Zámotek 2: Návrat

• slovenský

Zámotok 2: Návrat

Komedie / Sci-Fi

USA, 1988, 110 min

Kupodivu dvojka se celkem povedla, není o mnoho horší jak jednička - ale již je více o ničem a snaží se čerpat z již čerpaného, což většinou nepřinese něco nového a lepšího.(30.12.2008)

„Už som to raz videl, ale vždy ma to ohromí.“ To by neboli producenti Zanuck/Brown (vlastne by to nebol NIJAKÍ producent), aby si nechal príležitosť utiecť zarobenie na podojení kravy, ktorá už v minulosti podojená kvalitne bola. ZÁMOTOK je dojemná sci-fi komédia o dobrých mimozemšťanoch, pozemsko-mimozemskej láske a ľudskej starobe, v ktorej zostarli len úsmevné efekty. V neposlednom rade to však nebol len dobrý príbeh s výborným hereckým obsadením a nádhernou atmosférou, ale tiež komerčný hit. Nečudo, že v roku 1998, prišlo pokračovanie. Bohužiaľ, scenár samozrejme dávno stratil ako sa hovorí „moment prekvapenia“ a návrat „starých známych“ je evidentne vycucaný z čo najpohodlnejšieho prsta, proste nejaký dôvod, prečo vrátiť obľúbené postavy a zarobiť ešte pár desiatok miliónov dolárov, sa samozrejme, dvojnásobne v Hollywoode, vždy nájde. No remeselník Daniel Petrie (televízny werewolf movie ZNAMENIE VLKA z roku 1972) nie je Ron Howard. Našťastie, ak sa zmierime so smutnou situáciou, že snáď každý úspešný titul sa akoby až MUSÍ dočkať dvojky (a s niekoľkými "čudnými" scénami, ako je tá v reštaurácii), zostane nám vlastne príjemné a poctivé žánrové remeslo, ktoré je (viac než len) znesiteľné i vďaka návratu všetkých starých známych (Brimley, Ameche, Guttenberg, Dennehy, Welchová).(17.1.2007)

Jednicka me naprosto okouzlila a pokracovani neni o nic horsi. Opet nas skvele bavi sarmantni duchodci a jejich povedene hlasky.(4.8.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,924,919Tržby Celosvetovo $25,024,919║ Celkovo veľmi príjemný film z niekoľkými krásnymi momentkami a samozrejme že nechýba taká ľahkosť scén a pohodová zábavnosť. /65%/(30.6.2005)

Tak ako vraví Tron :-)(1.6.2005)