Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Nancy

Na to že to byl film, který nám pouštěli v autobuse po cestě z dovolené, to bylo docela dobré (i když to v autobuse samozřejmě nevnímáte na plno). Hodně akcí nabitý film, který mě dokázal odtrhnout od okýnka a sledování ubíhající silnice. ()

Bauer

Modrý blesk je velmi příjemná akční krimi komedie, ještě aby ne když v ní hraje sympaťák Martin Lawrence, který předvádí celkem dobrý výkon ale hlavně neuvěřitelně baví. Scéna s pizzou mně opravdu dostala. Velmi podařený je scénář, jenž je taky zábavný a nenašel jsem snad ani jeden nudící úsek. Film utekl jako voda, protože se stále něco děje. Ať je to zábava od Lawrence ( např. jeho ksichty ), různé oblbování přitroublého Luka Wisona a nebo akční konec s automobilovou honičkou. Nemohu si pomoci, ale tento film je opravdu silně naprůměrný a pokud se chcete podívat na povedenou komedii, tak určitě neváhajte a podívejte se na tuhle!! Stojí to za to!!! ()

MáŠa

Takový ten film, kterých je milion, ale nestěžuju si. Sem tam to bylo vtipné, šlo to, čas byl stráven celkem příjemně ()

prome

Brutalni komedie pri ktere jsem se smal az jsem se za bricho popadal. Cekal jsem nudu ale to co jsem dostal byla fakt bomba. Sice vady na krase ma ale kdyz se nad tim nebude premyslet tak si tto poradne uzijete ()

stub

Překvapivě zábavná záležitost, několik gagů člověka položí, pár jich je slabších, ale celkově vzato jsem se pobavil dost dobře. Kdyby si všechny následné černé "hvězdy" zachovaly alespoň Lawrencův standard, koukal by na jejich filmy možná i někdo jiný, než děti:) ()

PROROK14

Celkom slušná komédia. Dobre som sa pobavil. Videl som to dokonca dva krát takže určite to nie je len obyčajný priemerný film. Proste nie je to dlhé a nenudí a ako taká večerná zábava postačuje až až. 70% ()

Tommassi3

"Říkal jsi, že jsi bankéř !!" - "Ne, bankovní lupič !! Já vobčas trochu kecám.." ;) A hlavně ze sebe rád dělám blbce a přehrávám a přehrávám a přehrávám.. Že Martine ?! Rozhodně se nejedná o úplně špatnou buddy krimikomedii, když navíc výborná zápletka jednoho namlsá, nicméně jediné, co nakonec v tomhle schematickém béčku funguje, je chemie mezi Lawrencem a Lukem Wilsonem.. Škoda, že režisér Les Mayfield Martina Lawrence, vůbec ne špatného komika, nedokázal udržet na řetězu.. ()

malylada

Martin Lawrence v jedné z těch lepších komediím, která se nese ve ztřeštěném tempu. Místy nudnější dialogy, tupější humor, ale celkově to rychle uteče. Když nad tím přemýšlím, patří Modrý blesk těm lepším černošským komediím.......5/10 ()

5150

Naprosto pohodová akční komedie, která od začátku do konce perfektně šlape. Martin Lawrence je tady v top formě. Víc jsem nečekal.. ()

Terva

Todle bylo tak strašně přehrané až mě to nudilo. Scénář: Michael Berry, John Blumenthal a Fred Carpenter. ()

corpsy

Ja to poviem na rovinu. Takmer všetkými opovrhovaný Martin Lawrence film paradoxne zachraňuje od debilnosti a trápnosti, teda od vlastností, ktoré podľa kritikov jeho snímky majú. Paradox. Svižná komédia, ktorú si netreba nevšímať. ()

Kryton

Tento film ode mne dostal 5 hvězdiček , ale bohužel 4 z nich si sebral Lawrence a tak zbyla jen jediná. To se nedělá pane Lawrenci , to se nedělá! ()

Adasin

Není tu nic nového ani převratného, kvůli čemu by vás film měl zajímat, je to jen krimi komedie o chlápkovi, který je chvíli polda, co předstírá že není polda a pak zase předstírá, že je polda jenom, aby dostal diamant. Nic "složitějšího" v tom nehledejte. 5/10 ()

blackrain

Film opravdu stojí na hereckém výkonu komika Martina Lawrence. Já jsem se slušně bavila, i když z tématu šlo vytřískat mnohem víc. ()

SarumanKo

Tuctová akčná komédia natočená podľa starej šablóny z továrne na sny. Pre priaznivcov humoru Martina Lawrencea povinnosť, ostatní sa možno tak dobre baviť nebudú. Na logiku sa nehľadí, rutinné remeslo a zopár vtipov nám preto musí stačiť. (60%) ()