Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Rathe

Film se snaží o neustálé vtipné konverzace, narážky a všechno. Ale na mě tento způsob humoru bohužel nezapůsobil. Strašně rád bych dal vyšší hodnocení, ale já jsem se u toho filmu prostě nudil. A na nějaké herecké výkony zde nebyl žádný prostor. Jediné, co obdivuji, je množství nádherných oblastí, které po celé Galaxii díky průvodci navštívíme. ()

DarkSikorski

Dobrý pokus, ale knížce tento film nesahá ani po první stránku. Pokud knížku neznáte, tak se budete bavit. Pokud ji znáte, tak spíše budete přemýšlet nad tím, co je kde změněné a co je vlastně špatně. Ale jinak ano, dá se na to koukat. ()

omadlik

Prilis velka ocekavani prinaseji obvykle prilis velka zklamani. A presne tohle se asi v kritice stalo tomuto filmu. Knizni predlohu filmu jsem cetl jako kluk nekolikrat a k memu stesti to bylo uz hodne davno. Takze tehdejsi obrazotvornost davno vyprchala a zbyl jen pocit, ze to bylo dobre. A tak jsem si sedl a cekal, ze to bude dobre. A svete div se, ono bylo. Bylo to asi tak, jako kdyz sefkuchar rika, ze ty olivy k tomu masu opravdu jdou. Osklibnete se, rikate si, jezkovyzraky jak tuhle zelenou silaz muze nekdo pozrit, ale zvedavost vam neda a najednou zjistujete, ze olivy jite. Dokonce, ze se oblizujete a chcete si pridat. Takze nejdrive jsem na film koukal s vyslovenym despektem, ale postupne si me ziskaval a svete div se, na konci bych si byl byval I pridal. Proste neco jako napriklad chute a pripadne neco jako tenhle film zraje casem, tak se neosklibejte a pustte si ho. Proste se na Stopare musi clovek umet divat ;-). 80% ()

ketie

Knihu jsem nečetla, takže nemůžu porovnávat, a proto hodnotím pouze film. Některé scény byli sice dost absurdní (ale co přece čekám, když se to všechno odehrává ve vesmíru, že?), přesto mě opět dostává jedinečný (a pro mě ze všech nejlepší) britský humor, díky kterému jsem si film náramně užila (a ať nekecám, trochu za to mohli i mí oblíbení herci v hlavních rolích - Zooey Deschanel a Martin Freeman + jako bonus nesmím zapomenout na depresivního robota Marvina, který se stal mou nejoblíbenější (a paradoxně přes jeho těžkou depku i nejlegračnější) postavou z celého filmu), protože jeho hlášky mě dostávali úplně nejvíc :-) "Vypočítal bych ti tvé šance na přežití, ale nelíbilo by se ti to." "Napadá mě asi milion věcí, ale všechny končí smrtí..." Zaphod Beeblebrox: "Stát, ani hnout!" Marvin: "Copak si někdo sedá? Jsem přece robot..." ()

darius1706

Chlapi na tom v práci strašně ujíždí, pořád mi citovali nějaké nesmysly, chodí jednou za rok s ručníkem a podobně. Dokonce mi i půjčili knížku, kterou jsem ovšem po třech stránkách odložil, protože mi to přišlo jako neskutečná blbost. Tak jsem si pustil film doufaje, že mě to třeba vtáhne do tohoto světa. No, nevtáhlo, přitom je to takové zvláštní. Sice to byla hrozná pitomost, ale zároveň to člověk nechce úplně sejmout už proto, že to nakonec do sebe i nějak zapadlo a bylo vidět, že člověk, který to vymyslel, není rozhodně hloupý. Zřejmě jen prostě nejsem cílovka. ()

yoho86

No musím říci, že mě film místy pobavil, ale stihl jsem u něj přivrtat poličku a sestavit skříň z Ikea a vůbec nic mi neuteklo. To trochu sráží film na můj osobní odpadkový koš. Musím přiznat, že film je místy opravdu sranda a byrokratické potvory, podobné mojí učitelce na základní škole, mě prostě rozesmáli. ()

Mezerník

Jasně, kniha je obtížně zfilmovatelná, ale tohle bylo vážně hodně slabé až trapné. (Knížku miluju, samozřejmě) ()

Pelidor

Knížku jsem četl a filmu jsem se bál ,ale bylo to docela příjemné překvapení. Sice jsem si Forda Prefecta nepředstavoval jako černocha ,no ale nakonec proč teda ne. ()

Karlito74

Na rozdíl od nespokojenců mě tohle baví ve všech podobách, kniha, audio kniha i film. Rád se k tomu vracím. Těch co nemají smysl pro nesmysl a humor vůbec je mi fakt líto 😁 ()

3Libras

Ťažko sa hodnotí filmové spracovanie najobľúbenejšej knihy. No a film podľa tejto knihy sa musel robiť extrémne ťažko, to verím. Ten autorov humor a jeho myšlienky sú asi fakt nesfilmovateľné. Avšak tvorcovia sa mohli naozaj aj viac posnažiť. Tá kniha je kult pre mnoho ľudí a oni toľko vecí odflákli a aj pozmenili a to úplne zbytočne a to dokonca aj pri hlavných charakteroch. No teší ma, že to aspoň celkom schopne podali ľuďom, ktorý by knihu do rúk asi nechytili. Stále je to fajn, zaujímavý a vtipný príbeh. Ale aj tak by si zaslúžil viac. Keby vzniklo nejaké seriálové prevedenie, nejaký novodobý Červený trpaslík s typickým anglickým humorom...Ach, to by bol sen. ()

Conriocht

Názov trocha nesedí, keďže ide o kompilát celej Adamsovej "5-dielnej trilógie". A jebať na to lebo je to skvelá a výpravná komédia. A snáď distribútora by som poprosil, aby sa naučil slovenský jazyk, nakoľko správne má byť "Stopárov sprievodca galaxiou". ()

amemait

No co říct kniha je kniha. A bohužel né všechno se dá zfilmovat podle představ. Ale i přesto se jedná o velice dobrý film. Jen je škoda že některé věci jsou nepochopitelné bez přečtení knihy třeba například ručník. Myslím že by to byl lepší jako seriál. Na závěr už jen řeknu jen 42. ()

peproch

Je to zábavné, ale nikoli komické. Nadsázka a spousta naražek, které neumím pochopit a porozumět jim, ani se moc zasnmát, protože neznám předlohu ani kontext. Takže jsem se nesmála víc než frašce, která byla podána jako psychodelický zmatek ()

ezop1012

Pravdu povediac hlavná postava mi nesadla, ale vôbec, že nie, čo ma milo prekvapilo boli dobre efekty a kamera, a to hovoríme o roku 2005. Toto sa dá najskôr porovnať so strážcami galaxie 1, 2. Teda presnejšie naopak, lebo strážcovia galaxie boli o dekádu neskôr, každopádne Stopárov sprievodca po Galaxii je o dosť slabší, a to po všetkých stránkach. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007