skoro ironické drama z období orleánské Francie - ze zlatého období nicnedělání, povalečství, bujarých večírků a bohatých lehkých žen, na jejichž kolenech se utěšuje honorace aristokratů i buržoustů. Žena, která se stala mýtem, vylíčena bez falešného sentimentu jako postava z masa a krve. Životní role Grety Garbo, která se svojí Marguerite měla leccos společného, byť žila v jiném století.(31.8.2005)