V jednom království žije princ Emanuel (M. Eben) s přezdívkou Bečka, kterou nedostal náhodou. Jeho největší vášní je totiž jídlo. Královna (G. Wilhelmová) se rozhodne prince oženit. Jako vhodná nevěsta se mu představí boubelatá princezna Emilka (D. Havlová Veškrnová), jenže princ Bečka se zrovna zamiluje do úplně štíhlé princezny Anny (M. Pleštilová). To nemůže Emilka nechat jen tak a pomocí kouzla promění Annu v andulku, malého ptáčka… Princ pro svou milovanou princeznu truchlí, nejí a hubne. Podaří se mu zlé kouzlo přemoci a milovanou Aničku získat za ženu? (Česká televize)

donkocicak

Bylo to milé, bylo to legrační a herci hráli dobře - Eben, Trávníček, Veškrnová... Bylo to příjemné zpestření, proč ne ()

Pitryx

Ebena jsem vydržel tak ještě v kamarádech. Pro mne je to prostě neherec. Tady nemohu neohodnotit kostyméry za rafinovaný oděv Emilky. Tedy jen na začátku příběhu. No a přidám něco za příběh, ale to je vše. ()

ostravak30

Pohádka je dobrým nápadem. Má v úmyslu trochu parodovat běžné pohádky. Tlustý princ se jen tak nevidí. Ovšem to by musela být pohádka humornější, mít zábavnější hudbu či snad dekorace. I ty malované přechody nejsou moc povedené. A tak se povedl snad jen herecký výkon Marka Ebena, který se v pohádkách jinak moc neukazoval a nápad samotný. ()

javlapippi

"Nezdá se vám, že je princ nějaký rozladěný? Vypadá, jako by si kousl do syrové mrkve." Alebo ako sa Váleček monarchom stal. Stučnelý princ hľadá nevestu, úskokom mu seba samu podstrčí Emilka z lesnej chyže, túžiaca po onakvejšom živote na zámku. Marek Eben si po rokoch zase strihol obéznu rolu. Trávníček už zdá sa doprincoval. Veškrnová bez podprdy rozdráždi aj medveďa. Pleštilová ako princezná síce roztomilá, ale inak trochu pasívna. Najvtipnejšie dialógy mali bez debaty kráľovná Wilhelmová a dvorná dáma Kluková. Vtipné a rozumnou stopážou disponujúce. Tri kvíky. ()

Tominni

Průměrná televizní pohádka o tom, že obezita nemusí být fajn. Celkem tam chybí nějaké větší emoce, ale Marek Eben je fajn, stejně jako jeho hledání Andulky. Dáša Veškrnová bez podprsenky také fajn, jen je škoda, že vlastně nevíme, zda se napravila. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

vade_mecum

ale jo, tahle pohádka na nějakých 70% je... protože Uršula Kluková tomu dodává ten správný komický šmrnc... vlastně všichni, naivita v hereckých výkonech, okořeněná humorem - no a první dáma Dáša... famózní, famózní, famózní... ()

Fenk

Dobrej úlet! Paní Dagmar se touží dostat "na hrad", ale na to si musí ještě pár let počkat... a kde se vám poštěstí vidět Kuželku hrát kuželky? ()