Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Mr.Dragon

Je to celkem vydařené a má to jakýsi svůj styl humorua rozhodne se u toho nudit nebudete. Ale nic hlubšího v tom není -komerčák. Jen tak dál .... Dobrých nápadů je ve filmové tvorbě jako šafránu. ()

Ferguson

Ani jednou jsem se nezasmál. Hodně nepovedený film. Radši budu koukat celej den na Červenýho trpaslíka než 110 min na tohle. ()

xmartas

Kdybych nečetl knížku, asi bych se ukousal nudou, vydržel jsem u toho jen kvůli tomu, že se mi líbila (ta knížka). Ono to nakonec nebylo až tak špatné, jen prostě ... dlouhé. ()

Dart

Já jsem knížku nečetl, ale přesto jsem se výborně bavil .... divný filmy mi příjdou krásný, viz. Battle royal. Možná to bylo žánrem sci-fárna, který je mi blízký, nebo anglickým homorem, který je mi bližší ještě víc. Ikdyž nemůžu ohodnotit rozdíl mezi knihou a filmem, efekty byli perfektně ujetý, maniodepresivní robot s integrovanou lidskou osobností, pohon nepravděpodobnosti, stavitelé planet. Rozhodně se to musí vidět a "HLAVNĚ" tomuto počinu dát šanci, sedat k filmu bez předsudků od ostatních lidí. Má to své kouzlo. Nejdůležitější je motto SPPG "Don´t Panic" => Nepropadejte panice ()

gabo1

Zďaleka nie tak dobré ako kniha, ale aj toto bol dobrý vizuálny a aj filmový zážitok. Klobúk dole už len pred tou odvahou nafilmovať niečo tak "ujeté" ako je Sprievodca.... ()

Sollertia

9/10 filmu je naprosto o ničem, kniha byla desetkrát lepší, celkově fakt kravina, ale já jsem se bavila a moc se mi to líbilo. ()

Vinczent

Nezfilmovatelnost předlohy je znát, ale pokud máte rádi suchý anglický humor taxi film užijete. Už jen depresivní robot Marv stojí za to. ()

JonKl

Někomu se takový druh humoru nemusí líbit, ale já ho přímo miluju. Kniha je sice o hodně lepší, ale tenhle film je vlastně úplně jiný, než kniha. Plno částí příběhu z knihy ve filmu chybí a plno částí filmu je přidáno z dalších dílů knihy (Restaurace na konci Vesmíru) anebo jsou úplně vymyšleny (např. únos Trillian na Vogsféru). Tohle je vlastně úplně jiný příběh, než kniha. Takže pokud se vám nelíbila kniha, možná se vám bude líbit film, protože je skoro úplně jiný. ()

majklfly

Bristský humor. Při prvním promítání jsem půlku filmu strávil drbáním do souseda a přemlouváním, ať to přepne. Neudělal to a jsem mu za to vděčný. Nechápal jsem onu ironii a nesmyslnost celého humoru spoustu hlášek(včetně ručníku :) ) nepochopil. Uběhli tři roky a je tu druhé promítání. Scéna střídá scénu, herci běhají ¨po plátně a jen tak mimochodem trousí hlášky, Stopařův průvodce po galaxii se to všechno s pomocí zajímavé animace snaží vysvětlit a já se nepřestávám usmívat. Celé překvapení a chuť filmu nejspíš přišla z toho, že jsem od něj opravdu, ale opravdu nic už nečekal, ale stejně si nemůžu pomoct a má mých 80% :) ()

sugar80

Britský humor mám velmi rád, ale Stopařův průvodce mi nějak nesedl. Spíše než celovečerní film mi připomínal slepenec historek pečlivě vybraných z knihy tak, aby to dávalo jakžtakž smysl. Ne, že bych se občas nepobavil (42, bílý kapesník, úředníci), ale nemyslím, že si Stopař zaslouží ****.______ PLUSY: Sem tam dobrý vtípek, sem tam dobré triky ______ MÍNUSY: Nekonzistentní v kvalitě triků i příběhu ()

bergus

Proč pět hvězd? Dalo by se říci proč ne. Jenže to je těžká věc. Knihy jsem četl všechny a velmi jsem se bavil. Při zjištění, že se točí celovečerní film, jsem se jako většina fanoušků Douglase Noela Adamse slušně bál. Jenže film mě skutečně velmi mile překvapil. Jednak monthypythonovským pojetím (spolu s dobrým dabingem), ústřední postavou v podání Martina Freemana, obsazením vedlejších rolí a na konec Marvinem. Možná už kvůli němu pět hvězd. Takhle jsem si ho totiž představoval. Škoda jen, že neměl tolik prostoru. Snad příště. A taky úvodní píseň: Sbohem a díky za ryby, ta je prostě boží. ()

Bogano

Vím, že to není kdovíjaký zázrak, ale já se prostě výborně bavil! Předloha od DNA je geniální, ale ne příliš zfilmovatelná, film se s tím vyrovnává se ctí (za vydatné pomoci již bohužel zemřelého Adamse) a herecké obsazení je také skvělé! Nedovedu se teď už představit jak jinak by mohl Marvin mluvit, než hlasem Alana Rickmana! A Zooey je jako vždycky úžasná. ()

BigBen87CZ

Kniha je úžasná (i když trpí stejným pokračovacím úpadkem jako většina seriálů, umělých trilogií apod.) ... film smíchává čtyři z jejich pěti svazků do jednoho naprosto nového příběhu ... přesto, nebo právě proto, je film zážitkem jak pro ty, jenž knihu doposavad neznali, tak i pro fanoušky Adamsovy práce. Jenom ti z Vás, kteří knihu nečetli, nemohou vědět, co znamená být Zarkovní frúd, nebo proč je pro stopaře nejdůležitější ručník. Vřele doporučuji knihu ... po jejím přečtení se Vám tenhle film zalíbí mnohem, mnohem víc ... za film bych dal méně, za knihu dávám bonus navíc a výsledek je tudíž krásných 90% ()

zain

vtipné, vtipné a opravdu vtipné... po první shlédnutí jsem byl dost rozpačitý, ale při druhém jsem si to již velmi pěkně užíval... a Marvin je opravdu dokonalý! ()

Crtcus odpad!

Když tento film srovnám jak se seriálem z 81., tak z knížkou, tak nemohu hodnotit jinak než odpad. Zafod jen s jednou hlavou?? (dávat ji jinam než vedle té první je šizení) Marwin jako japonský robotek?? Kde je pak ten jeho pesimismus? V hlase, to je trochu málo... ()

gray_head

Původně jsem dal odpad, ale pak jsem si řekl, že je to přeci jen kruté hodnocení na docela koukatelný film. Ale způsob, jakým byl překroucen, zprzněn a sodomizován děj knihy je vpravdě trestuhodný... Ve srovnání se starou dobrou inscenací ze 70. let je to opravdu, ale opravdu odpad! ()

MAKITA

bohužel knížku sem nečetl, ale snad i díky tomu sem se náramně pobavil, tehle filmek sem poprvé viděl když sem žil v U.K. a snad i díky tomu mi tak přirostl k srdci.Dějově lehce náročné ale humorem nasycené až k prasknutí. Prostě srandy kopec hlavně nezapomenout ručník.. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007